Budowa tężni przy Centrum Kultury Dawnej wraz z zagospodarowaniem terenu w m. Wysokie.
Gmina Zamość
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318912
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318912/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 10:00
- Lokalizacja
- Zamość, lubelskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-224bc5cc-2a16-4f66-85c3-45858bf0ff4f
- Identyfikator
- 9222717648
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318912 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa tężni przy Centrum Kultury Dawnej wraz z zagospodarowaniem terenu w m. Wysokie.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Zamość
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 950368724
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Peowiaków 92
1.5.2.) Miejscowość: Zamość
1.5.3.) Kod pocztowy: 22-400
1.5.4.) Województwo: lubelskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL812 - Chełmsko-zamojski
1.5.7.) Numer telefonu: 84 639 29 59
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: inwestycje@zamosc.org.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://ugzamosc.bip.lubelskie.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13121331.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa tężni przy Centrum Kultury Dawnej wraz z zagospodarowaniem terenu w m. Wysokie.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-224bc5cc-2a16-4f66-85c3-45858bf0ff4f
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318912
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00071558/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.14 Budowa tężni przy Centrum Kultury Dawnej wraz z zagospodarowaniem terenu w m. Wysokie
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający informuje, iż Zamówienie jest finansowane ze środków: Plan Strategiczny dla Wspólnej Polityki Rolnej na lata 2023 - 2027 w ramach interwencji I.13.1 LEADER/Rozwój Lokalny Kierowany przez Społeczność (RLKS) - komponent Wdrażanie LSR.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00247082
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RI.271.23.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
4.1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na budowie tężni solankowej wraz z infrastrukturą techniczną i zagospodarowaniem terenu oraz montaż huśtawki, przy Centrum Kultury Dawnej w Wysokiem, Gmina Zamość.
Miejsce realizacji inwestycji: działka nr 253, 257, 1571 miejscowość Wysokie, obręb 0028 Wysokie, Gmina Zamość.
4.2. Zakres robót do wykonania obejmuje w szczególności:
1) Roboty polegające na budowie słupowej tężni solankowej, zasilanej z systemu szczelnych zbiorników podziemnych o konstrukcji szkieletowej drewnianej, z wypełnieniem tarniną. Tężnia wykonana będzie jako konstrukcja wolnostojąca posadowiona na żelbetowym fundamencie (fundament płytowo – palowy).
Wymiary tężni:
a) Długość: 490 cm – płyta fundamentowa, 388 cm – długość konstrukcji,
b) Szerokość: 250 cm – płyta fundamentowa, 150 cm – szerokość konstrukcji
c) Wysokość: 360 cm,
d) Powierzchnia wypełnienia tarniną: 20 cm x 350 cm x 250 cm
2) Budowa przyłącza wodociągowego wraz z zewnętrzną instalacją wodociągową zasilania tężni solankowej.
3) Budowa wewnętrznej linii zasilającej tężnię wraz z wykonanie instalacji oświetlenia placu tężni.
4) Budowa instalacji technologicznej tężni solankowej.
5) Zagospodarowanie terenu wraz z utwardzeniem placu wokół tężni oraz elementami małej architektury.
6) Montaż huśtawki podwójnej wraz z wykonaniem nawierzchni bezpiecznej z piasku. Słupy huśtawki wykonane z naturalnego drewna robinii akacjowej, poprzeczka stalowa czarna. Urządzenie musi zostać wykonane zgodnie z obowiązującą normą PN-EN: 1176 lub równoważną.
7) Wykonanie wszelkich innych czynności niezbędnych do prawidłowego wykonania
przedmiotu zamówienia.
8) Dodatkowo przedmiot zamówienia obejmuje:
a) Pierwsze uruchomienie tężni przez Wykonawcę oraz zakup niezbędnej solanki o stężeniu 4-10%, posiadającej atest PZH, celem napełnienia do pełna zbiornika.
b) W okresie obowiązywania gwarancji min. 5 przeglądów technicznych obejmujących w szczególności: kompleksowy serwis tężni; dostawę, wymianę i wywóz solanki po okresie zimowym a przed uruchomieniem tężni w sezonie wiosennym; uzupełnienie lub wymianę tarniny, jeżeli jej stan techniczny lub biologiczny będzie tego wymagał; czyszczenie filtrów, misy ociekowej, pomp oraz pozostałych elementów wymagających konserwacji; sprawdzenie i konserwację wszystkich instalacji i urządzeń wbudowanych w tężnię. Serwisowanie tężni ma zapewnić utrzymanie jej właściwej sprawności technicznej oraz wartości użytkowych i estetycznych całego obiektu. Koszty serwisowania w okresie obowiązywania gwarancji ponosi Wykonawca.
Z każdego przeglądu należy sporządzić protokół zawierający wyszczególnienie wykonanych czynności, stwierdzone nieprawidłowości oraz podjęte działania naprawcze. Protokół musi zostać przekazany Zamawiającemu w terminie 3 dni roboczych od dnia wykonania przeglądu.
c) W okresie obowiązywania gwarancji: zabezpieczenie tężni na okres zimowy (m.in. obiekty, instalacje, urządzenia i materiały) oraz ponowne uruchomienie obiektu na początku sezonu wiosennego. Wszystkie związane z tym koszty pokrywa Wykonawca.
d) W okresie obowiązywania gwarancji: Wykonawca zobowiązany jest do prowadzenia książki serwisowej oraz książki pomiaru stężenia solanki. Po ukończeniu okresu gwarancyjnego, Wykonawca przekaże przedmiotowe dokumenty Zamawiającemu.
e) Opracowanie i przekazanie Zamawiającemu instrukcji obsługi, eksploatacji i konserwacji tężni solankowej oraz regulaminu korzystania z tężni.
f) Przeszkolenie w zakresie działania tężni oddelegowanych pracowników Zamawiającego.
9) Przedmiot umowy należy wykonać zgodnie z dokumentacją projektową, STWiORB oraz obowiązującymi przepisami prawa, w szczególności ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo Budowlane (tj. Dz. U. 2026, poz. 524) wraz z przepisami wykonawczymi, normami, instrukcjami producentów stosowanych urządzeń i materiałów, sztuką budowlaną, wiedzą techniczną, zawartą z Zamawiającym umową, uzgodnieniami z Zamawiającym dokonanymi w trakcie realizacji przedmiotu umowy.
10) Przedmiot umowy należy wykonać z materiałów dostarczonych przez Wykonawcę. Materiały dostarczone i użyte przez Wykonawcę powinny odpowiadać, co do jakości wymogom wyrobów dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie, określonym w art. 10 ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (tj. Dz. U. 2026, poz. 524).
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45262310-7 - Zbrojenie
45233200-1 - Roboty w zakresie różnych nawierzchni
45215110-1 - Roboty budowlane w zakresie uzdrowisk
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45262300-4 - Betonowanie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamość, dnia 17.06.2026 r. Znak sprawy RI.271.23.2026– wszyscy Wykonawcy –
ZAWIADOMIENIE O ODRZUCENIU OFERTY I UNIEWAŻNIENIU POSTĘPOWANIA
Dotyczy: postępowania o udzielenie zamówienia publicznego prowadzonego na podstawie przepisów ustawy z dnia 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793 zwanej dalej „ustawą Pzp”), w trybie podstawowym (art. 275 pkt 1 ustawy) pn.: „Budowa tężni przy Centrum Kultury Dawnej wraz z zagospodarowaniem terenu w m. Wysokie.”
Działając na podstawie art. 260 ustawy z 11 września 2019 r. – Prawo zamówień publicznych (Dz. U. z 2026 r. poz. 793) - dalej: ustawą Pzp, zamawiający informuje, że odrzuca ofertę i unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia publicznego.
2. UNIEWAŻNIENIE POSTĘPOWANIA
Uzasadnienie prawne
Postępowanie zostało unieważnione na mocy art. 255 pkt 3 ustawy Pzp zgodnie z którym: „Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, która zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia”
Uzasadnienie faktyczne
Zamawiający wyznaczył termin składania ofert do dnia 10-06-2026 r. do godz. 10:00.
W przedmiotowym postępowaniu zostały złożone trzy oferty na kwoty:
1) 826 847,82 zł brutto,
2) 1 148 670,68 zł brutto,
3) 344 400,00 zł brutto.
Oferta nr 1 i oferta nr 2 złożone przez Wykonawców: SELEN S.C., Kazimierz Łapczuk, Marek Matusik Produkcja tężni solankowych i grot solnych, Powstańców Wielkopolskich 19a, 75-100 Koszalin i AN-PROJEKT Anna Trond, Żdanów 54, 22-400 Zamość, obie oferty niepodlegające odrzuceniu, zawierają cenę przewyższającą kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, tj. 430 000,00 zł.
Zamawiający nie ma możliwości zwiększenia tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
W związku z powyższym Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy Pzp.
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 0
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 344400,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1148670,68 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |