"WYMIANA WINDY OSOBOWEJ W BUDYNKU SZPITALA ”II

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Radomsku

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00318856
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00318856/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-02 09:49
Lokalizacja
Radomsko, łódzkie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-63569913-6f43-4548-83bc-c3318c26d78b
Identyfikator
7721877458
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Instalowanie wind

Wykonawcy

1 przyznane

'PLAWIA' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄKatowice, PL · lot 0
284 130 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318856 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
"WYMIANA WINDY OSOBOWEJ W BUDYNKU SZPITALA ”II

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Radomsku

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000313420

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jagiellońska 36

1.5.2.) Miejscowość: Radomsko

1.5.3.) Kod pocztowy: 97-500

1.5.4.) Województwo: łódzkie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital.biz.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpitalradomsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://szpital.logintrade.net/zapytania_email,231525,21069b7dec9b9baf1a028ab1f4cdedf7.html

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

"WYMIANA WINDY OSOBOWEJ W BUDYNKU SZPITALA ”II

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-63569913-6f43-4548-83bc-c3318c26d78b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318856

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00251855

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 537/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest- Wymiana windy osobowej w budynku Szpitala.
Kod CPV: 45313100-5 – Instalowanie wind
45400000-1 – Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
2. Szczegółowy zakres prac opisany został w załączniku nr 1 do SWZ i do umowy - Opis przedmiotu zamówienia, który jest integralną częścią umowy.
3. Zamawiający nie dopuszcza składanie ofert częściowych ponieważ jest to jedno zadanie i nie jest zasadne aby dzielić go na części. W ocenie Zamawiającego udzielenie zamówienia jednemu wykonawcy, który przyjmie na siebie odpowiedzialność za wykonanie zadania w całości i w terminie nie uzależniając robót od innego Wykonawcy. Zamawiający nie dokonał podziału zamówienia na części ze względu na konieczność zapewnienia pełnej integralności technologicznej procesu oraz uniknięcia ryzyka kolizji uprawnień z tytułu gwarancji. Specyfika przedmiotu zamówienia (wymiana dźwigu podlegającego certyfikacji UDT) wymaga, aby jeden podmiot ponosił pełną odpowiedzialność za bezpieczeństwo, terminowość i zgodność z normami technicznymi na każdym etapie prac – od demontażu po uruchomienie nowego urządzenia.
4. W przypadku gdy, w opisie przedmiotu zamówienia wskazano nazwę, jakikolwiek znak towarowy, patent, normę, pochodzenie – należy przyjąć, że wskazane nazwy, znaki towarowe, patenty, pochodzenie określają parametry techniczne, eksploatacyjne, użytkowe, co wskazuje na fakt, że Zamawiający dopuszcza produkt o równoważnych parametrach technicznych, użytkowych oraz eksploatacyjnych. Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne jest zobowiązany wykazać, że oferowany przez niego asortyment spełniają wymagania określone przez Zamawiającego w SWZ. Po stronie Wykonawcy leży obowiązek zgłoszenia w ofercie rozwiązań równoważnych w stosunku do danych w opisie przedmiotu zamówienia i wykazania równoważności.
5. Szczegółowe zasady dla Podwykonawcy Zamawiający opisał w załączniku nr 4 ( projekt/wzór umowy).

4.5.3.) Główny kod CPV: 45313100-5 - Instalowanie wind

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 284130,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 328863,10 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 284130,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Plawia spzo.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9542715875

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-23

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 284130,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-11-30
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi