Budowa bazy magazynowej Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego na potrzeby realizacji zadań związanych z Ochroną Ludności i Obrony Cywilnej

KOMENDA WOJEWÓDZKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KATOWICACH

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00318795
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00318795/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-02 09:38
Lokalizacja
Katowice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d3c2e66c-a7de-4556-9f50-03947f54c8f9
Identyfikator
9541002423
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi projektowania architektonicznegoUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanychPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznychRoboty instalacyjne wodne i kanalizacyjneRoboty instalacyjne hydrauliczneRoboty drogoweInstalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnychRoboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskieInstalowanie sufitów podwieszanychInstalowanie przegródPokrywanie podłóg i ścianRoboty malarskie i szklarskie

Wykonawcy

1 przyznane

ANNA KAŃTOCHWOJKOWICE, PL · lot 0
3 205 300 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318795 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa bazy magazynowej Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego na potrzeby realizacji zadań związanych z Ochroną Ludności i Obrony Cywilnej

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: KOMENDA WOJEWÓDZKA PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ W KATOWICACH

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000173574

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: ul. Wita Stwosza 36

1.5.2.) Miejscowość: Katowice

1.5.3.) Kod pocztowy: 40-042

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi-publiczne@kw.sl.straz.gov.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://www.gov.pl/web/kwpsp-katowice

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1298981

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - inna państwowa jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Porządek i bezpieczeństwo publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa bazy magazynowej Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego na potrzeby realizacji zadań związanych z Ochroną Ludności i Obrony Cywilnej

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d3c2e66c-a7de-4556-9f50-03947f54c8f9

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318795

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00116271/05/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Budowa bazy magazynowej Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego na potrzeby realizacji zadań związanych z Ochroną Ludności i Obrony Cywilnej

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00213581

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WL.2370.5.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie dokumentacji projektowej i robót budowlanych dla zadania: „Budowa bazy magazynowej Państwowej Straży Pożarnej województwa śląskiego na potrzeby realizacji zadań związanych z Ochroną Ludności i Obrony Cywilnej” na terenie Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Sosnowcu, 41-216 Sosnowiec, ul. Wiejska 160.
2. Uwaga: Program Funkcjonalno-Użytkowy (Załącznik nr 1 do SWZ) o tytule „Adaptacja terenu Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Sosnowcu-Porąbce na potrzeby infrastruktury niezbędnej do realizacji zadań Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej, w tym w zakresie budowy budowli ochronnych i magazynowych” dotyczy inwestycji budowlanej obejmującej strefy A-D.
Przedmiot zamówienia dotyczy wyłącznie zakresu strefy B – zaprojektowanie i wykonanie budynku magazynowego z instalacją wysokościową (w PFU nazwana jako budynek magazynowy z wspinalnią strażacką).
Strefy A, C, D opisane w PFU nie stanowią przedmiotu niniejszego zamówienia.
3. W ramach zamówienia należy:
1) Wykonać dokumentację projektową (w tym projekt budowlany i techniczny) zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności Rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Technologii z dnia 20 grudnia 2021 r. w sprawie szczegółowego zakresu i formy dokumentacji projektowej, specyfikacji technicznych wykonania i odbioru robót budowlanych oraz programu funkcjonalno-użytkowego (Dz. U. z 2021 r. poz. 2454) w formie elektronicznej i papierowej zgodnie z PFU i uzyskanie decyzji administracyjnej pozwalającej na rozpoczęcie robót budowlanych;
2) Uzyskać prawomocną decyzję o pozwoleniu na budowę;
3) Wykonać roboty ziemne zgodnie z zatwierdzonym projektem, obowiązującymi normami oraz wymaganiami określonymi w PFU;
4) Wykonać zagospodarowanie terenu, w tym: rozbiórki istniejących nawierzchni i instalacji, projektowane nawierzchnie i instalacje zewnętrzne oraz dostawę i montaż bram, zgodnie z zatwierdzonym projektem oraz PFU;
5) Wykonać prace budowlane zgodnie z zatwierdzonym projektem oraz kolejnością przewidzianą w SWZ oraz PFU;
6) Wykonać instalacje: wodociągową, kanalizację sanitarną i deszczową, filtrowentylację, hydroforową, wentylację, klimatyzację, c.o., elektryczną i niskoprądową, zgodnie z zatwierdzonym projektem oraz wymaganiami PFU;
7) Dostarczyć i zamontować pierwsze wyposażenie obiektu, niezbędne do jego uruchomienia
i prawidłowego funkcjonowania, zgodnie z wymaganiami i wykazem określonymi w PFU.
8) Zapewnić nadzór autorski projektanta nad realizacją robót budowlanych w zakresie opracowanej dokumentacji projektowej.
4. Szczegółowy zakres prac określają: program funkcjonalno-użytkowy (Załącznik nr 1 do SWZ), projektowane postanowienia umowy – wzór umowy (Załącznik nr 9 do SWZ).
5. Zamawiający wymaga, aby okres gwarancji jakości na wykonane roboty budowlane oraz zainstalowane urządzenia i systemy będące przedmiotem umowy wynosił minimum 60 miesięcy od dnia dokonania odbioru końcowego robót. Wydłużenie okresu gwarancji będzie oceniane w ramach kryterium oceny ofert. Ponadto Zamawiający wymaga, aby okres rękojmi za wady był równy okresowi gwarancji jakości.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71220000-6 - Usługi projektowania architektonicznego

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych

45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne

45332200-5 - Roboty instalacyjne hydrauliczne

45233140-2 - Roboty drogowe

45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych

45420000-7 - Roboty w zakresie zakładania stolarki budowlanej oraz roboty ciesielskie

45421146-9 - Instalowanie sufitów podwieszanych

45421141-4 - Instalowanie przegród

45430000-0 - Pokrywanie podłóg i ścian

45440000-3 - Roboty malarskie i szklarskie

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 3205300,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 4612500,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 3205300,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: EL-LAN Anna Kańtoch

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6252317596

7.3.3) Ulica: ul. Jana III Sobieskiego 245b/1

7.3.4) Miejscowość: Wojkowice

7.3.5) Kod pocztowy: 42-580

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 3205300,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane