Dostawa, montaż i uruchomienie urządzeń zestawu hydroforowego w ramach zadania pn. Modernizacja układu tłocznego na SUW Witanowice
Gmina Tomice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00317413
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00317413/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-01 13:36
- Lokalizacja
- Tomice, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-39eb2fbe-1d02-4302-85d6-c9db4a6ef6f5
- Identyfikator
- 5511163935
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317413 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa, montaż i uruchomienie urządzeń zestawu hydroforowego w ramach zadania pn. Modernizacja układu tłocznego na SUW Witanowice
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Tomice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 072182120
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wadowicka 51
1.5.2.) Miejscowość: Tomice
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-100
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.7.) Numer telefonu: (33) 823 35 98
1.5.8.) Numer faksu: (33) 823 35 98
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gmina@tomice.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tomice.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://tomice.logintrade.net/zapytania_email,231162,ff136f4f0c305ebe5bf0c89a4839c4b3.html1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa, montaż i uruchomienie urządzeń zestawu hydroforowego w ramach zadania pn. Modernizacja układu tłocznego na SUW Witanowice2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-39eb2fbe-1d02-4302-85d6-c9db4a6ef6f5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317413
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00057015/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa i montaż urządzeń w ramach zadania: Modernizacja układu tłocznego na SUW Witanowice
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263197
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RRG.271.2.6.2026.PK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa, montaż i uruchomienie urządzeń zestawu hydroforowego w ramach zadania pn. Modernizacja układu tłocznego na SUW Witanowice, dalej jako „zadanie” lub „inwestycja”.
2. Rodzaj zamówienia: dostawy.
3. Lokalizacja zadania – miejsce dostawy, montażu i uruchomienia urządzeń: Stacja Uzdatniania Wody w Witanowicach, adres: ul. Wadowicka 3, 34-103 Witanowice, dalej jako „SUW” lub zamiennie „obiekt”.
4. Szczegółowe określenie przedmiotu zamówienia zawarte jest w Rozdziale IV do SWZ pn. Opis Przedmiotu Zamówienia, dalej jako „OPZ” oraz w Rozdziale III do SWZ pn. Projektowane Postanowienia Umowy, dalej jako “PPU”.
5. W dokumentacji niniejszego postępowania pojęcia „Wykonawca” oraz „Dostawca” stosowane są zamiennie i oznaczają ten sam podmiot (podmiot składający ofertę w postepowaniu).
6. Zamówienie obejmuje dostawę, montaż i uruchomienie fabrycznie nowego, kompletnego zestawu hydroforowego do wody pitnej spełniającego wymagane przez Zamawiającego minimalne parametry ilościowe, techniczne, jakościowe i funkcjonalne, o których mowa w pkt 8.2 OPZ. W ramach procedury uruchomienia zamontowanego zestawu hydroforowego Wykonawca zobowiązany jest do przeszkolenia personelu GZK w zakresie obsługi zamontowanych urządzeń.
7. Istniejący układ pomp (do demontażu) oraz planowane miejsce montażu nowego zestawu hydroforowego przedstawiono w dokumentacji rysunkowej i fotograficznej istniejącego układu pomp na SUW w Witanowicach stanowiącej Załącznik nr 1 do OPZ.
8. Demontaż istniejącego układu pomp wraz z fundamentem wykona Zamawiający we własnym zakresie, w terminie uzgodnionym z Wykonawcą tj. wg zgłoszonej w terminie realizacji zamówienia gotowości dostawy, montażu i uruchomienia kompletnego zestawu hydroforowego.
9. Dostawca zestawu hydroforowego musi zapewnić naprawy stwierdzone w okresie gwarancji i rękojmi wyłącznie w autoryzowanym serwisie pomp oraz falowników. Z uwagi na konieczność zachowania ciągłości działania urządzeń na SUW Zamawiający wymaga wykonania zgłoszonych w okresie gwarancji i rękojmi napraw w terminie 2 dni roboczych, licząc od daty powiadomienia Wykonawcy.
10. Poprzez zapewnienie napraw w autoryzowanym serwisie pomp i falowników zamawiający dopuszcza:
1) Realizację napraw przez Dostawcę posiadającego autoryzowany serwis pomp i falowników;
2)Realizację napraw przez Dostawcę nie posiadającego autoryzowanego serwisu pomp i falowników pod warunkiem dostarczenia przez takiego Dostawcę, najpóźniej w dniu podpisania umowy na realizację przedmiotowego zamówienia, umowy z autoryzowanym serwisem pomp i falowników, zawierającej zobowiązanie do realizacji napraw w okresie udzielonej przez Dostawcę gwarancji i rękojmi, zgodnie z warunkami zawartymi w dokumentach postępowania, w tym w szczególności do realizacji napraw w terminie, o którym mowa w pkt 4.6.4 zdanie drugie SWZ oraz do wykonywania przeglądów, o których mowa w pkt 4.13.5 i 4.13.6 SWZ.
11. Zadanie w zakresie merytorycznym realizowane jest przez Gminny Zakład Komunalny w Tomicach, adres: ul. Wadowicka 51, 34 – 100 Tomice, dalej jako “GZK” lub zamiennie “eksploatator”. GZK będzie docelowym użytkownikiem i eksploatatorem dostarczonych w ramach zamówienia urządzeń zestawu hydroforowego.
12. Wykonawca wykona montaż i uruchomienie dostarczonego zestawu hydroforowego pod nadzorem GZK (pracownika lub innego przedstawiciela eksploatatora).
13. Działając na podstawie art. 131 ust. 2 pkt 1 w zw. z art. 281 ust. 2 pkt 12 ustawy Pzp, ze względu na specyfikę przedmiotu zamówienia (montaż i uruchomienie pomp w czynnym obiekcie SUW), Zamawiający wymaga od Wykonawców odbycia obowiązkowej wizji lokalnej w miejscu realizacji zamówienia.
14. Udział w wizji lokalnej jest obligatoryjny. Oferta Wykonawcy, który nie weźmie udziału w wizji lokalnej, zostanie odrzucona na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 18) ustawy Pzp.
15. Wizja lokalna odbędzie się w dniu 03.06.2026 r. w godzinach 7:00 – 15:00 na terenie SUW w Witanowicach.
16. Szczegółowe warunki udziału w wizji lokalnej, w tym zasady zgłaszania udziału w wizji określone zostały szczegółowo w pkt 10.4 SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 42122130-0 - Pompy wodne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
71318000-0 - Inżynieryjne usługi doradcze i konsultacyjne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 264450,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 264450,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 264450,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: A-Zet Centrum Pompowe Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 627-273-12-41
7.3.3) Ulica: ul. Maciejkowicka 26
7.3.4) Miejscowość: Chorzów
7.3.5) Kod pocztowy: 41-503
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 264450,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 4 miesiące
| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |