Na sukcesywne dostawy odczynników do próżniowego systemu pobierania krwi wraz z dzierżawa analizatora do oznaczania OB oraz drobnego sprzętu jednorazowego

Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00318886
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00318886/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-02 09:55
Lokalizacja
Lipsko, mazowieckie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-3c4b0e90-a17b-471d-afad-3cb115ccf484
Identyfikator
8111521798
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczneAnalizatoryProbówkiPipety i akcesoria laboratoryjne

Wykonawcy

2 przyznane

'MEDLAB-PRODUCTS' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄRaszyn, PL · lot 1
49 809,6 PLN
RADIOMETER SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 2
13 608 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318886 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Na sukcesywne dostawy odczynników do próżniowego systemu pobierania krwi wraz z dzierżawa analizatora do oznaczania OB oraz drobnego sprzętu jednorazowego

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Samodzielny Publiczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 670997773

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Jędrzeja Śniadeckiego 2

1.5.2.) Miejscowość: Lipsko

1.5.3.) Kod pocztowy: 27-300

1.5.4.) Województwo: mazowieckie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL921 - Radomski

1.5.7.) Numer telefonu: 483783512

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@szpitallipsko.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://szpitallipsko.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-3c4b0e90-a17b-471d-afad-3cb115ccf484

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - samodzielny publiczny zakład opieki zdrowotnej

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Na sukcesywne dostawy odczynników do próżniowego systemu pobierania krwi wraz z dzierżawa analizatora do oznaczania OB oraz drobnego sprzętu jednorazowego

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-3c4b0e90-a17b-471d-afad-3cb115ccf484

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318886

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00127226/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.8 Dostawy odczynników i materiałów do systemu OB. z dzierżawą analizatora , szybkich testów diagnostycznych i materiałów jednorazowych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00272067

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: 26.ZP.20.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu próżniowego pobierania krwi wraz z aparatem do oznaczania OB oraz sukcesywnymi dostawami materiałów jednorazowego użytku dla potrzeb laboratorium centralnego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku, w podziale na 3 zadania:

Zadanie nr 1 - systemy próżniowego pobierania krwi z dzierżawą analizatora do OB, ( załącznik nr 2 i 2a ),

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, oraz warunki dostawy, serwisu i szkolenia personelu określono w załącznikach: numer 2, 2a – ops przedmiotu zamówienia wraz z formularzami asortymentowo-cenowymi oraz nr 3 i 3a – wzory umów.

2. Określone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnych potrzeb zamawiającego z tym zastrzeżeniem że minimalna ilość zamówionego asortymentu to 40 %.

3. Oferowane produkty muszą posiadać:

a. BĘDĄCE WYROBEM MEDYCZNYM: Deklarację Zgodności i Oznakowanie Znakiem CE LUB Wpis / Zgłoszenie do Rejestru Wyrobów Medycznych. i Podmiotów Odpowiedzialnych Za Ich Wprowadzenie LUB Powiadomienie / Zgłoszenie do Prezesa Urzędu Rejestracji Wyrobów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych lub Formularz Przeniesienia Danych

b. NIEBĘDĄCE WYROBEM MEDYCZNYM: Deklarację Zgodności Producenta LUB Odpowiednie i aktualne atesty

4. Zaoferowany analizator w zakresie zadania nr 1 musi być zgodny z opisem zawartym w załączniku nr 2 do SWZ, kompletny i po zainstalowaniu gotowy do podjęcia pracy, bez żadnych dodatkowych zakupów.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38434000-6 - Analizatory

33192500-7 - Probówki

38437000-7 - Pipety i akcesoria laboratoryjne

4.5.5.) Wartość części: 78531,21 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu próżniowego pobierania krwi wraz z aparatem do oznaczania OB oraz sukcesywnymi dostawami materiałów jednorazowego użytku dla potrzeb laboratorium centralnego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku, w podziale na 3 zadania:

Zadanie nr 2 - sprzęt jednorazowego użytku-jałowy ( załącznik nr 2b ),


Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, oraz warunki dostawy, serwisu i szkolenia personelu określono w załączniku nr 2b – ops przedmiotu zamówienia wraz z formularzem asortymentowo-cenowym oraz nr 3 – wzory umów.

2. Określone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnych potrzeb zamawiającego z tym zastrzeżeniem że minimalna ilość zamówionego asortymentu to 40 %.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

38437000-7 - Pipety i akcesoria laboratoryjne

33192500-7 - Probówki

4.5.5.) Wartość części: 74700,93 PLN

Część 3

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest dostawa systemu próżniowego pobierania krwi wraz z aparatem do oznaczania OB oraz sukcesywnymi dostawami materiałów jednorazowego użytku dla potrzeb laboratorium centralnego Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Lipsku, w podziale na 3 zadania:

Zadanie nr 3 - strzykawki do gazometrii krwi ( załącznik nr 2c ),

Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia, oraz warunki dostawy, serwisu i szkolenia personelu określono w załączniku 2c – ops przedmiotu zamówienia wraz z formularzem asortymentowo-cenowym oraz nr 3 – wzór umowy.

2. Określone ilości są szacunkowe i mogą ulec zmianie w zależności od aktualnych potrzeb zamawiającego z tym zastrzeżeniem że minimalna ilość zamówionego asortymentu to 40 %.

4.5.3.) Główny kod CPV: 33141000-0 - Jednorazowe, niechemiczne artykuły medyczne i hematologiczne

4.5.5.) Wartość części: 12960,00 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 6 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Przedmiotem zamówienia w zakresie wskazanej powyżej części postępowania jest dzierżawa systemu do automatycznego pomiaru OB. wraz z sukcesywnymi dostawami materiałów eksploatacyjnych do jego obsługi. Zamawiający opisując swoje oczekiwania w ramach załącznika nr 2a do SWZ stanowiącego część oferty zadania nr 1 wadliwie określił wymagania dotyczące wyceny poszczególnych elementów składowych oferty. W szczególności w wierszu 25 pod nazwą „Automatyczny czytnik do oznaczania OB” Zamawiający oczekiwał wyceny sprzedaży analizatora. Jednocześnie w wierszu 32 Zamawiający opisał konieczność zaoferowania ceny dzierżawy automatycznego czytnika do oznaczenia OB który to stanowi jeden z elementów systemu do automatycznego pomiaru OB. Tym samym w dwóch miejscach formularza w kontekście innego typu umowy znalazła się wycena tego samego urządzenia. Powyższy błąd w żaden sposób nie został skorygowany na etapie prowadzonego postępowania. Tym samym Zamawiający uznaje, że zakres przedmiotowy postępowania został przygotowany w sposób wadliwy uniemożliwiający jednoznaczną wycenę zadania. Taka konstrukcja wyceny przedmiotu zamówienia uniemożliwia Zamawiającemu obiektywną ocenę złożonych ofert, co w konsekwencji musi skutkować unieważnieniem postępowania.

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 49809,60 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 61155,18 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 49809,60 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Medlab-Products Sp z . o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5220003055

7.3.4) Miejscowość: Raszyn

7.3.5) Kod pocztowy: 05-090

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 49809,60 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

Część 3

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 13608,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 13608,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 13608,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 3)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Radiometer Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5262723618

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-222

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 3)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 13608,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 36 miesiące

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy