Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa budynku wielofunkcyjnego w Chechle”.

GMINA KLUCZE

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00318460
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00318460/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-02 08:34
Lokalizacja
Klucze, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-7ae03866-2b4a-4512-8554-b9e30372bbbf
Identyfikator
6371998059
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

Wykonawcy

1 przyznane

JNS SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRzeszów, PL · lot 0
251 842,5 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318460 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania
„Budowa budynku wielofunkcyjnego w Chechle”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA KLUCZE

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276257972

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Partyzantów 1

1.5.2.) Miejscowość: Klucze

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-310

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski

1.5.8.) Numer faksu: 0326428052

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@gmina-klucze.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gmina-klucze.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://zamowienia.sidaspzp.pl/zamawiajacy/gmina-klucze

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania
„Budowa budynku wielofunkcyjnego w Chechle”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-7ae03866-2b4a-4512-8554-b9e30372bbbf

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318460

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00035357/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.4 Budowa budynku wielofunkcyjnego w Chechle.

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00220852

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.16.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 180991,87 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1.Przedmiotem zamówienia jest opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej wraz z uzyskaniem wszelkich niezbędnych zezwoleń dotyczących tak opracowanej dokumentacji na realizację zadania pn. „Opracowanie wielobranżowej dokumentacji projektowej dla zadania „Budowa budynku wielofunkcyjnego w Chechle”.

2.Zakres wykonania wyżej oznaczonej wielobranżowej dokumentacji projektowo obejmuje wykonanie:
a) projektu budowlanego sporządzonego zgodnie z obowiązującymi przepisami, w skład którego wchodzą:
1) projekt zagospodarowania działki lub terenu (PZT),
2) projekt architektoniczno-budowlany (PAB),
3) projekt techniczny (PT),
b) przedmiaru robót,
c) kosztorys inwestorski,
d) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
czyli kompletnej dokumentacji niezbędnej do wyłonienia wykonawcy i wykonania robót budowlanych mających na celu wybudowanie budynku wielofunkcyjnego w Chechle zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa budowlanego i wszystkimi przepisami branżowymi z tym związanymi.

3.W ramach opracowania dokumentacji projektowej będącej przedmiotem zamówienia przewidziano:
1) opracowanie 3 koncepcji projektowych w zakresie budynku i zagospodarowania terenu,
2) opracowanie projektu budowlanego,
3) opracowanie projektu technicznego i wykonawczego – Zamawiający dopuszcza wykonanie projektu technicznego w połączeniu z wykonawczym, przy czym projekt techniczny musi zostać wykonany w szczegółowości projektu wykonawczego,
4) opracowanie Specyfikacji Technicznych Wykonania i Odbioru Robót,
5) opracowanie przedmiarów i kosztorysów inwestorskich na podstawie PT-PW.
6) opracowanie wniosków o wydanie opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji,
7) uzyskanie opinii, uzgodnień, pozwoleń, decyzji umożliwiających uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę oraz odstępstw (jeżeli zajdzie konieczność uzyskania odstępstw),
8) pomoc przy uzyskaniu pozwolenia na budowę, w tym przygotowanie odpowiedzi w razie otrzymania postanowienia o konieczności uzupełnienia braków wniosku,
9) Wykonanie niewymienionych opracowań projektowych, a związanych z wymaganiami jednostek opiniujących, niewykraczających jednak poza przedmiot umowy.
10) Wykonawca ma obowiązek przedkładania comiesięcznego raportu z postępu prac związanych z przedmiotem umowy.

4. Opracowana dokumentacja projektowa ma na celu stworzenie i wybudowanie nowoczesnego, funkcjonalnego i energooszczędnego obiektu użyteczności publicznej, który będzie pełnił rolę lokalnego centrum życia społecznego, kulturalnego oraz ratowniczego.
5. Zaprojektowany budynek ma integrować różne funkcje – od działalności Ochotniczej Straży Pożarnej, przez aktywność społeczną mieszkańców, aż po organizację wydarzeń i spotkań. Kluczowym założeniem jest stworzenie przestrzeni uniwersalnej, dostępnej dla wszystkich użytkowników, w tym osób z niepełnosprawnościami.
Zaprojektowany obiekt powinien charakteryzować się nowoczesną architekturą, wysoką funkcjonalnością oraz niskimi kosztami eksploatacji.
6.Celem inwestycji jest zaprojektowanie nowoczesnego, energooszczędnego oraz wielofunkcyjnego budynku użyteczności publicznej w miejscowości Chechło, pełniącego funkcje publiczne, w szczególności:
1) Strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej (OSP)
Obiekt musi zapewniać prawidłowe funkcjonowanie jednostki OSP dla min. 40 członków.
W ramach strażnicy należy zaprojektować w szczególności:
• garaże przelotowe, na co najmniej 2 stanowiska dla samochodów ratowniczo-gaśniczych, przystosowane do pojazdów ciężkich,
• garaż na 1 stanowisko dla samochodów lekkich
• pomieszczenie dyżurki / odpraw,
• szatnie dla strażaków, z zalecanym podziałem na strefę „czystą” i „brudną”,
• pomieszczenia higieniczno-sanitarne,
• pomieszczenia pomocnicze i magazynowe,
• pomieszczenie do ćwiczeń (siłownia).
Dopuszcza się lokalizację części pomieszczeń na kondygnacji nadziemnej.
Projekt należy opracować zgodnie z aktualnymi wytycznymi projektowania strażnic OSP, w szczególności z Uchwałą Nr 283/34/2012 Prezydium Zarządu Głównego ZOSP RP z dnia 19 kwietnia 2012 r., z uwzględnieniem aktualnych przepisów prawa i zasad wiedzy technicznej.
2) Zaplecza dla Koła Gospodyń Wiejskich
W ramach funkcji społecznej należy zaprojektować:
a) salę spotkań dla ok. 35 osób,
b) aneks kuchenny,
c) przestrzeń komunikacyjną umożliwiającą ekspozycję prac (np. witryny, gabloty),
d) magazyn (np. na stoły, namioty), zlokalizowany na poziomie parteru.
3) Część wielofunkcyjna
Na poziomie parteru należy zaprojektować:
a) salę wielofunkcyjną dla min. 150 osób,
b) zaplecze kuchenne przystosowane do obsługi cateringu (bez pełnej technologii gastronomicznej),
c) pomieszczenie chłodnicze lub miejsce na urządzenia chłodnicze,
d) zaplecze sanitarne dostosowane do liczby użytkowników.

Na kondygnacji nadziemnej należy zaprojektować:
a) pomieszczenia odpoczynku,
b) indywidualne węzły sanitarne dla każdego pokoju,

4) Dostępność obiektu
Obiekt należy zaprojektować zgodnie z obowiązującymi przepisami w zakresie dostępności oraz zasadami uniwersalnego projektowania, w szczególności poprzez:
a) zapewnienie dostępności wszystkich kondygnacji (dźwig osobowy),
b) zapewnienie odpowiednich szerokości ciągów komunikacyjnych i drzwi,
c) eliminację barier architektonicznych,
d) zastosowanie oznakowania dla osób z niepełnosprawnością wzroku,
e) zastosowanie pętli indukcyjnej w pomieszczeniach przeznaczonych dla większej liczby użytkowników (np. sala wielofunkcyjna),
f) dostosowanie pomieszczeń higieniczno-sanitarnych.


Szczegółowy opis zakresu prac projektowych opisano w Opisie przedmiotu zamówienia (OPZ).

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik A do SWZ, w skład którego wchodzą:
a) Opis przedmiotu zamówienia (OPZ).
b) Geotechniczne warunki posadowienia dla projektowanej inwestycji (działka nr ew. gr 884/3 w Chechle).
c) Wypis z miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Klucze.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71240000-2 - Usługi architektoniczne, inżynieryjne i planowania

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 251842,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 394584,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 251842,50 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JNS Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5170426456

7.3.4) Miejscowość: Rzeszów

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 251842,50 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi