Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Rościszewo - postępowanie 2

Gmina Rościszewo

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00318509
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00318509/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-02 08:46
Lokalizacja
Rościszewo, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c5c94631-eb31-49a6-82c9-1c8e070a80ff
Identyfikator
7761617545
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Autobusy i autokaryMinibusy

Wykonawcy

1 przyznane

POLSTER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ SPÓŁKA KOMANDYTOWAPiła, PL · lot 0
571 950 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318509 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Rościszewo - postępowanie 2

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Rościszewo

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 611015900

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Armii Krajowej, 1

1.5.2.) Miejscowość: Rościszewo

1.5.3.) Kod pocztowy: 09-204

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL923 - Płocki

1.5.7.) Numer telefonu: (24)2764076

1.5.8.) Numer faksu: (24)2764201

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rosciszewo.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.rosciszewo.bip.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://josephine.proebiz.com

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Rościszewo - postępowanie 2

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c5c94631-eb31-49a6-82c9-1c8e070a80ff

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318509

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00248564/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.1 Zakup autobusu szkolnego na potrzeby dowozu uczniów do szkół prowadzonych przez Gminę Rościszewo

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00270092

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: RRGKB.271.7.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 464998 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa fabrycznie nowego autobusu szkolnego przeznaczonego do przewozu dzieci i młodzieży szkolnej, w tym osób z niepełnosprawnościami, wraz z wyposażeniem, dokumentacją oraz przygotowaniem pojazdu do rejestracji i użytkowania.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, minimalne wymagania techniczne, wyposażenie pojazdu oraz wymagania dotyczące przystosowania autobusu do przewozu osób z niepełnosprawnościami określa Załącznik nr 8 do SWZ – Opis Przedmiotu Zamówienia.
3. Oferowany pojazd musi być fabrycznie nowy, wolny od wad fizycznych i prawnych oraz spełniać wymagania wynikające z:
3.1. ustawy Prawo o ruchu drogowym,
3.2. przepisów wykonawczych dotyczących warunków technicznych pojazdów,
3.3. przepisów dotyczących homologacji autobusów szkolnych,
3.4. przepisów dotyczących przewozu osób z niepełnosprawnościami.
4. Zamawiający wymaga, aby oferowany autobus posiadał homologację właściwą dla oferowanego typu pojazdu oraz był przygotowany do rejestracji na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
5. Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne zgodnie z zapisami OPZ, pod warunkiem zachowania parametrów technicznych, jakościowych, funkcjonalnych i użytkowych nie gorszych niż określone przez Zamawiającego.
6. Wykonawca zobowiązany jest dostarczyć przedmiot zamówienia do siedziby Zamawiającego wraz z kompletem dokumentów wymaganych do rejestracji, instrukcjami obsługi, dokumentacją gwarancyjną, homologacjami, atestami i certyfikatami wymaganymi przepisami prawa.

4.5.3.) Główny kod CPV: 34121000-1 - Autobusy i autokary

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

34114400-3 - Minibusy

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 422800 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 465000 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 465000 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Polster Sp. z o. o. Sp. k.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7640009195

7.3.3) Ulica: Przemysłowa 9

7.3.4) Miejscowość: Piła

7.3.5) Kod pocztowy: 64-920

7.3.6.) Województwo: wielkopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 571950 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 15 dni

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy