„Budowa magazynu w miejscowości Płoskinia”

GMINA PŁOSKINIA

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00317581
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00317581/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-01 14:01
Lokalizacja
Płoskinia, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-62356386-78c7-48ff-a865-4621fe0b1387
Identyfikator
5821623710
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy magazynówRoboty inżynieryjne i budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowania

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317581 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa magazynu w miejscowości Płoskinia”

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA PŁOSKINIA

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 170748034

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Płoskinia 8

1.5.2.) Miejscowość: Płoskinia

1.5.3.) Kod pocztowy: 14-526

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL621 - Elbląski

1.5.7.) Numer telefonu: 556208608

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@ploskinia.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://ploskinia-ug.bip-wm.pl/public/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-62356386-78c7-48ff-a865-4621fe0b1387

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Budowa magazynu w miejscowości Płoskinia”

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-62356386-78c7-48ff-a865-4621fe0b1387

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317581

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00628709/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa magazynu w miejscowości Płoskinia

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00290421

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SO-I.271.25.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa magazynu w miejscowości Płoskinia” o minimalnej powierzchni 120 m2 w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przedmiot zamówienia obejmuje zaprojektowanie wraz z uzyskaniem niezbędnych pozwoleń i wykonaniem budynku magazynowego przeznaczonego na potrzeby ochrony ludności i obrony cywilnej o poniżej podanych parametrach:
1) konstrukcja stalowa ocynkowana lekka szkieletowa, odporna na działanie wiatru i innych czynników atmosferycznych zapewniająca stabilność obiektu oraz umożliwiająca szybki montaż, zabezpieczona przed korozją elementów stalowych, konstrukcja i pokrycie umożliwiające szybką i łatwą naprawę w ramach ewentualnych uszkodzeń, z możliwością ich wykonania przez Zamawiającego;
2) pokrycie dachowe: obiekt musi spełniać wymogi Polskich Norm w zakresie obciążeń śniegiem i odporności na wiatr, grubość blachy dachowej: blacha trapezowa ocynkowana i powlekana (góra min. 0,7 mm, dół min. 0,5 mm), grubość płyty dachowej PIR: min. 12 cm;
3) ściany oporowe: wykonane z prefabrykowanych elementów konstrukcyjnych tak, aby zminimalizować czas ich realizacji na placu montażu, grubość ścian: płyta PIR min. 10 cm- grubość blachy ocynkowanej i powlekanej- 0,5mm, wykonane z materiałów odpornych na korozję, zabezpieczone od wewnątrz i zewnątrz antykorozyjnie odpowiednimi środkami (np. farby, itp.), wysokość ścian PIR: min. 3,5m, elementy złączne: wkręty do blachy, zestaw uszczelek i łączników;
4) powierzchnia użytkowa magazynu: min. 120 m;
5) Wrota: 2 x brama wjazdowa przemysłowa (w szczycie), szerokość: 300 cm, wysokość: 350 cm. o lekkiej konstrukcji, z materiałów zabezpieczonych przed korozją, usytuowanie wrót wjazdowych i drzwi osobowych wg wymogów
Zamawiającego, pancerz bramy z sekcji stalowych, wrota otwierane ręcznie, system prowadzenia - konstrukcja stalowa, ocynkowana ogniowo, wał ze sprężynami skrętnymi- wytrzymałość sprężyn min. 25.000 cykli, zabezpieczenie w przypadku zerwania linek, zabezpieczenia w przypadku pęknięcia sprężyn,
6) posadzka: gr. 2 x 12 cm, posadzka przemysłowa- betonowa zatarta na gładko, o odpowiedniej wytrzymałości dostosowanej do rodzaju budynku i jego przeznaczenia;
7) drzwi techniczne o wymiarach 90x200 dwuskrzydłowe, gr. skrzydła 53 mm, pełne, podział, zamek, okucie klamka, 3 zawiasy, samozamykacz;
8) instalacja elektryczna i oświetleniowa;
9) instalacja odgromowa: otokowa lub szpilkowa zgodna z obowiązującymi przepisami i normami;
10) 1 szt. witryna o wymiarach: szerokość: 200 cm, wysokość: 150 cm, białe, trzyszybowe, szerokość profilu 70 mm;
11) obróbki blacharskie: obróbki dachu wykonane w sposób uniemożliwiający zamakanie ścian przez wodę opadową, wykonanie obróbek stalowych ocynkowanych- grubość blachy 0,5 mm, rynna 125 mm, rura spustowa 100 mm, zakończone na poziomie „0” kolankiem wylewowym, zakończone na poziomie „0” kolankiem wylewowym;
12) instalacja odprowadzenia zewnętrznych wód opadowych;
13) monitoring: rejestrator oraz minimum 2 kamery (1 wewnątrz, 1 zewnątrz);
14) zabezpieczenie: ocynkowanie ogniowe zgodnie z normą.
3. Zakres robót wg formuły „zaprojektuj i wybuduj” obejmuje m.in.:
1) Prace projektowe:
Prace projektowe dla w/w zadania obejmują:
a) wykonanie projektu Budowlanego i uzyskanie dla niego wynikających z przepisów: opinii, zgód, uzgodnień i pozwoleń (w imieniu Inwestora) niezbędnego do wykonania robót – 3 egzemplarze w formie papierowej,
b) wykonanie kosztorysu inwestorskiego wraz z przedmiarem sporządzonym na podstawie PFU złożonej oferty – 2 egzemplarze w formie papierowej,
c) wykonanie dokumentacji wykonawczej – 3 egzemplarze w formie papierowej,
d) wykonanie zestawienia materiałów i urządzeń – 1 egzemplarz w formie papierowej,
e) wykonanie Specyfikacji Technicznej Wykonania i Odbioru Robót Budowlanych – 2 egzemplarze w formie papierowej,
f) wykonanie projektu powykonawczego – 1 egzemplarz w formie papierowej,
g) uzyskanie akceptacji zgłoszenia zamiaru budowy obiektu, lub pozwolenia na budowę,
h) nadzór autorski na etapie realizacji robót budowlanych w zakresie zadania oraz w okresie gwarancji.
Dokumenty wykonawca zobowiązany jest dołączyć również w formie elektronicznej na płycie CD/DVD lub nośniku elektronicznym. Forma elektroniczna i papierowa muszą być jednakowe.
2) Roboty budowlane- instalacyjne:
a) kompleksowe wykonanie robót związanych z zamówieniem,
b) dostawę i montaż kompletnych nowych elementów i urządzeń z uruchomieniem,
c) dostarczenie kompletu sprzętu, oznakowań, instrukcji, środków ochrony indywidualnej i zbiorowej z zakresu bhp i ochrony przeciwpożarowej, wymaganych przepisami szczegółowymi dla prawidłowej eksploatacji obiektu.
d) wykonanie kompletnego oznakowania obiektu, stref i innych elementów instalacji wymagających oznakowania np. tablicy informacyjnej,
e) dostarczenie kompletnej dokumentacji odbiorowej DTR, deklaracji zgodności z normami lub innymi dokumentami odniesienia dopuszczającymi materiały i urządzenia do stosowania w budownictwie,
f) wykonanie prac innych wynikających z zapewnienia realizacji wymagań niniejszego PFU, a niezbędnych do funkcjonowania obiektu.
g) przekazanie niezbędnych danych i dokumentów odnoszących się do realizowanego w zakresie całego procesu inwestycyjnego w zakresie uzyskiwanych opinii, uzgodnień i decyzji zarówno dotyczących prawa budowlanego jak i ochrony środowiska.
3) Założenia PFU należy traktować jako nadrzędne, jednakże zaleca się dokonanie wizji terenowej i sprawdzenie miejsca robót oraz ich otoczenia celem weryfikacji założeń programu funkcjonalno – użytkowego. Przedstawione założenia PFU są koncepcją czyli materiałem wyjściowym dla Wykonawcy do sporządzenia własnych opracowań w celu realizacji inwestycji.
Wykonawca jest zobowiązany do weryfikacji podanych rozwiązań koncepcyjnych poprzez wykonanie własnych obliczeń w zakresie konstrukcji poszczególnych elementów opisanych w PFU.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 1 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający unieważnia postępowanie ze względu na brak ofert w postępowaniu przetargowym.

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane