Wykonanie robót przystosowujących budynek do aktualnych przepisów przeciwpożarowych w Domu Studenckim Politechniki Warszawskiej Wcześniak w Płocku przy ul. Dobrzyńskiej 5 – ETAP VII
POLITECHNIKA WARSZAWSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318720
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318720/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 09:25
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-e36fedb6-c234-4184-bec6-5b77c1906362
- Identyfikator
- 5250005834
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318720 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót przystosowujących budynek do aktualnych przepisów przeciwpożarowych w Domu Studenckim Politechniki Warszawskiej Wcześniak w Płocku przy ul. Dobrzyńskiej 5 – ETAP VII
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WARSZAWSKA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001554
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: PLAC POLITECHNIKI 1
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 00-661
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: Politechnika Warszawska, PL. Politechniki 1, 00-661 Warszawa
1.5.8.) Numer faksu: Filia w Płocku ul. Łukasiewicza 17, 09-400 Płock REGON: 000001554-00020, tel. (24) 367 22 21
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia.plock@pw.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.pw.edu.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót przystosowujących budynek do aktualnych przepisów przeciwpożarowych w Domu Studenckim Politechniki Warszawskiej Wcześniak w Płocku przy ul. Dobrzyńskiej 5 – ETAP VII2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-e36fedb6-c234-4184-bec6-5b77c1906362
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318720
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00055362/28/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.9 Wykonanie robót przystosowujących budynek do aktualnych przepisów przeciwpożarowych w Domu Studenckim Politechniki Warszawskiej Wcześniak w Płocku przy ul. Dobrzyńskiej 5 – ETAP VII
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268908
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP.261.7.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 380230,55 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem niniejszego zamówienia jest: „Wykonanie robót przystosowujących budynek do aktualnych przepisów przeciwpożarowych w Domu Studenckim Politechniki Warszawskiej Wcześniak w Płocku przy ul. Dobrzyńskiej 5 – ETAP VII”.
W związku z etapowaniem prac prowadzonej inwestycji prowadzonej pod nazwą zadania „Dostosowanie budynku DS „Wcześniak” do aktualnych wymogów p-poż w zakresie instalacji hydrantowej, rozbudowy instalacji SSP, przebudowy instalacji elektroenergetycznej oraz instalacji ochrony przed zadymieniem dróg ewakuacyjnych” w Politechnika Warszawska Filia w Płocku ul. Łukasiewicza 17, 09-400 Płock Zamawiający określa zakres niniejszego postepowania w celu realizacji etapu VII:
I. Prace branży Elektrycznej
w zakresie oświetlenia awaryjnego
• montaż opraw oświetlenia awaryjnego zgodnie z dokumentacja projektową
• montaż opraw ewakuacyjnych zgodnie z dokumentacja projektową
• montaż centrali monitorującej oprawy awaryjne
• wykonanie okablowania zasilającego i monitorującego
• rozbudowa rozdzielnic piętrowych o moduł zaniku fazy i sterowania załączenia oświetlenia awaryjnego
• wykonanie pomiarów instalacji
• wykonanie pomiarów natężenia oświetlenia awaryjnego
• wykonanie zasilania windy do celów pożarowych
• opracowanie dokumentacji powykonawczej
II. Prace branży Teletechnicznej
Zakresem prac wykonawczych jest:
Sterowanie SSP
• montaż modułów pętli sterujących do powiązania z szafa DSO
• montaż 30 kompletów elektro klamek do okien upustowych
• okablowanie i podłączenie elektro klamek
• montaż dodatkowych czujek systemu sygnalizacji pożarowej zgodnie z dokumentacją
• montaż dodatkowych przycisków ROP zgodnie z dokumentacją
• okablowanie elementów detekcyjnych i ROP do centrali pożarowej
• sprawdzenie współdziałania klamek z systemem oddymiania
• wykonanie kompletnych testów współdziałania systemu SSP z Systemem DSO i Systemem Zapobiegającym Zadymieniu
• Opracowanie Dokumentacji Powykonawczej
III. Prace branży Sanitarnej
w zakresie klimatyzacji
• montaż dwóch jednostek zewnętrznych klimatyzacji o mocy 4kw.
• montaż dwóch jednostek wewnętrznych klimatyzacji o mocy 4kw.
• montaż sterownika do pracy naprzemiennej
• wykonanie zasilenia systemu klimatyzacji
• wykonanie ciągów chłodniczych
• wykonanie ciągów odprowadzenia skroplin
• opracowanie dokumentacji powykonawczej
IV. INNE
• wykonanie zasilania windy do celów pożarowych kablem (N)HXH-J 5x25
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45314300-4 - Instalowanie infrastruktury okablowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Specyfikacja Warunków Zamówienia w kryterium „ termin realizacji zamówienia” zawiera wadliwy i wykluczający się zapis kryterium oceny oferty i terminu realizacji zamówienia. Zamawiający w dokumentacjiwymagał aby zamówienie zostało zrealizowane w nieprzekraczalnym terminie 180 dni od wprowadzenia na budowę, jednocześnie przyjmując najkrótszy możliwy termin realizacji zamówienia 180 dni a „w
przypadku gdy Wykonawca zaoferuje wykonanie przedmiotu zamówienia w terminie krótszym, Zamawiający
do oceny przyjmuje 180 dni”.
Istotna wada uniemożliwiającą zgodny z ustawą wybór najkorzystniejszej oferty i zawarcie umowy.
Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie
zamówienia, jeżeli (…) postępowanie obarczone jest niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego”.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 488208,88 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 609000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 0 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |