„Modernizacja i aranżacja pracowni STEM w czterech szkołach (SP1, SP9, SP10, SP13)” w ramach tytułu inwestycyjnego „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”
Gmina Starachowice
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318969
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318969/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 10:14
- Lokalizacja
- Starachowice, świętokrzyskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-73fb0285-0875-4e7d-b90b-8a1b4612c537
- Identyfikator
- 6641909150
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318969 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Modernizacja i aranżacja pracowni STEM w czterech szkołach (SP1, SP9, SP10, SP13)” w ramach tytułu inwestycyjnego „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Starachowice
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 291009892
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Radomska 45
1.5.2.) Miejscowość: Starachowice
1.5.3.) Kod pocztowy: 27-200
1.5.4.) Województwo: świętokrzyskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL721 - Kielecki
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@starachowice.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://starachowice.eu/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-73fb0285-0875-4e7d-b90b-8a1b4612c5371.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - związek jednostek samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Modernizacja i aranżacja pracowni STEM w czterech szkołach (SP1, SP9, SP10, SP13)” w ramach tytułu inwestycyjnego „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-73fb0285-0875-4e7d-b90b-8a1b4612c537
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318969
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00019960/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.28 "Modernizacja i aranżacja pracowni STEM w czterech szkołach (SP1, SP9, SP10, SP13)" w ramach tytułu inwestycyjnego: "AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic"
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00278482
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.30.2026.SD
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 684232,78 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest:Część I - Aranżacja wnętrza, wraz z pracami towarzyszącymi, istniejącej sali lekcyjnej mającej na celu stworzenie przestrzeni dla pracowni STEAM w budynku szkoły podstawowej nr 1 tj.: remont wyznaczonej przestrzeni – sali nr 18 wraz z wydzielonym zapleczem położonej na II piętrze budynku szkoły podstawowej nr 1 pod pracownie STEAM wraz z wdrożeniem nowej aranżacji oraz jej wyposażeniem.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Przedmiotowe opracowanie nie zawiera w swoim zakresie ingerencji w istniejące zagospodarowanie terenu wokół przedmiotowego budynku a swoim zakresem mieści się w definicji remontu ograniczając się do pojedynczej sali w przedmiotowej szkole. Przedmiotowe opracowanie nie wprowadza ograniczeń dla osób niepełnosprawnych.
Przy realizacji zamówienia należy uwzględnić zasady dostępności architektonicznej oraz uniwersalnego projektowania, adekwatnie do zakresu prowadzonych prac.
Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia robót w sposób ograniczający negatywny wpływ na środowisko, w szczególności poprzez właściwe gospodarowanie odpadami oraz ograniczanie emisji hałasu i pyłu.
Zadanie realizowane będzie w związku z projektem „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”, finansowanym w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, współfinansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp wszelkie odniesienia w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 104 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Należy odczytywać to w ten sposób, iż każdorazowo odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Nie wymaga się, ale przewiduje, możliwość odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, przed złożeniem oferty. Z uwagi na to, że zamówienie obejmuje roboty w budynku szkoły, Wykonawca może dokonać wizji lokalnej po wcześniejszym umówieniu.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia tj.: wykonanie robót branży ogólnobudowlanej i instalacyjnej z zakresu instalacji elektrycznej i teletechnicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
4.5.5.) Wartość części: 165433,32 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Część II - Aranżacja wnętrza, wraz z pracami towarzyszącymi, istniejącej sali lekcyjnej mającej na celu stworzenie przestrzeni dla pracowni STEAM w budynku szkoły podstawowej nr 9 tj.: remont wyznaczonej przestrzeni – sali informatyki połączonej z czytelnią położonej na I piętrze budynku szkoły podstawowej nr 9 pod pracownie STEAM wraz z wdrożeniem nowej aranżacji oraz jej wyposażeniem.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Przedmiotowe opracowanie nie zawiera w swoim zakresie ingerencji w istniejące zagospodarowanie terenu wokół przedmiotowego budynku a swoim zakresem mieści się w definicji remontu ograniczając się do pojedynczej sali w przedmiotowej szkole. Przedmiotowe opracowanie nie wprowadza ograniczeń dla osób niepełnosprawnych.
Przy realizacji zamówienia należy uwzględnić zasady dostępności architektonicznej oraz uniwersalnego projektowania, adekwatnie do zakresu prowadzonych prac.
Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia robót w sposób ograniczający negatywny wpływ na środowisko, w szczególności poprzez właściwe gospodarowanie odpadami oraz ograniczanie emisji hałasu i pyłu.
Zadanie realizowane będzie w związku z projektem „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”, finansowanym w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, współfinansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp wszelkie odniesienia w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 104 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Należy odczytywać to w ten sposób, iż każdorazowo odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Nie wymaga się, ale przewiduje, możliwość odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, przed złożeniem oferty. Z uwagi na to, że zamówienie obejmuje roboty w budynku szkoły, Wykonawca może dokonać wizji lokalnej po wcześniejszym umówieniu.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia tj.: wykonanie robót branży ogólnobudowlanej i instalacyjnej z zakresu instalacji elektrycznej i teletechnicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
4.5.5.) Wartość części: 203257,81 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Część III - Aranżacja wnętrza, wraz z pracami towarzyszącymi, istniejącej sali lekcyjnej mającej na celu stworzenie przestrzeni dla pracowni STEAM w budynku szkoły podstawowej nr 10 tj.: remont wyznaczonej przestrzeni – sali nr 3 położonej na pół-piętrze budynku szkoły podstawowej nr 10 pod pracownie STEAM wraz z wdrożeniem nowej aranżacji oraz jej wyposażeniem.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Przedmiotowe opracowanie nie zawiera w swoim zakresie ingerencji w istniejące zagospodarowanie terenu wokół przedmiotowego budynku a swoim zakresem mieści się w definicji remontu ograniczając się do pojedynczej sali w przedmiotowej szkole. Przedmiotowe opracowanie nie wprowadza ograniczeń dla osób niepełnosprawnych.
Przy realizacji zamówienia należy uwzględnić zasady dostępności architektonicznej oraz uniwersalnego projektowania, adekwatnie do zakresu prowadzonych prac.
Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia robót w sposób ograniczający negatywny wpływ na środowisko, w szczególności poprzez właściwe gospodarowanie odpadami oraz ograniczanie emisji hałasu i pyłu.
Zadanie realizowane będzie w związku z projektem „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”, finansowanym w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, współfinansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp wszelkie odniesienia w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 104 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Należy odczytywać to w ten sposób, iż każdorazowo odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Nie wymaga się, ale przewiduje, możliwość odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, przed złożeniem oferty. Z uwagi na to, że zamówienie obejmuje roboty w budynku szkoły, Wykonawca może dokonać wizji lokalnej po wcześniejszym umówieniu.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia tj.: wykonanie robót branży ogólnobudowlanej i instalacyjnej z zakresu instalacji elektrycznej i teletechnicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
4.5.5.) Wartość części: 165485,64 PLN
Część 4
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: Część IV – Aranżacja wnętrza, wraz z pracami towarzyszącymi, istniejącej sali lekcyjnej mającej na celu stworzenie przestrzeni dla pracowni STEAM w budynku szkoły podstawowej nr 13 tj.: remont wyznaczonej przestrzeni – sali nr 119 położonej na I piętrze budynku szkoły podstawowej nr 13 pod pracownie STEAM wraz z wdrożeniem nowej aranżacji oraz jej wyposażeniem.Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz specyfikacja techniczna wykonania i odbioru robót budowlanych.
Przedmiotowe opracowanie nie zawiera w swoim zakresie ingerencji w istniejące zagospodarowanie terenu wokół przedmiotowego budynku a swoim zakresem mieści się w definicji remontu ograniczając się do pojedynczej sali w przedmiotowej szkole. Przedmiotowe opracowanie nie wprowadza ograniczeń dla osób niepełnosprawnych.
Przy realizacji zamówienia należy uwzględnić zasady dostępności architektonicznej oraz uniwersalnego projektowania, adekwatnie do zakresu prowadzonych prac.
Wykonawca zobowiązany będzie do prowadzenia robót w sposób ograniczający negatywny wpływ na środowisko, w szczególności poprzez właściwe gospodarowanie odpadami oraz ograniczanie emisji hałasu i pyłu.
Zadanie realizowane będzie w związku z projektem „AkTYwne Miasto. Razem dla rozwoju Starachowic”, finansowanym w ramach Polsko-Szwajcarskiego Programu Rozwoju Miast, współfinansowanego z Drugiej Edycji Szwajcarskiej Pomocy Finansowej dla wybranych państw członkowskich Unii Europejskiej oraz z budżetu państwa.
Zgodnie z art. 101 ust. 4 Pzp wszelkie odniesienia w opisie przedmiotu zamówienia do norm, europejskich ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 104 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Należy odczytywać to w ten sposób, iż każdorazowo odniesieniu takiemu towarzyszą wyrazy „lub równoważne”.
Nie wymaga się, ale przewiduje, możliwość odbycia wizji lokalnej przez Wykonawcę, przed złożeniem oferty. Z uwagi na to, że zamówienie obejmuje roboty w budynku szkoły, Wykonawca może dokonać wizji lokalnej po wcześniejszym umówieniu.
Zamawiający wymaga zatrudnienia przez Wykonawcę lub podwykonawcę na podstawie stosunku pracy, w rozumieniu art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. Kodeks pracy, osób wykonujących wskazane czynności związane z realizacją zamówienia tj.: wykonanie robót branży ogólnobudowlanej i instalacyjnej z zakresu instalacji elektrycznej i teletechnicznej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45400000-1 - Roboty wykończeniowe w zakresie obiektów budowlanych
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
39150000-8 - Różne meble i wyposażenie
4.5.5.) Wartość części: 150054,01 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie na cz. I-IV zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ww. ustawy - oferty na cz. I-IV z najniższymi cenami przewyższają kwoty, które Zmawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
a Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć, tj.: ceny ofertowe Wykonawcy AMTC POLAND Sp. z o.o., ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków, to: część I: cena 177 759,66 PLN, część II: cena 197 732,72 PLN, część III: cena 169 603,48 PLN, część IV: cena 161 929,89 PLN, zaś kwoty jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia to: część I: 149 249,71 PLN, część II: 185 611,71 PLN, część III: 137 416,98 PLN, część IV:
137 153,20 PLN.
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie na cz. I-IV zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ww. ustawy - oferty na cz. I-IV z najniższymi cenami przewyższają kwoty, które Zmawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
a Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć, tj.: ceny ofertowe Wykonawcy AMTC POLAND Sp. z o.o., ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków, to: część I: cena 177 759,66 PLN, część II: cena 197 732,72 PLN, część III: cena 169 603,48 PLN, część IV: cena 161 929,89 PLN, zaś kwoty jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia to: część I: 149 249,71 PLN, część II: 185 611,71 PLN, część III: 137 416,98 PLN, część IV:
137 153,20 PLN.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie na cz. I-IV zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ww. ustawy - oferty na cz. I-IV z najniższymi cenami przewyższają kwoty, które Zmawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
a Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć, tj.: ceny ofertowe Wykonawcy AMTC POLAND Sp. z o.o., ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków, to: część I: cena 177 759,66 PLN, część II: cena 197 732,72 PLN, część III: cena 169 603,48 PLN, część IV: cena 161 929,89 PLN, zaś kwoty jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia to: część I: 149 249,71 PLN, część II: 185 611,71 PLN, część III: 137 416,98 PLN, część IV:
137 153,20 PLN.
Część 4
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 4)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Postępowanie na cz. I-IV zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 3 ww. ustawy - oferty na cz. I-IV z najniższymi cenami przewyższają kwoty, które Zmawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia,
a Zamawiający nie może tej kwoty zwiększyć, tj.: ceny ofertowe Wykonawcy AMTC POLAND Sp. z o.o., ul. Młodzieży 9D, 30-829 Kraków, to: część I: cena 177 759,66 PLN, część II: cena 197 732,72 PLN, część III: cena 169 603,48 PLN, część IV: cena 161 929,89 PLN, zaś kwoty jakie Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie przedmiotowego zamówienia to: część I: 149 249,71 PLN, część II: 185 611,71 PLN, część III: 137 416,98 PLN, część IV:
137 153,20 PLN.
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |