Utrzymanie dróg leśnych i składów drewna w Nadleśnictwie Brzozów w roku 2026 oraz budowa składu drewna "Bobrownik" w leśnictwie Liszna.
Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brzozów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318676
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318676/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 09:18
- Lokalizacja
- Brzozów, podkarpackie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-5e982c71-312c-44ec-94a4-7bd3a1efbfe2
- Identyfikator
- 6860001870
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318676 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Utrzymanie dróg leśnych i składów drewna w Nadleśnictwie Brzozów w roku 2026 oraz budowa składu drewna "Bobrownik" w leśnictwie Liszna.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Skarb Państwa - Państwowe Gospodarstwo Leśne Lasy Państwowe Nadleśnictwo Brzozów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 370014484
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Moniuszki 25
1.5.2.) Miejscowość: Brzozów
1.5.3.) Kod pocztowy: 36-200
1.5.4.) Województwo: podkarpackie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL821 - Krośnieński
1.5.7.) Numer telefonu: 13 -43 -415-24
1.5.8.) Numer faksu: 13-43-090-53
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: brzozow@krosno.lasy.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://brzozow.krosno.lasy.gov.pl/en/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13156511.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Leśnictwo
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Utrzymanie dróg leśnych i składów drewna w Nadleśnictwie Brzozów w roku 2026 oraz budowa składu drewna "Bobrownik" w leśnictwie Liszna.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-5e982c71-312c-44ec-94a4-7bd3a1efbfe2
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318676
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00487453/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Utrzymanie dróg leśnych i składów drewna w Nadleśnictwie Brzozów w roku 2026 oraz Budowa składu "Borownik" w leśnictwie Liszna
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00309888
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SA.270.5.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 1045249,50 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na bieżącej konserwacji dróg leśnych oraz składów drewna w Nadleśnictwie Brzozów, na terenie obrębu Brzozów:- uzupełnienie ubytków nawierzchni, odmulenie rowów, oczyszczenie przepustów, prace ziemne wykonywane za pomocą koparki na odkład i z wywozem, prace ręczne, wycinanie zakrzaczeń i gałęzi nad skrajnią dróg leśnych.
Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 12 – SST dla części I oraz II.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233140-2 - Roboty drogowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 242428,50 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje roboty budowlane polegające na bieżącej konserwacji dróg leśnych oraz składów drewna w Nadleśnictwie Brzozów, na terenie obrębu Sanok:- uzupełnienie ubytków nawierzchni, prace ziemne wykonywane za pomocą koparki na odkład i z wywozem, prace ręczne, wycinanie zakrzaczeń i gałęzi nad skrajnią dróg leśnych, wymiana uszkodzonych płyt drogowych w nawierzchniach dróg.
Dokładny opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 12 – SST dla części I oraz II.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233140-2 - Roboty drogowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 334293 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Część nr III. Budowa składu drewna „Bobrownik” w leśnictwie LisznaZadanie obejmuje wykonanie składu drewna o nawierzchni z kruszywa, powierzchnia składu wraz ze zjazdami 4 200 m2, w tym 3 975 m2 nawierzchni z kruszywa oraz 225 m2 nawierzchni z płyt betonowych.
Szczegółowy zakres robót:
- roboty ziemne: zdjęcie humusu, wykopy z odwozem gruntu na odległość do 15 km (miejsce wywiezienia gruntu we własnym zakresie), wykonanie koryta z profilowaniem i zagęszczeniem podłoża,
- nawierzchnia z kruszywa łamanego gr 20 cm,
- nawierzchnia z płyt drogowych gr 18 cm.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
45233123-7 - Roboty budowlane w zakresie dróg podrzędnych
45233140-2 - Roboty drogowe
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
4.5.5.) Wartość części: 468528,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne i prawne:
Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. –dalej „ustawa Pzp”), unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Unieważnienie postępowania wynika z omyłkowego wszczęcia procedury w trybie prywatnym zamiast publicznym. W konsekwencji postępowanie nie zostało prawidłowo udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania, co uniemożliwiło zapewnienie powszechnego dostępu do informacji o zamówieniu wszystkim potencjalnym wykonawcom.
Zaistniała okoliczność stanowi niemożliwą do usunięcia wadę postępowania, skutkującą brakiem możliwości jego dalszego prowadzenia z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania. W celu zapewnienia pełnej transparentności postępowania oraz zagwarantowania wszystkim zainteresowanym wykonawcom możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie i przeprowadzi je ponownie z zachowaniem wymogów określonych w ustawie Pzp.
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne i prawne:
Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. –dalej „ustawa Pzp”), unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Unieważnienie postępowania wynika z omyłkowego wszczęcia procedury w trybie prywatnym zamiast publicznym. W konsekwencji postępowanie nie zostało prawidłowo udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania, co uniemożliwiło zapewnienie powszechnego dostępu do informacji o zamówieniu wszystkim potencjalnym wykonawcom.
Zaistniała okoliczność stanowi niemożliwą do usunięcia wadę postępowania, skutkującą brakiem możliwości jego dalszego prowadzenia z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania. W celu zapewnienia pełnej transparentności postępowania oraz zagwarantowania wszystkim zainteresowanym wykonawcom możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie i przeprowadzi je ponownie z zachowaniem wymogów określonych w ustawie Pzp.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie faktyczne i prawne:
Zamawiający, działając na podstawie art. 255 pkt 6) ustawy z dnia 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (t. j.: Dz. U. z 2024 r. poz. 1320 z późn. zm. –dalej „ustawa Pzp”), unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
Unieważnienie postępowania wynika z omyłkowego wszczęcia procedury w trybie prywatnym zamiast publicznym. W konsekwencji postępowanie nie zostało prawidłowo udostępnione na stronie internetowej prowadzonego postępowania, co uniemożliwiło zapewnienie powszechnego dostępu do informacji o zamówieniu wszystkim potencjalnym wykonawcom.
Zaistniała okoliczność stanowi niemożliwą do usunięcia wadę postępowania, skutkującą brakiem możliwości jego dalszego prowadzenia z zachowaniem zasad uczciwej konkurencji, równego traktowania wykonawców oraz przejrzystości postępowania. W celu zapewnienia pełnej transparentności postępowania oraz zagwarantowania wszystkim zainteresowanym wykonawcom możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia, Zamawiający unieważnia postępowanie i przeprowadzi je ponownie z zachowaniem wymogów określonych w ustawie Pzp.
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |