Utrzymanie i konserwacje dróg leśnych oraz dojazdów pożarowych na terenie Nadleśnictwa Tychowo
NADLEŚNICTWO TYCHOWO
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318447
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318447/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 08:30
- Lokalizacja
- Tychowo, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-99bd4f6f-6d13-4b81-8367-73edf97ba8d4
- Identyfikator
- 6720007559
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318447 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utrzymanie i konserwacje dróg leśnych oraz dojazdów pożarowych na terenie Nadleśnictwa Tychowo
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: NADLEŚNICTWO TYCHOWO
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 330044329
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Bobolicka 86
1.5.2.) Miejscowość: Tychowo
1.5.3.) Kod pocztowy: 78-220
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL426 - Koszaliński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: tychowo@szczecinek.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://tychowo.szczecinek.lasy.gov.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-99bd4f6f-6d13-4b81-8367-73edf97ba8d41.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
usługi leśne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie i konserwacje dróg leśnych oraz dojazdów pożarowych na terenie Nadleśnictwa Tychowo2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-99bd4f6f-6d13-4b81-8367-73edf97ba8d4
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318447
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00089755/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.4 4. Naprawy i konserwacje dróg leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251847
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.5.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 248599,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest utrzymanie i konserwacja dróg leśnych oraz dojazdów pożarowych na terenie Nadleśnictwa Tychowo.
Zakres przedmiotu zamówienia: Przedmiotem zamówienia jest naprawa gruntowych dróg leśnych na krótkich (nie mniej niż 10 m), nieprzejezdnych odcinkach, polegająca na profilowaniu nawierzchni równiarką i zagęszczeniu nawierzchni walcem w celu nadania im spadków podłużnych i poprzecznych wskazanych przez Zamawiającego w zleceniach, które będą wystawiane według bieżących potrzeb.
Prace będą wykonywane na terenie leśnym. Drogi przeznaczone do naprawy są drogami wywozowymi lub dojazdowymi do pożaru o nawierzchni gruntowej. Istniejące drogi, położone są w całości na gruntach Skarbu Państwa, znajdujących się w zarządzie Nadleśnictwa Tychowo. Zakres prac wynika z konieczności profilowania nawierzchni celem dostosowania parametrów i geometrii drogi do warunków ruchu pojazdów wywożących drewno.
Wykonawca będzie wykonywał przedmiot zamówienia na podstawie pisemnych zleceń przekazywanych przez Zamawiającego. Naprawy będą każdorazowo zlecane i rozliczane w oparciu o kalkulację sporządzoną na podstawie cen jednostkowych podanych w ofercie oraz ilości robót wykonanych w ramach danego zlecenia.
Zamawiający dopuszcza zmianę lokalizacji prac jednakże będą to każdorazowo drogi na obszarze administracyjnym Nadleśnictwa. Zakres prac obejmuje dwie metody naprawy dróg:
•
I metoda: Mechaniczne profilowanie i zagęszczenie dróg gruntowych: czyli wyrównywanie, kształtowanie i zagęszczanie nawierzchni dróg nieutwardzonych, w celu poprawy ich stanu technicznego, należy zapewnić odwodnienie i usunąć nierówności, takie jak wyboje czy koleiny, z użyciem specjalistycznego sprzętu, głównie równiarki i walca, przywracając drodze odpowiedni spadek poprzeczny. Bezpośrednio po wyprofilowaniu podłoża walcem wibracyjnym lub sprzętem równoważnym należy osiągnięć odpowiednie zagęszczenie.
•
II metoda: Miejscowe uzupełnienie powierzchni drogi (wypełnienie pojedynczych dołów) kruszywem łamanym o frakcji od 0 do 63 mm lub od 0 do 31,5 mm. Dowiezienie i rozplantowanie kruszywa w miejscach i w ilości wskazanej w zleceniu wraz z zagęszczeniem i wyprofilowaniem konserwowanego miejsca.Zamówienie polega na wykonywaniu napraw dróg leśnych, nie będących obiektami budowlanymi lecz pasami ewidencyjnych gruntów leśnych na terenie Nadleśnictwa Tychowo.
Zamawiający dopuszcza w trakcie realizacji umowy dowolną zamianę zakresu rzeczowego stosowanego sposobu naprawy, zwiększając zakres jednego, zmniejszając innego lub rezygnując z wybranej, zbędnej metody, w zakresie maksymalnie do 50 % danej metody.
Szacowana długość dróg, na których planuje się wykonanie napraw wynosi 11.500,00 mb.Załącznik nr 2 do SWZ obejmuje przedmiar, szczegółowy opis zamówienia oraz specyfikację techniczną wykonania i odbioru robót budowlanych.Zamawiający wskazuje, że wskazane w opisie przedmiotu zamówienia ilości robót są ilościami szacunkowymi i dopuszcza redukcję zamówienia w trakcie realizacji umowy w zakresie do 50% wartości umowy, jeśli uzna, że realizacja danych robót jest, w szczególności ze względów ekonomicznych, przyrodniczych i innych, zbędna.
Ilość prac zleconych do wykonania w trakcie realizacji Przedmiotu Umowy może być mniejsza od ilości przedstawionej w SWZ, co jednak nie może być podstawą do jakichkolwiek roszczeń Wykonawcy w stosunku do Zamawiającego niezależnie od ich podstawy prawnej.Miejscem realizacji przedmiotu zamówienia jest obszar administracyjny Nadleśnictwa Tychowo.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233142-6 - Roboty w zakresie naprawy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233141-9 - Roboty w zakresie konserwacji dróg
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 216270 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 297540 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 216270 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MBest Magdalena Łapczuk-Matusik
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6692209379
7.3.3) Ulica: Świeszyno 20
7.3.4) Miejscowość: Świeszyno
7.3.5) Kod pocztowy: 76-024
7.3.6.) Województwo: zachodniopomorskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
PHU Dominika Brzozowska Strzekęcino 23/1 76-024 Świeszyno NIP 4990685340 - obsługa maszyn budowlanych
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-05
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 216270 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 150 dni
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |