WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADANIA PN. BUDOWA SALI SPORTOWEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 79 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 3
Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00317854
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00317854/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-01 14:48
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-3799e311-deee-4130-aaf1-68c7aeac96e4
- Identyfikator
- 7831711486
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317854 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADANIA PN. BUDOWA SALI SPORTOWEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 79 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 3
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Poznańskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 302689539
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: pl. Wiosny Ludów 2
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-831
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.publiczne@pim.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pim.poznan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3799e311-deee-4130-aaf1-68c7aeac96e41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Budownictwo i obiekty komunalne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
WYKONANIE DOKUMENTACJI PROJEKTOWEJ DLA ZADANIA PN. BUDOWA SALI SPORTOWEJ PRZY SZKOLE PODSTAWOWEJ NR 79 W ZESPOLE SZKOLNO-PRZEDSZKOLNYM NR 32.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3799e311-deee-4130-aaf1-68c7aeac96e4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317854
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00144361/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.9 "Budowa Sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 79 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3", Projektowanie i NA: Sala sportowa SP79 DOKUMENTACJA PROJEKTOWA
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00286230
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PIM/06/26/ZP47/2025-429
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem niniejszego zamówienia jest kompleksowe opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania pn. Budowa sali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 79 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 w Poznaniu.
Lokalizacja planowanego obiektu mieści się na działce nr 3/1, Obręb Dębiec, Gmina Poznań (Identyfikator działki 306401_1.0060.AR_22.3/1) o powierzchni 1.8388 ha. Adres: ul. Jesionowa 14, 61-432 Poznań. Dla wymienionej działki nie ustalono Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego. Na terenie działki znajduje się Budynek Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 3.
Przedmiot zamówienia obejmuje w szczególności opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy istniejącego zespołu budynków szkoły o halę sportową wraz z zapleczem, przeznaczoną do użytkowania na potrzeby prowadzenia zajęć dydaktycznych oraz wynajmu w czasie poza godzinami lekcyjnymi. Projektowana hala sportowa powinna być wewnętrznie skomunikowana z istniejącym budynkiem szkoły oraz dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami, zgodnie z obowiązującymi przepisami i standardami dostępności.
W ramach zamówienia należy wykonać inwentaryzację stanu istniejącego obiektu oraz sporządzić niezbędne opinie i ekspertyzy techniczne, stanowiące podstawę do opracowania dokumentacji projektowej.
Szczegółowe wskazanie zakresu prac projektowych zawiera OPZ – Opis Przedmiotu Zamówienia stanowiący Załącznik 2 do SWZ.
2. Całość przedmiotu zamówienia podlega wykonaniu zgodnie z zasadami wiedzy technicznej i sztuki inżynierskiej oraz powszechnie obowiązującymi przepisami prawa.
3. Dodatkowe informacje dotyczące szczegółowego zakresu zamówienia zawarte zostały we wzorze umowy – Załączniku nr 1 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
71300000-1 - Usługi inżynieryjne
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Działając na podstawie art. 260 ust. 2 ustawy Prawo zamówień publicznych (dalej: ustawy PZP), Zamawiający informuje o unieważnieniu prowadzonego postępowania, na podstawie art. 255 pkt. 3 ustawy PZP.Zgodnie z art. 255 pkt. 3 ustawy PZP „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli […] cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty”.
W prowadzonym postępowaniu do Zamawiającego wpłynęła 1 oferta: B.R.H. Zakład Budownictwa Henryk Bereżecki, 53-205 Wrocław, ul. Tapicerska 26
brh@brh.pl, NIP 8941000249, REGON 930346951 z ceną brutto w wysokości 467 400,00 zł.
Bezpośrednio przed otwarciem ofert podana została kwota, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia w wysokości: 360 000,00 zł brutto.
W związku z powyższym oraz wobec aktualnego braku możliwości zwiększenia kwoty na sfinansowanie zamówienia zasadne stało się unieważnienie prowadzonego postępowania.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 467400 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 467400 PLN
| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |