„Przebudowa dojazdu pożarowego nr 0001 – odcinek II”
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Świerczyna
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318248
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318248/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 07:37
- Lokalizacja
- Świerczyna, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-229f1503-df02-4ed7-91af-ebe7af9c8a4b
- Identyfikator
- 6740005210
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318248 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa dojazdu pożarowego nr 0001 – odcinek II”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Świerczyna
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330044312
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Świerczyna 1A
1.5.2.) Miejscowość: Świerczyna
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-531
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL427 - Szczecinecko-pyrzycki
1.5.7.) Numer telefonu: +48 943618622
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: swierczyna@szczecinek.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.szczecinek.lasy.gov.pl/web/swierczyna
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-229f1503-df02-4ed7-91af-ebe7af9c8a4b1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Gospodarka leśna
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Przebudowa dojazdu pożarowego nr 0001 – odcinek II”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-229f1503-df02-4ed7-91af-ebe7af9c8a4b
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318248
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00515887/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 „Przebudowa dojazdu pożarowego nr 0001 – odcinek II”
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00256513
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.12.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 2299704,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest przebudowa odcinka drogi leśnej o długości 3 381,49 m – tj. dojazdu pożarowego nr 0001 na terenie Nadleśnictwa Świerczyna zlokalizowanego na dz. ewid. nr: 166, 167, 184, 185, 204, 205, 230, 231, 255, 256, 279, 280, 300, 301 obręb 0091 Sośnica, Gmina Wierzchowo.
2) Teren działki objętej przedsięwzięciem zagospodarowany jest obecnie jako droga, w której przekroju można wyszczególnić: jezdnię mineralno-bitumiczną o zmiennej szerokości ok. 3,00 m. W obrębie istniejącej drogi brak jest ciągów pieszych oraz rowerowych. W ramach realizacji zadania nie będą prowadzone rozbiórki obiektów budowlanych. W ramach przebudowy odcinka dojazdu pożarowego nr 0001 – odcinek II, zaprojektowano drogę o szerokości jezdni 3,50 m, pobocza o szerokości 0,75 m, mijanki o wymiarach 3,00 m x 23 m i skosami 1:7, zjazdy z drogami leśnymi i szlakami zrywkowymi oraz place składowe na drewno. Droga przebiega w odcinkach prostych i krzywoliniowych o stałych promieniach, natomiast w profilu podłużnym droga przebiega w linii spadków jednostajnych i łukach pionowych. Rzędne terenu wahają się od 50,00 m n.p.m. do 54,50 m n.p.m.
3) W ramach przebudowy II odcinka dojazdu pożarowego nr 0001 przewiduje się: poszerzenie istniejącej nawierzchni drogi do 3,50 m i wykonanie nawierzchni drogi (jezdni) o pow. ok. 11,853 tys. m2, wykonanie nawierzchni z kruszywa (zjazdy, mijanki) o pow. ok. 5,695 tys. m2, nawierzchni poboczy i placów składowych na drewno o pow. ok. 6,400 tys. m2. Wykaz projektowanych konstrukcji poszczególnych elementów przebudowywanego odcinka dojazdu pożarowego nr 0001 zawiera projekt techniczno-wykonawczy. Odprowadzenie wody z drogi zostanie zapewnione poprzez zastosowanie odpowiednich spadków poprzecznych oraz podłużnych nawierzchni na działki objęte realizowaną inwestycją drogową.
4) Ponadto Wykonawca zobowiązany jest do wykonania inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej wraz z przekazaniem jej do właściwego ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej, prowadzącego Państwowy Zasób Geodezyjny i Kartograficzny w celu wniesienia jej na mapę zasadniczą. Koszty tych czynności (w tym sporządzenia dokumentacji geodezyjnej) należy uwzględnić w cenie oferty.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45111213-4 - Roboty w zakresie oczyszczania terenu
45112000-5 - Roboty w zakresie usuwania gleby
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
71354000-4 - Usługi sporządzania map
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2643857,40 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2643857,40 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2643857,40 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EMULEX KALINOWSKI SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8542371174
7.3.3) Ulica: ul. CZESŁAWA TAŃSKIEGO 16
7.3.4) Miejscowość: STARGARD
7.3.5) Kod pocztowy: 73-102
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2643857,40 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 170 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Umowa 1/2026/R z dnia 01.07.2026 r.| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |