Renowacja foteli kinowych w ramach projektu pn. "Renowacja foteli kinowych na dużej sali Kina Światowid"
Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00317580
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00317580/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-01 14:01
- Lokalizacja
- Elbląg, warmińsko-mazurskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-08aa1433-43a2-41fa-93ed-9806f89dfbea
- Identyfikator
- 5780014019
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317580 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Renowacja foteli kinowych w ramach projektu pn. "Renowacja foteli kinowych na dużej sali Kina Światowid"
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000951445
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: plac Kazimierza Jagiellończyka 1
1.5.2.) Miejscowość: Elbląg
1.5.3.) Kod pocztowy: 82-300
1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@swiatowid.elblag.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.swiatowid.elblag.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://swiatowid-elblag.ezamawiajacy.pl; link do postępowania: https://swiatowid-elblag.ezamawiajacy.pl/pn/swiatowid-elblag/demand/295893/notice/public/details1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - państwowe i samorządowe instytucje kultury
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Rekreacja, kultura i religia
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Renowacja foteli kinowych w ramach projektu pn. "Renowacja foteli kinowych na dużej sali Kina Światowid"2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-08aa1433-43a2-41fa-93ed-9806f89dfbea
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317580
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00230636/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.1 Renowacja foteli kinowych w ramach projektu pn. "Renowacja foteli kinowych na dużej sali Kina Światowid"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00280710
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: NP.261.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 245000 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie renowacji 323 sztuk foteli kinowych w dużej sali Kina Światowid w siedzibie Zamawiającego. Przez renowację Zamawiający rozumie wykonanie usługi tapicerskiej siedzisk i oparć używanych przez Zamawiającego foteli kinowych (bez podłokietników) wraz z wymianą pianek (wypełnień) siedzisk na nowe i wykorzystaniem obecnych pianek (wypełnień) oparć. Wykonawca zobowiązany będzie do zapewnienia odpowiedniej tkaniny obiciowej (zgodnie z parametrami wskazanymi przez Zamawiającego) oraz do zachowania oryginalnego wyglądu przeszyć i numeracji foteli (haft numerów w kolorze złotym). W skład zamówienia wchodzi również demontaż starych elementów foteli (oparć i siedzisk) i utylizacja starych siedzisk, a także montaż nowych elementów foteli (siedzisk i oparć).
Zamówienie realizowane jest w ramach projektu pn. „Renowacja foteli kinowych na dużej Sali Kina Światowid”. Zamówienie będzie współfinansowane ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawarty został w ZAŁĄCZNIKU NR 1 DO SWZ – OPIS PRZEDMIOTU ZAMÓWIENIA.
4.5.3.) Główny kod CPV: 98394000-1 - Usługi tapicerskie
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39111200-5 - Siedziska teatralne
90510000-5 - Usuwanie i obróbka odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczneW postępowaniu złożono trzy oferty:
Oferta nr 1 – Tronus Polska Sp. z o.o. z Warszawy, cena: 706 606,71 zł brutto, termin realizacji: 9 tygodni, okres gwarancji: 48 miesięcy,
Oferta nr 2 – Pośrednictwo i Usługi Anna Wiśniewska z Elbląga, cena: 297 967,50 zł brutto, termin realizacji: 11 tygodni, okres gwarancji: 36 miesięcy,
Oferta nr 3 – Przedsiębiorstwo Wielobranżowe REST Andrzej Winnicki z Kobylnicy, cena: 286 048,80 zł brutto, termin realizacji: 9 tygodni, okres gwarancji: 48 miesięcy,
z których na podstawie przyjętych kryteriów oceny ofert najwyżej oceniona została oferta złożona przez Przedsiębiorstwo Wielobranżowe REST Andrzej Winnicki z Kobylnicy (ranking ofert: I – oferta nr 3 - 100 pkt.; II – oferta nr 1 - 64,288 pkt.; III – oferta nr 2 - 57,654 pkt.).
W dniu 19.06.2026 r. Wykonawca (PW REST) został wezwany do złożenia podmiotowych środków dowodowych w wyznaczonym terminie do 25.06.2026 r. do godz. 8.30. Analiza złożonych dokumentów wykazała konieczność ich uzupełnienia, w związku z czym Zamawiający w dniu 25.06.2026 r. wezwał Wykonawcę do uzupełnienia podmiotowych środków dowodowych w terminie do 30.06.2026 r. do godz. 9.30.
W wyznaczonym terminie Wykonawca nie uzupełnił podmiotowych środków dowodowych, a w konsekwencji nie potwierdził braku przesłanek do wykluczenia z postępowania (w zakresie art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp oraz określonym w Rozdziale XVI pkt 1 SWZ) oraz nie potwierdził spełniania warunków udziału w postępowaniu (w zakresie określonym w Rozdziale XVII pkt 1 i 2 SWZ). Wobec powyższego Wykonawca PW REST Andrzej Winnicki podlega wykluczeniu z postępowania na podstawie art. 109 ust. 1 pkt 1 Pzp, a złożona przez niego oferta podlega odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lit a) i c) Pzp.
Cena kolejnej w rankingu oferty (706 606,71 zł), złożonej przez Tronus Polska Sp. z o.o., przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (309 960,00 zł brutto), o której poinformował Wykonawców przed otwarciem ofert w dniu 19.06.2026 r.
Zamawiający nie może zwiększyć kwoty na sfinansowanie zamówienia do ceny najkorzystniejszej oferty (Tronus Polska Sp. z o.o.).
Wobec powyższego postępowanie należało unieważnić.
Uzasadnienie prawne:
Zgodnie z art. 255 pkt 3 ustawy Pzp Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że Zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.
Cena najkorzystniejszej oferty (Tronus Polska Sp. z o.o., cena brutto 706 606,71 zł), tj. oferty drugiej w rankingu ofert po odrzuceniu oferty TW REST Andrzej Winnicki i wykluczeniu tego Wykonawcy z postępowania, przekracza kwotę, jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia (309 960,00 zł brutto), a Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny oferty najkorzystniejszej.
W związku z powyższym należy uznać, że postępowanie o udzielenie zamówienia podlega unieważnieniu na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 297967,50 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 706606,71 PLN
| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |