Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy i remontu sieci wodociągowej w miejscowości Szczawnik

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00318785
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00318785/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-02 09:37
Lokalizacja
Muszyna, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-8e38b44d-c268-4c02-b353-9c27cdb6da90
Identyfikator
7340007329
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi projektowania rurociągówUsługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

2 przyznane

SŁAWOMIR WSZOŁEKŁużna, PL · lot 0
9840 PLN
SŁAWOMIR WSZOŁEKŁużna, PL · lot 1
30 135 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318785 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy i remontu sieci wodociągowej w miejscowości Szczawnik

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Muszynie

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 490510448

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Piłsudskiego 128

1.5.2.) Miejscowość: Muszyna

1.5.3.) Kod pocztowy: 33-370

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL218 - Nowosądecki

1.5.7.) Numer telefonu: 18 471-41-97

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ewa.dudczak@pgk-muszyna.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.pgk.muszyna.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-8e38b44d-c268-4c02-b353-9c27cdb6da90

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inny zamawiający


Spółka komunalna - Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy i remontu sieci wodociągowej w miejscowości Szczawnik

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-8e38b44d-c268-4c02-b353-9c27cdb6da90

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318785

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00191008/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.2 Opracowanie dokumentacji projektowej dla budowy i remontu sieci wodociągowej w miejscowości Szczawnik

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zamówienie może zostać objęte dofinansowaniem ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021 - 2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00191234

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PGK.ZP.271.3.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dla rozbudowy sieci wodociągowej rozdzielczej w miejscowości Szczawnik, obejmującej Etap I oraz Etap II. Zakres inwestycji dotyczy gospodarstw domowych zlokalizowanych na obszarze wskazanym w załącznikach mapowych (Załącznik nr 1 oraz Załącznik nr 2 do OPZ).
2. Zakres rozbudowy istniejącej magistrali wody uzdatnionej obejmuje:
• Etap I – budowę nowego odcinka rurociągu o długości 285,03 m, o średnicy Ø90 mm, wykonanego z rur PE 100 RC SDR 11 PN16;
• Etap II – budowę nowych odcinków rurociągu:
- długości 132,7 m, Ø63 mm, z rur PE 100 RC SDR 11 PN16,
- długości 234,6 m, Ø110 mm, z rur PE 100 RC SDR 11 PN16.
3. Trasa projektowanej sieci wodociągowej przebiega wzdłuż dróg asfaltowych gminnych i powiatowych, a także przez działki prywatne.
4. Obszar i lokalizację sieci wodociągowej przedstawiono na załączonych mapach poglądowych. W ramach zadania należy również zaprojektować wyjścia wodociągu z pasa drogowego do przyległych działek.
5. Opracowana dokumentacja projektowa musi obejmować cały zakres przedstawiony na załączonej mapie poglądowej oraz umożliwiać dostawę wody do budynków zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
6. Zamawiający udostępni Wykonawcy mapę do celów projektowych niezbędną do realizacji przedmiotu zamówienia.
7. Przed przystąpieniem do właściwych prac projektowych Zamawiający wymaga przedłożenia przez Wykonawcę projektu w wersji roboczej (projekt koncepcyjny) na mapie do celów projektowych (bez klauzuli PODGiK w Nowym Sączy), w celu przeprowadzenia uzgodnień przedprojektowych, ewentualnych korekt oraz uzyskania akceptacji. Projekt w wersji roboczej powinien zawierać m.in. proponowane trasy przebiegu sieci wodociągowej, rozwiązania materiałowe oraz wykaz nieruchomości do podłączenia.
8. Opracowana dokumentacja projektowa będzie służyć do dokonania zgłoszenia robót oraz przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.) i musi być zgodna z art. 99–103 tej ustawy.
9. Opracowana dokumentacja projektowa musi:
a) zawierać wszystkie uzgodnienia, decyzje, oceny, opinie, wyniki badań oraz inne dokumenty niezbędne do dokonania zgłoszenia rozpoczęcia robót,
b) uwzględniać wykonanie niezbędnych robót towarzyszących, wynikających z przyjętych rozwiązań projektowych.
10. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca w szczególności:
a) opracuje podkłady geodezyjne,
b) uzyska na własny koszt aktualne wypisy i wyrysy z rejestru gruntów dla terenów objętych projektem,
c) w razie potrzeby opracuje dokumentację geologiczno-inżynierską w zakresie niezbędnym do przygotowania projektu wodociągu,
d) w razie potrzeby sporządzi inwentaryzację zieleni w pasie planowanych robót.
11. Pozostałe warunki realizacji zamówienia:
1) Wykonawca opracuje dokumentacje wymagane przez właścicieli sieci lub urządzeń właściwych dla uzgodnienia projektu sieci (w szczególności zarządców dróg, potoków i cieków oraz właścicieli infrastruktury nadziemnej i podziemnej, w tym gazowej, energetycznej, telekomunikacyjnej i wodociągowej). Koszty opracowania tych dokumentów Wykonawca uwzględni w cenie ofertowej.
2) Do obowiązków Wykonawcy (projektanta) należy również uzyskanie zgody na wejście w teren od wszystkich instytucji oraz osób fizycznych, a także zgody na umieszczenie sieci wodociągowej.
3) Formę i zakres oświadczenia właściciela nieruchomości, przez którą będzie przebiegać wodociąg, stanowiącego „prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane”, Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym. Obligatoryjnym załącznikiem do zgody właściciela będzie fragment projektu zagospodarowania terenu dotyczący danej nieruchomości, z naniesionym przebiegiem sieci wodociągowej.
12. Po podpisaniu umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy pełnomocnictwo / upoważnienie do występowania w jego imieniu i na jego rzecz przed organami władzy publicznej, administracji publicznej oraz gestorami sieci w celu dokonania uzgodnień, a także uzyskania opinii i decyzji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w załącznikach stanowiących jej integralną część, ze względu na ograniczenia liczby znaków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 30830,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej dotyczącej remontu sieci wody uzdatnionej rozdzielczej w miejscowości Szczawnik. Zakres obejmuje remont magistrali wody uzdatnionej o orientacyjnej długości ok. 1430 m, realizowany metodą bezwykopową – krakingiem statycznym, zgodnie z oznaczeniami na załącznikach mapowych (Załącznik nr 1 i 2).
2. Zakres opracowania obejmuje remont istniejącej magistrali wody uzdatnionej wraz z przyłączeniem istniejących przyłączy do nowego rurociągu.
3. Zakres robót obejmuje wymianę istniejącego rurociągu stalowego DN 150 na rurociąg z PE 100 RC SDR 11 PN16 o średnicy 160 mm.
4. Trasa remontowanej sieci wodociągowej przebiega wzdłuż drogi asfaltowej (gminnej i powiatowej), a także przez działki prywatne oraz tereny należące do Wód Polskich.
5. Obszar i lokalizację sieci wodociągowej przedstawiono na załączonych mapach poglądowych. W ramach zadania należy również zaprojektować wyjścia wodociągu z pasa drogowego do przyległych działek.
6. Opracowana dokumentacja projektowa musi obejmować cały zakres przedstawiony na załączonej mapie poglądowej oraz umożliwiać dostawę wody do budynków zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę oraz zbiorowym odprowadzaniu ścieków.
7. Przed przystąpieniem do właściwych prac projektowych Zamawiający wymaga przedłożenia przez Wykonawcę projektu w wersji roboczej (projekt koncepcyjny) na mapie do celów projektowych (bez klauzuli PODGiK w Nowym Sączy), w celu przeprowadzenia uzgodnień przedprojektowych, ewentualnych korekt oraz uzyskania akceptacji. Projekt w wersji roboczej powinien zawierać m.in. proponowane trasy przebiegu sieci wodociągowej, rozwiązania materiałowe oraz wykaz nieruchomości do podłączenia.
8. Opracowana dokumentacja projektowa będzie służyć do dokonania zgłoszenia robót oraz przeprowadzenia postępowania o udzielenie zamówienia publicznego zgodnie z ustawą z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (t.j. Dz. U. z 2024 r. poz. 1320, z późn. zm.) i musi być zgodna z art. 99–103 tej ustawy.
9. Opracowana dokumentacja projektowa musi:
a) zawierać wszystkie uzgodnienia, decyzje, oceny, opinie, wyniki badań oraz inne dokumenty niezbędne do dokonania zgłoszenia rozpoczęcia robót,
b) uwzględniać wykonanie niezbędnych robót towarzyszących, wynikających z przyjętych rozwiązań projektowych.
10. W ramach realizacji zamówienia Wykonawca w szczególności:
a) opracuje podkłady geodezyjne (mapy do celów projektowych),
b) uzyska na własny koszt aktualne wypisy i wyrysy z rejestru gruntów dla terenów objętych projektem,
c) w razie potrzeby opracuje dokumentację geologiczno-inżynierską w zakresie niezbędnym do przygotowania projektu wodociągu,
d) w razie potrzeby sporządzi inwentaryzację zieleni w pasie planowanych robót.
11. Pozostałe warunki realizacji zamówienia:
1) Wykonawca opracuje dokumentacje wymagane przez właścicieli sieci lub urządzeń właściwych dla uzgodnienia projektu sieci (w szczególności zarządców dróg, potoków i cieków oraz właścicieli infrastruktury nadziemnej i podziemnej, w tym gazowej, energetycznej, telekomunikacyjnej i wodociągowej). Koszty opracowania tych dokumentów Wykonawca uwzględni w cenie ofertowej.
2) Do obowiązków Wykonawcy (projektanta) należy również uzyskanie zgody na wejście w teren od wszystkich instytucji oraz osób fizycznych, a także zgody na umieszczenie sieci wodociągowej.
3) Formę i zakres oświadczenia właściciela nieruchomości, przez którą będzie przebiegać wodociąg, stanowiącego „prawo do dysponowania nieruchomością na cele budowlane”, Wykonawca zobowiązany jest uzgodnić z Zamawiającym. Obligatoryjnym załącznikiem do zgody właściciela będzie fragment projektu zagospodarowania terenu dotyczący danej nieruchomości, z naniesionym przebiegiem sieci wodociągowej.
12. Po podpisaniu umowy Zamawiający przekaże Wykonawcy pełnomocnictwo / upoważnienie do występowania w jego imieniu i na jego rzecz przed organami władzy publicznej, administracji publicznej oraz gestorami sieci w celu dokonania uzgodnień, a także uzyskania opinii i decyzji niezbędnych do uzyskania pozwolenia na budowę.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Specyfikacji Warunków Zamówienia (SWZ) oraz w załącznikach stanowiących jej integralną część, ze względu na ograniczenia liczby znaków.

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322200-3 - Usługi projektowania rurociągów

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.5.) Wartość części: 23876,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 9840,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 49077,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 9840,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sławomir Wszołek Pracownia Projektowa SANSystem

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7382062511

7.3.3) Ulica: Mszanka 166

7.3.4) Miejscowość: Łużna

7.3.5) Kod pocztowy: 38-322

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 9840,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 30135,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 70110,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 30135,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Sławomir Wszołek Pracownia Projektowa SANSystem

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 7382062511

7.3.3) Ulica: Mszanka 166

7.3.4) Miejscowość: Łużna

7.3.5) Kod pocztowy: 38-322

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 30135,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi