„Termomodernizacja budynku przy ulicy Kościuszki 176 w Szydłowcu” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
GMINA SZYDŁOWIEC
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318209
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318209/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 06:12
- Lokalizacja
- Szydłowiec, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-202c6406-8d38-4283-b4ad-507d4438d3d2
- Identyfikator
- 7991913158
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318209 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Termomodernizacja budynku przy ulicy Kościuszki 176 w Szydłowcu” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA SZYDŁOWIEC
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670223391
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: RYNEK WIELKI 1
1.5.2.) Miejscowość: Szydłowiec
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-500
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szydlowiec.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.szydlowiec.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-202c6406-8d38-4283-b4ad-507d4438d3d21.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Termomodernizacja budynku przy ulicy Kościuszki 176 w Szydłowcu” w formule „zaprojektuj i wybuduj”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-202c6406-8d38-4283-b4ad-507d4438d3d2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318209
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045454/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wysokiej budynku przy ul. Kościuszki 176 w Szydłowcu
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego Priorytrt II: Fundusze Europejskie na zielony rozwój Mazowsza". Działenie 2.1: Efektywność energetyczna.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00266767
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPI.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest realizacja zadania pn.: „Termomodernizacja budynku przy ulicy Kościuszki 176 w Szydłowcu” w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Zadanie realizowane jest w ramach zadania budżetowego pn.: „Termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Wysokiej oraz budynku przy ul. Kościuszki 176 w Szydłowcu”.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Termomodernizacja budynku przy ulicy Kościuszki 176 w Szydłowcu obejmuje wykonanie prac projektowych oraz robót budowlanych w systemie „Zaprojektuj i wybuduj” wraz z uzyskaniem wymaganych przepisami prawa uzgodnień, pozwoleń, decyzji jak i wykonanie wszelkich prac budowlanych i montażowych dotyczących robót opisanych w Programie Funkcjonalno – Użytkowym (PFU) oraz niewymienionych, a koniecznych do prawidłowej realizacji zamówienia.
I ETAP zamówienia obejmuje - opracowanie kompletnej dokumentacji projektowej w oparciu o Program Funkcjonalno – Użytkowy oraz dane zawarte w udostępnionych dokumentach, wykonanej zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, niezbędnej do wykonania robót budowlanych w ramach przedmiotowego zadania i obejmującej w szczególności opracowanie:
1) projektów budowlanych wszystkich koniecznych branż dotyczących samego budynku i przyłączy wraz z niezbędnymi opiniami, badaniami gruntu i uzgodnieniami umożliwiającymi uzyskanie pozwolenia na budowę,
2) projektów technicznych uzupełniających i uszczegóławiających projekty budowane. Projekty te muszą uwzględniać wymagania określone w §5 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454), sporządzenie specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych, przez które należy rozumieć opracowania zawierające w szczególności zbiory wymagań niezbędnych do określenia standardu i jakości wykonania robót, w zakresie sposobu wykonania robót budowlanych, właściwości wyrobów budowlanych oraz oceny prawidłowości wykonania poszczególnych robót. Specyfikacje muszą uwzględniać wymagania określone w Rozporządzeniu Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno - użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454),
3) przedmiarów robót, przez które należy rozumieć opracowania zawierające zestawienie przewidzianych do wykonania robót w kolejności technologicznej ich wykonania lub wskazaniem podstaw ustalających szczegółowy opis, z wyliczeniem i zestawieniem ilości jednostek miar robót podstawowych oraz wskazaniem podstaw do ustalania cen jednostkowych robót lub jednostkowych nakładów rzeczowych. Przedmiary muszą uwzględniać wymagania określone w paragrafach od 6 do 10 Rozporządzenia Ministra Infrastruktury z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno- użytkowego (Dz. U. 2021 poz. 2454),
4) kosztorysów inwestorskich,
5) uzyskanie niezbędnych pozwoleń, uzgodnień, decyzji.
ETAP II zamówienia obejmuje - roboty budowlane dotyczące termomodernizacji budynku przy ulicy Kościuszki 176 w Szydłowcu, w zakresie:
a) robót budowlanych
- prace demontażowe i rozbiórkowe,
- ocieplenie ścian zewnętrznych, pow. 477,44m2,
- ocieplenie ścian piwnic/fundamentowych do głębokości min. 1m poniżej poziomu gruntu, pow. 64,96m2,
- wymiana poszycia na dachu budynku magazynowego,
- ocieplenie stropu nad przejazdem bramowym, pow. 27,80m2,
- ocieplenie stropu nad ostatnią kondygnacją wełną mineralną, pow. 416,76m2,
- wymiana całkowita więźby dachowej oraz poszycia dachu,
- wymianę okien, powierzchnia okien do wymiany: P = 11,70m2,
- wymianę drzwi zewnętrznych, pow. 9,06m2,
b) prac sanitarnych:
- modernizacja źródła ciepła na potrzeby ogrzewania budynku (wykonanie węzła cieplnego wraz z przyłączem ciepłowniczym);
- modernizacja instalacji centralnego ogrzewania.
c) prac elektrycznych:
- wymianie instalacji odgromowej,
- budowie instalacji fotowoltaicznej.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia zawiera Program Funkcjonalno – Użytkowy stanowiący – Załącznik Nr 7, Ekspertyza techniczna – Załącznik Nr 7a, Audyt energetyczny budynku – Załącznik Nr 7b do SWZ i wzór umowy stanowiący załącznik nr 8 do SWZ. PFU służy do ustalenia planowanych kosztów prac projektowych i robót budowlanych oraz prawidłowego przygotowania oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
51000000-9 - Usługi instalowania (z wyjątkiem oprogramowania komputerowego)
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71200000-0 - Usługi architektoniczne i podobne
09323000-9 - Węzeł cieplny lokalny
45232140-5 - Roboty budowlane w zakresie lokalnych sieci grzewczych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
09331200-0 - Słoneczne moduły fotoelektryczne
31000000-6 - Maszyny, aparatura, urządzenia i wyroby elektryczne; oświetlenie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1237120,58 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2329496,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1237120,58 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ARBUD INVESTMENT Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 146171889
7.3.3) Ulica: Aleja Wojska Poskiego 43
7.3.4) Miejscowość: Radom
7.3.5) Kod pocztowy: 26-600
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1237120,58 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 10 miesiące
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |