Dostawa i montaż prefabrykowanej kontenerowej stacji transformatorowej wraz z powiązaniami kablowymi SN i nN
"MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACYJNY" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W ŻAGANIU
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00317974
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00317974/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-01 15:18
- Lokalizacja
- Żagań, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-d6e3c56a-6c83-48fc-b77c-716ba3dd3681
- Identyfikator
- 9240004321
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00317974 z dnia 2026-07-01 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż prefabrykowanej kontenerowej stacji transformatorowej wraz z powiązaniami kablowymi SN i nN
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: "MIEJSKI ZAKŁAD KOMUNIKACYJNY" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ W ŻAGANIU
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970013709
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Młynarska 6
1.5.2.) Miejscowość: Żagań
1.5.3.) Kod pocztowy: 68-100
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: biuro@mzk.zagan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mzk.zagan.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-d6e3c56a-6c83-48fc-b77c-716ba3dd36811.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż prefabrykowanej kontenerowej stacji transformatorowej wraz z powiązaniami kablowymi SN i nN2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d6e3c56a-6c83-48fc-b77c-716ba3dd3681
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00317974
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-01
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00269579/01/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Dostawa i montaż prefabrykowanej kontenerowej sytuacji transformatorowej wraz z powiązaniami kablowymi SN i nN
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00269869
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MZK.ZP.2.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest, dostawa, montaż i uruchomienie kontenerowej stacji transformatorowej wraz z powiązaniami kablowymi i infrastrukturą towarzyszącą.
Poniżej szczegółowy opis techniczny :
1. Typ stacji i konstrukcja- Wolnostojąca kontenerowa stacja transformatorowa w obudowie betonowej z wewnętrznym korytarzem obsługi urządzeń średniego i niskiego napięcia.
2. Odporność pożarowa - Trzy ściany wydzielenia pożarowego o klasie odporności ogniowej minimum REI120.
3. Elementy obudowy - Dwa monolityczne elementy wykonane z betonu zbrojonego i wibrowanego. Dach betonowy płaski.
4. Fundament i zabezpieczenia - Fundament stacji zintegrowany z korpusem, pełniący jednocześnie funkcję szczelnej misy olejowej zapobiegającej przenikaniu substancji do gruntu.
5. Komora transformatora -Przystosowana do montażu transformatora o mocy maksymalnej do 400 kVA.
6. Wykończenie zewnętrzne - Elewacja pokryta tynkiem cienkowarstwowym w kolorze jasnokremowym / kości słoniowej
7. Ślusarka stacji - Drzwi oraz kraty wentylacyjne wykonane z aluminium, malowane proszkowo na kolor szary
8. Wymiary zewnętrzne - Gabaryty zewnętrzne stacji (długość x szerokość): 3210 x 2660 mm. Wysokość całkowita zależna od ostatecznej konstrukcji dachu.
9. Instalacje wewnętrzne - Kompletna wewnętrzna instalacja oświetleniowa oraz wewnętrzna główna instalacja uziemiająca stacji.
10. Rozdzielnica ŚN - Pole transformatorowe rozłącznikowe nr 1
- Wyposażone w rozłącznik bezpiecznikowy z uziemnikiem, napęd ręczny zasobnikowy, sygnalizacja napięcia.
- Podstawy bezpiecznikowe.
Pole liniowe nr 2
- Wyposażone w rozłącznik z uziemnikiem, napęd ręczny standardowy, sygnalizacja napięcia na kablu.
13. Rozdzielnica nN Obudowa z blachy stalowej alucynkowej – wykonanie wnętrzowe
- Stopień ochrony IP 2x
Zasilanie:
- Wyłącznik 3VA, 3P, 1250A, stacjonarny + napęd ręczny + wyzwalacz.
Pola odpływowe:
- Rozłącznik NH0 160A - szt. 4
- Wyłącznik 3VA, 3P, 630A, stacjonarny + napęd ręczny + wyzwalacz.
- Wyłącznik 3VA, 3P, 630A, stacjonarny + napęd ręczny + wyzwalacz.
Dodatkowo należy dostarczyć :
Kabel łączący rozdzielnicę SN z transformatorem typu 3 x YHAKXS 1 x 70mm2 + kpl głowic,
Kabel łączący rozdzielnicę nN z transformatorem typu 4 x (2 x YKY 1 x 240 mm 2).
Przepusty kablowe produkcji ZPUE dla kabli SN i nN - kpl.
Wkładki bezpiecznikowe SN - szt. 3.
Uzgadniacz faz typu WNF szt. 1.
Szczegółowy opis znajduje się w rozdziale III SWZ oraz w zawiadomieniu o zmianie treści SWZ z dnia 10.06.2026 r.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31100000-7 - Elektryczne silniki, generatory i transformatory
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
31170000-8 - Transformatory
45315500-3 - Instalacje średniego napięcia
45317200-4 - Instalowanie transformatorów elektrycznych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 375150,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 639600,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 375150,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Elektrycznych MEGAVAT
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9282101112
7.3.3) Ulica: Domańskiego
7.3.4) Miejscowość: Żary
7.3.5) Kod pocztowy: 68-200
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 375150,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-08-03| 2026-07-01 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |