Przebudowa drogi powiatowej nr 2204G na odcinku Czapielsk-Buszkowy wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i oświetlenia drogowego

Powiat Gdański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00317925
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00317925/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-01 15:06
Lokalizacja
Pruszcz Gdański, pomorskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-5b3cc713-a38b-425b-8d73-94025aaeeb1c
Identyfikator
5932136700
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty instalacyjne elektryczneRoboty odwadniające

Wykonawcy

1 przyznane

HENRYK CZARNOWSKIKALISZ, PL · lot 0
9 011 517,04 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317925 z dnia 2026-07-01

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Przebudowa drogi powiatowej nr 2204G na odcinku Czapielsk-Buszkowy wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i oświetlenia drogowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Gdański

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191674842

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 16

1.5.2.) Miejscowość: Pruszcz Gdański

1.5.3.) Kod pocztowy: 83-000

1.5.4.) Województwo: pomorskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański

1.5.7.) Numer telefonu: 587731255

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiat-gdanski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.powiat-gdanski.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1276783

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Przebudowa drogi powiatowej nr 2204G na odcinku Czapielsk-Buszkowy wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i oświetlenia drogowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5b3cc713-a38b-425b-8d73-94025aaeeb1c

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317925

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039390/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.10 Przebudowa drogi powiatowej nr 2204G na odcinku Czapielsk - Buszkowy wraz z budową ścieżki pieszo - rowerowej i oświetlenia drogowego

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00200577

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZPiFZ.272.1.12.2026.DC

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na rozbudowie drogi powiatowej nr 2204G na odcinku Czapielsk-Buszkowy wraz z budową ciągu pieszo-jezdnego, kanalizacji deszczowej i rozbudową oświetlenia ulicznego oraz przebudową przepustów w miejscowości Jodłowno w gminie Przywidz oraz w miejscowościach Czapielsk, Buszkowy, Babidół w gminie Kolbudy, w powiecie gdańskim, województwie pomorskim w ramach zadania inwestycyjnego pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 2204G na odcinku Czapielsk-Buszkowy wraz z budową ścieżki pieszo-rowerowej i oświetlenia drogowego” wraz z uzyskaniem na rzecz Zamawiającego uprawnienia do przystąpienia do użytkowania obiektu budowlanego będącego wynikiem ww. robót budowlanych.
2. Zamierzenie budowlane zakłada wykonanie niżej wymienionych robót budowlanych m.in:
a) usunięcie zakrzaczeń wraz z usunięciem karpin oraz wycinka 56 szt. drzew, rozbiórka elementów dróg i przepustów;
b) budowa odcinkowej kanalizacji deszczowej wraz z odwodnieniem do istniejących i projektowanych rowów drogowych;
c) rozbudowa oświetlenia ulicznego;
d) przebudowa przepustów drogowych;
e) wykonanie robót ziemnych;
f) wykonanie podbudowy;
g) wykonanie nowej nawierzchni bitumicznej drogi z warstwą ścieralną z SMA5;
h) wykonanie ciągu pieszo – rowerowego o nawierzchni bitumicznej o szerokości 2,5 m z warstwą ścieralną SMA5;
i) wykonanie ciągu pieszo – rowerowego o nawierzchni z kostki betonowej o szerokości 2,5 m;
j) wykonanie chodnika z kostki betonowej;
k) wykonanie zatok autobusowych z kostki betonowej;
l) wykonanie zjazdów asfaltowych oraz kostki betonowej;
m) montaż barier segmentowych szczebelkowych dla pieszych w kolorze antracytowym;
n) montaż barier drogowych stalowych N2W4 – wyposażonych w pasy;
o) wykonanie wyniesionego skrzyżowania wraz z przejściem dla pieszych;
p) wykonanie poboczy drogowych z kruszywa łamanego;
q) umocnienie skarp płytami betonowymi typu MEBA;

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45232452-5 - Roboty odwadniające

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 10

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9011517,04 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14002111,21 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9011517,04 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5911013240

7.3.3) Ulica: Jana Pawła II 16

7.3.4) Miejscowość: Kalisz

7.3.5) Kod pocztowy: 83-425

7.3.6.) Województwo: pomorskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-15

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9011517,04 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 450 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-01 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane