Usługa kompleksowej analizy bezpieczeństwa dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we wskazanych lokalizacjach oraz świadczenie usługi Security Operations Center.
GENERALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318742
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318742/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-02 09:29
- Lokalizacja
- Warszawa, mazowieckie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ad9d91fd-fc93-4cfa-bbf9-c38f7df94a58
- Identyfikator
- 7010151052
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318742 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa kompleksowej analizy bezpieczeństwa dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we wskazanych lokalizacjach oraz świadczenie usługi Security Operations Center.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GENERALNA DYREKCJA OCHRONY ŚRODOWISKA
1.3.) Oddział zamawiającego: GDOŚ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 141628410
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Al. Jerozolimskie 136
1.5.2.) Miejscowość: Warszawa
1.5.3.) Kod pocztowy: 02-305
1.5.4.) Województwo: mazowieckie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL911 - Miasto Warszawa
1.5.7.) Numer telefonu: 22 310 67 00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zampub@gdos.gov.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/gdos
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-ad9d91fd-fc93-4cfa-bbf9-c38f7df94a581.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - organ władzy publicznej - organ administracji rządowej (centralnej lub terenowej)
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Środowisko
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usługa kompleksowej analizy bezpieczeństwa dla Generalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska we wskazanych lokalizacjach oraz świadczenie usługi Security Operations Center.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ad9d91fd-fc93-4cfa-bbf9-c38f7df94a58
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318742
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00110326/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.4 Usługa SOC (Security Operation Center) wraz z testami penetracyjnymi w GDOŚ na okres 12 miesięcy
1.3.5 Usługa testów bezpieczeństwa infrastruktury sieciowej w 16 RDOŚ
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
C3.1.1. Cyberbezpieczeństwo – CyberPL, infrastruktura przetwarzania danych oraz optymalizacja infrastruktury służb państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo Cyberbezpieczeństwo - Cyberbezpieczny Rząd, finansowany ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności finansowanego ze środków Instrumentu na Rzecz Odbudowy i Zwiększania Odporności2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00161197
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BDG-ZZP.082.10.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 503650,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest kompleksowa realizacja usługi bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, obejmująca:
1) Etap 1: analiza bezpieczeństwa – obejmująca analizę kluczowych procesów, audyt compliance, przeprowadzenie testów penetracyjnych infrastruktury sieciowej oraz skanów podatności w 17 lokalizacjach wskazanych w Opisie Przedmiotu Zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do Umowy przez Zamawiającego
2) Etap 2: integracja systemu monitorowania zdarzeń Wykonawcy z kluczowymi źródłami danych Zamawiającego oraz przygotowanie do uruchomienia usługi Security Operations Center;
3) Etap 3: świadczenie usługi SOC, polegającej na aktywnym monitorowaniu, detekcji i reakcji na incydenty bezpieczeństwa u Zamawiającego.
4.5.3.) Główny kod CPV: 72222300-0 - Usługi w zakresie technologii informacji
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
72250000-2 - Usługi w zakresie konserwacji i wsparcia systemów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 2 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W postępowaniu do upływu terminu składania ofert tj. do 3 kwietnia 2026 r., dogodz. 10.00 wpłynęły trzy oferty. Żadna z nich nie mogła zostać wybrana, ponieważ po
dokonaniu badania i oceny ofert, podlegały one odrzuceniu z następujących przyczyn:
1) Nomios Poland Sp. z o.o., ul. Puławska 537, 02-844 Warszawa, która podlegała odrzuceniu
na podstawie : art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy;
2) Perceptus Sp. z o.o., ul. Nowy Kisielin – Antoniego Wysockiego 10, 66-002 Zielona Góra,
która podlegała odrzuceniu na podstawie : art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy;
3) DAGMA Sp. z o.o., ul. Pszczyńska 15, 40-478 Katowice, która podlegała odrzuceniu na
podstawie : art. 226 ust. 1 pkt 2 lit. b ustawy.
W rezultacie powyższego zaistniały przesłanki unieważnienia postępowania, o których mowa
w art. 255 pkt 2 ustawy, tj. wszystkie złożone w postępowaniu oferty podlegały odrzuceniu.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 3
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 419417,39 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 577977,00 PLN
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Sekcja VI została wypełniona w zakresie informacji dostępnych w przypadku unieważnienia postępowania.| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |