Wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzeniem ich do rzeki Bystrzycy – Zadanie IV – 3 części

Zarząd Inwestycji Miejskich w Lublinie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00317751
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00317751/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-01 14:28
Lokalizacja
Lublin, lubelskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-4079f293-8c17-4cac-a2ed-5a48dd52d888
Identyfikator
9462755447
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

Wykonawcy

3 przyznane

"PRACOWNIA ANALIZ ŚRODOWISKOWYCH EKOVENTUS - SZYMAŃCZYK I WĘCLEWSKI" SPÓŁKA JAWNAZielona Góra, PL · lot 0
61 254 PLN
ADAM MAKSYMIUKŚwidnik, PL · lot 1
41 820 PLN
MASTER PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 2
38 130 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317751 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzeniem ich do rzeki Bystrzycy – Zadanie IV – 3 części

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zarząd Inwestycji Miejskich w Lublinie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 542059462

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Podwale 3a

1.5.2.) Miejscowość: Lublin

1.5.3.) Kod pocztowy: 20-117

1.5.4.) Województwo: lubelskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL814 - Lubelski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@zim.lublin.eu

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: zim.lublin.eu

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1290596

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzeniem ich do rzeki Bystrzycy – Zadanie IV – 3 części

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4079f293-8c17-4cac-a2ed-5a48dd52d888

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317751

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00042611/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.6 Wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy układów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzaniem ich do rzeki Bystrzycy poprzez wyloty nr: 10, 23, 32

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00204050

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP-P.252.20.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 6987327,33 PLN

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 150285,45 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzeniem ich do rzeki Bystrzycy poprzez istniejący wylot nr 10.
2. Zakres prac obejmuje wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej, dla budowy układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzaniem ich do rzeki Bystrzycy przy czym wymagany zakres rzeczowy obejmuje:
1) wykonanie planu zagospodarowania działki lub terenu na mapie do celów projektowych, z uwzględnieniem lokalizacji układu/ów oczyszczania (na sieciach znajdujących się w obszarze zlewni wylotu), przebudowywanych sieci kanalizacji deszczowej oraz utwardzonego dojazdu do układów oczyszczania połączonego z droga publiczną wraz z placem manewrowym. Zamawiający dopuszcza wykonanie więcej niż jednego układu oczyszczania dla jednej zlewni,
2) wstępny dobór urządzeń układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych poparty niezbędnymi obliczeniami,
3) wskazanie koniecznych do przebudowy odcinków sieci kanalizacji deszczowej i innych sieci, w zakresie koniecznym dla wbudowania w sieć kanalizacji deszczowej i urządzeń do oczyszczania wód opadowych i roztopowych przed wprowadzaniem ich do rzeki oraz usunięcie kolizji,
4) zlokalizowanie zbiorników retencyjnych rozsączających wraz z drogą dojazdową w miejscach wskazanych w „Koncepcji ogólnej kanalizacji deszczowej dla miasta Lublin” opracowanej przez Lemtech Konsulting Sp. z o. o., z siedzibą w Krakowie.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 63404,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzeniem ich do rzeki Bystrzycy poprzez wylot nr 23.
2. Zakres prac obejmuje wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej, dla budowy układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzaniem ich do rzeki Bystrzycy przy czym wymagany zakres rzeczowy obejmuje:
1) wykonanie planu zagospodarowania działki lub terenu na mapie do celów projektowych, z uwzględnieniem lokalizacji układu/ów oczyszczania (na sieciach znajdujących się w obszarze zlewni wylotu), przebudowywanych sieci kanalizacji deszczowej oraz utwardzonego dojazdu do układów oczyszczania połączonego z droga publiczną wraz z placem manewrowym. Zamawiający dopuszcza wykonanie więcej niż jednego układu oczyszczania dla jednej zlewni,
2) wstępny dobór urządzeń układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych poparty niezbędnymi obliczeniami,
3) wskazanie koniecznych do przebudowy odcinków sieci kanalizacji deszczowej i innych sieci, w zakresie koniecznym dla wbudowania w sieć kanalizacji deszczowej i urządzeń do oczyszczania wód opadowych i roztopowych przed wprowadzaniem ich do rzeki oraz usunięcie kolizji,

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 36797,25 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie koncepcji programowo-przestrzennej dla budowy układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych z terenu miasta Lublin przed wprowadzeniem ich do rzeki Bystrzycy poprzez wylot nr 32.
2. Zakres prac obejmuje:
1) wykonanie planu zagospodarowania działki lub terenu na mapie do celów projektowych, z uwzględnieniem lokalizacji układu/ów oczyszczania (na sieciach znajdujących się w obszarze zlewni wylotu), przebudowywanych sieci kanalizacji deszczowej oraz utwardzonego dojazdu do układów oczyszczania połączonego z droga publiczną wraz z placem manewrowym. Zamawiający dopuszcza wykonanie więcej niż jednego układu oczyszczania dla jednej zlewni,
2) wstępny dobór urządzeń układu/ów oczyszczania wód opadowych i roztopowych poparty niezbędnymi obliczeniami,
3) wskazanie koniecznych do przebudowy odcinków sieci kanalizacji deszczowej i innych sieci, w zakresie koniecznym dla wbudowania w sieć kanalizacji deszczowej i urządzeń do oczyszczania wód opadowych i roztopowych przed wprowadzaniem ich do rzeki oraz usunięcie kolizji,

4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.5.) Wartość części: 50084,20 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 61254,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 88238,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 61254,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "PRACOWNIA ANALIZ ŚRODOWISKOWYCH EKOVENTUS - SZYMAŃCZYK I WĘCLEWSKI" SPÓŁKA JAWNA

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9730953131

7.3.3) Ulica: Dekoracyjna 3

7.3.4) Miejscowość: Zielona Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 65-155

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 61254,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 38130,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 88238,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 41820,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: BIURO PROJEKTOWE "M A K S P R O J E K T" Adam Maksymiuk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9461520280

7.3.3) Ulica: Ratajczaka 10

7.3.4) Miejscowość: Świdnik

7.3.5) Kod pocztowy: 21-040

7.3.6.) Województwo: lubelskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 41820,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 38130,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 88238,97 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 38130,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MASTER PROJEKT SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 1182278611

7.3.3) Ulica: Marymoncka 6

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 01-869

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 38130,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 8 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi