Zakup i dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów.
MIEJSKA PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318814
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318814/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-02 09:41
- Lokalizacja
- Toruń, kujawsko-pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2fc64894-5caa-463e-81bc-c9282110e2eb
- Identyfikator
- 9561950790
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318814 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Zakup i dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: MIEJSKA PRZYCHODNIA SPECJALISTYCZNA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 870597412
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Uniwersytecka 17
1.5.2.) Miejscowość: Toruń
1.5.3.) Kod pocztowy: 87-100
1.5.4.) Województwo: kujawsko-pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL613 - Bydgosko-toruński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@mps.torun.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.mps.torun.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-2fc64894-5caa-463e-81bc-c9282110e2eb1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Zakup i dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2fc64894-5caa-463e-81bc-c9282110e2eb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318814
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00630873/06/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.2 Zakup i dostawa odczynników immunochemicznych i biochemicznych wraz z dzierżawą analizatora
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268230
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: MPS-ZP.1.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup i dostawa odczynników i materiałów zużywalnych do badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierzawą analizatorów tj. analizatora podstawowego i backup do biochemii oraz analizatora podstawowego do immunochemii dla Miejskiej Przychodni Specjalistycznej w Toruniu.
2. Zamawiający wymaga również włączenia/podłączenia analizatorów do systemu informatycznego Zamawiającego tj. InfoMedica moduł Laboratorium, polegające na podłączeniu wszystkich analizatorów do systemu informatycznego działającego u Zamawiającego - InfoMedica moduł Laboratorium (system dostarczony przez firmę: Asseco Poland S.A.). Przez włączenie/podłączenie analizatorów do systemu informatycznego Zamawiającego należy rozumieć wszystkie niezbędne działania pozwalające na skuteczną integrację analizatorów z systemem i ich niezakłócone działanie, w tym w szczególności: prace programistyczne, konfigurację, prace wdrożeniowe, a także jednorazowy zakup odpowiedniej, bezterminowej licencji. Powyższe prace mogą być przeprowadzone wyłącznie przez firmę Asseco Poland S.A lub inny podmiot upoważniony przez Asseco Poland S.A. Wykonanie w/w prac oraz zakup odpowiednich licencji, pozostawia się po stronie Wykonawcy. Szczegółowy zakres prac określono w Załączniku nr 3 do SWZ – Opis techniczno- jakościowy. Analizator podstawowy i backup do biochemii oraz analizator podstawowy do immunochemii – tabela nr 1 poz. 54.
4.5.3.) Główny kod CPV: 33696500-0 - Odczynniki laboratoryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
38434580-5 - Analizatory testów immunologicznych
38434500-1 - Analizatory biochemiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie na zakup i dostawę odczynników i materiałów zużywalnych do badań biochemicznych i immunochemicznych wraz z dzierżawą analizatorów zostało unieważnione na podstawie art. 255 ust. 6 ustawy PZP.W toku prowadzonego postępowania okazało się, że postępowanie jest obarczone niemożliwą do usunięcia wadą uniemożliwiającą zawarcie niepodlegającej unieważnieniu umowy w sprawie zamówienia publicznego.
Na etapie badania i oceny ofert, złożonych do postępowania Zamawiający stwierdził, że w załączniku nr 3 do SWZ w tabeli nr 2 – „parametry oceniane” w pozycji nr 3 oraz 11 zapisy odnoszące się do punktacji za spełnienie określonego parametru techniczno-jakościowego nie są doprecyzowane lub są niespójne, co mogłoby wzbudzić wątpliwości co do ilości punktów, przyznanych ofercie Wykonawcy. Nieprecyzyjny opis nie pozwala w sposób właściwy na przyznanie odpowiedniej ilości punktów za spełnienie danego parametru, a tym samym na prawidłową ocenę otrzymanej oferty.
Ponadto, zapisy wskazane w pozycji nr 14 i 15 tabeli nr 2 – „parametry oceniane” załącznika nr 3 do SWZ są sprzeczne z § 5 ust. 3, 4 i 6 załącznika nr 7 do SWZ Projektowane postanowienia umowy. Spełnienie przez Wykonawcę parametrów techniczno-jakościowych, wskazanych w pozycji 14 i 15 w tabeli nr 2 – „parametry oceniane” załącznika nr 3 do SWZ nie mają odzwierciedlenia w zapisach § 5 ust. 3, 4 i 6 załącznika nr 7 do SWZ Projektowane postanowienia umowy, co w konsekwencji mogłoby doprowadzić do sytuacji, w której oferta Wykonawcy byłaby oceniona w oparciu o kryterium, które nie odpowiada rzeczywistym zobowiązaniom, wynikającym z umowy.
Wobec powyższego, z uwagi na stopień zaawansowania postępowania oraz okoliczność, iż stwierdzone przez Zamawiającego wady mają charakter istotny i nieusuwalny, nie jest możliwe naprawienie ww. błędów inaczej, aniżeli poprzez unieważnienie postępowania.
Z tych względów unieważniono postępowanie.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 259829,94 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 259829,94 PLN
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |