Dostawa i montaż wyposażenia oraz realizacja infrastruktury dostępności w Dziennym Domu Pobytu w Rudnikach
Gmina Rudniki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318319
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318319/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-02 07:59
- Lokalizacja
- Rudniki, opolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ea936db2-8190-4c63-ac40-6b939950ef21
- Identyfikator
- 5761495213
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318319 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa i montaż wyposażenia oraz realizacja infrastruktury dostępności w Dziennym Domu Pobytu w Rudnikach
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rudniki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398586
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Wojska Polskiego 12A
1.5.2.) Miejscowość: Rudniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 46-325
1.5.4.) Województwo: opolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL524 - Opolski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rudniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rudniki.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13249981.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa i montaż wyposażenia oraz realizacja infrastruktury dostępności w Dziennym Domu Pobytu w Rudnikach2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ea936db2-8190-4c63-ac40-6b939950ef21
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318319
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00020073/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.5 Inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie Dziennego Domu Pobytu na terenie gminy Rudniki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Inwestycje w infrastrukturę i wyposażenie Domu Dziennego Pobytu na terenie gminy Rudniki” , nr umowy o dofinansowanie: FEOP.09.02-IZ.00-0011/25, Działanie: FEOP.09.02 – Inwestycje w infrastrukturę społeczną, Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00287253
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PRG.271.11.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest dostawa i montaż wyposażenia oraz realizacja infrastruktury dostępności w Dziennym Domu Pobytu w Rudnikach.
Zakres rzeczowy zamówienia obejmuje dostawę i montaż poniżej wymienionego wyposażenia:
L.P. Nazwa Ilość
1 Oznaczenie drzwi 11 szt. drzwi
2 Oklejenie okien folią 18 okien
3 Oznaczenie okien fasadowych 2 okna
4 Oznaczenie ciągów komunikacyjnych 109 mb
5 Oklejenie ściany tapetą min. 18m2
6 Oklejenie ściany tapetą min 29 m2
7 Biurko 140 z osłoną czołową oraz komodą 1
8 Biurko 160 z osłoną czołową oraz komodą 3
9 Stół 1 - 80x80 (pom. biurowe) 2
10 Stół 140x80 (pom. stołówki) 7
11 Stół 160x90 (pom. socjalne) 1
12 Stół 2 - 80x80 (pom. m plast. i muz.) 12
13 Stolik kawowy 75 3
14 Stolik kawowy 65 5
15 Szafa 80 10
16 Szafa 120 z szufladami 1
17 Szafka typu locker 5
18 Regał ażurowy 1
19 Wieszak z relingiem i półkami 1
20 Kontener z 2 szufladami 1
21 Zestaw mebli kuchennych 1
22 Zestaw mebli ze zlewem i lodówką 1
23 Szafka szatniowa (brudna/czysta) 11
24 Szafa metalowa na detergenty 1
25 Szafa gospodarcza 1
26 Szafka wisząca na detergenty 1
27 Regał metalowy 35 9
28 Regał metalowy 70 2
29 Krzesło obrotowe z zagłówkiem 4
30 Krzesło z tworzywa z podłokietnikami (holl) 5
31 Krzesło tapicerowane z podłokietnikami 1 8
32 Krzesło tapicerowane z podłokietnikami 2 28
33 Krzesło tapicerowane bez podłokietników (pom. plast. i muz.) 24
34 Krzesło tapicerowane z podłokietnikami 3 (pom. socjalne) 4
35 Fotel z wysokim oparciem i podłokietnikami 12
36 Sofa dwuosobowa z wysokim oparciem i podłokietnikami 4
37 Fotel z wysokim oparciem i podłokietnikami oraz podnóżek 1
38 Taboret mobilny z oparciem 1
39 Szafka medyczna 2
40 Szafka medyczna mobilna ze stojakiem 1
41 Kozetka medyczna 2
42 Parawan 1
43 Stojak na kroplówkę 1
44 Waga medyczna elektroniczna ze wzrostomierzem 1
45 Termometr bezdotykowy 1
46 Ciśnieniomierz naramienny 1
47 Lampa bakteriobójcza, przepływowa, mobilna z licznikiem czasu 1
48 Taboret prysznicowy 1
49 Chodzik czterokołowy na ramie aluminiowej 2
50 Balkonik do chodzenia 2
51 Wózek dla osoby niepełnosprawnej 2
52 Materac do gimnastyki składany 2
53 Piłka gimnastyczna 85 cm 2
54 Kabina UGUL z drabinką i zestawem 82 elementów wyposażenia 1
55 Stół rehabilitacyjny regulowany elektrycznie z łożem 2-częściowym 1
56 Bieżnia rehabilitacyjna 1
57 Rotor rehabilitacyjny 5
58 Lustro korekcyjne, naścienne z dwiema poręczami 1
59 Łóżko rehabilitacyjne 1
60 Dozownik mydła ze stali nierdzewnej 11
61 Dozownik płynu dezynfekcyjnego ze stali nierdzewnej 1
62 Pojemnik na 2 rolki papieru toaletowego ze stali nierdzewnej 8
63 Pojemnik na ręczniki składane ze stali nierdzewnej 8
64 Kosz na odpady ze stali nierdzewnej 13
65 Lustro w ramie ze stali nierdzewnej 9
66 Lustro regulowane z uchwytem w ramie chromowanej 2
67 Szczotka do WC naścienna ze stali nierdzewnej 7
68 Wózek do sprzątania 1
69 Pralnico-wirówka 1
70 Suszarka bębnowa 1
71 Lodówka podblatowa wolnostojąca 60 cm 1
72 Lodówka z zamrażarką wolnostojąca 2
73 Zmywarka wolnostojąca 60 cm 1
74 Czajnik elektryczny 1
75 Kuchenka mikrofalowa 1
76 Wolnostojąca kuchenka elektryczna z piekarnikiem 1
77 Zmywarko - wyparzarka gastronomiczna 1
78 Zlewozmywak stalowy 1,5 komorowy z baterią z długą dźwignią 1
79 Zlewozmywak granitowy, jednokomorowy z ociekaczem i baterią 1
80 Żelazko 1
81 Stół prasowalniczy z wytwornicą pary 1
82 Regał ze stali nierdzewnej z 4 półkami perforowanymi 1
83 Stół ze stali nierdzewnej ze zlewozmywakiem 1
84 Stół ze stali nierdzewnej 160 1
85 Stół ze stali nierdzewnej 220 1
86 Zestaw mebli ze stali nierdzewnej 1
87 Szafa ze stali nierdzewnej 1
88 Szafka wisząca ze stali nierdzewnej z drzwiami przesuwnymi 2
89 Okap ze stali nierdzewnej 1
90 Wózek bemarowy 2
91 Kosz na odpady 80l 2
92 Sortownik na śmieci do szuflady 80 cm 2
93 Komputer typu All-In-One 4
94 Drukarka 4
95 Telewizor 75 cali z wieszakiem naściennym 2
96 Odtwarzacz audio 1
97 Urządzenie wielofunkcyjne A4 1
98 Tablica korkowa 2
99 Gablota z tablica korkową zamykana 1
Każdy element wyposażenia należy oznaczyć naklejką z informacją o dofinansowaniu o wymiarach 8x14 cm. Wzór naklejki znajduje się w załączniku nr 6 do SWZ.
Szczegółowy zakres zamówienia określa Opis przedmiotu zamówienia, który stanowi załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 39100000-3 - Meble
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
39110000-6 - Siedziska, krzesła i produkty z nimi związane, i ich części
39120000-9 - Stoły, kredensy, biurka i biblioteczki
39130000-2 - Meble biurowe
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
39190000-0 - Tapety papierowe i inne okładziny ścienne
39141000-2 - Meble i wyposażenie kuchni
39221000-7 - Sprzęt kuchenny
33192000-2 - Meble medyczne
33190000-8 - Różne urządzenia i produkty medyczne
33155000-1 - Przyrządy do fizykoterapii
33193000-9 - Pojazdy inwalidzkie, wózki inwalidzkie i podobne urządzenia
39711100-0 - Chłodziarki i zamrażarki
30213000-5 - Komputery osobiste
30232110-8 - Drukarki laserowe
33700000-7 - Produkty do pielęgnacji ciała
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający w Specyfikacji Warunków Zamówienia określił, że Wykonawca zobowiązany jest zastosować stawkę VAT zgodnie z obowiązującymi przepisami ustawy z 11 marca 2004 r. o podatku od towarów i usług. Jednocześnie w formularzu ofertowym (załącznik nr 1 do SWZ) określił stawkę VAT 23%, jedną dla całego przedmiotu zamówienia. Rozbieżności pomiędzy stawkami VAT zastosowanymi w złożonych ofertach spowodowały, że Zamawiający dokonał ponownej analizy prawidłowości zastosowanej stawki VAT. Szczegółowa analiza wykazała, że dla wyposażenia medycznego, które występuje wśród zamawianego asortymentu, należy zastosować obniżoną stawkę VAT 8%, a Zamawiający tego nie zrobił. Ustalenie niepoprawnej stawki podatku VAT przez Zamawiającego oraz sprzeczność pomiędzy SWZ a formularzem ofertowym doprowadziły do wadliwego określenia sposobu obliczenia ceny, której nie można usunąć po upływie terminu składania ofert bez naruszenia zasad równego traktowania wykonawców i przejrzystości postępowania, zatem zasadnym jest unieważnienie na podstawie art. 255 pkt 6 ustawy Pzp.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |