Ekspertyzy techniczne dotychczasowych budowli ochronnych w obiektach oświatowych Gminy Miasto Szczecin
GMINA MIASTO SZCZECIN
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00318990
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00318990/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-02 10:19
- Lokalizacja
- Szczecin, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-620396d1-2427-4504-9add-57326364cdb7
- Identyfikator
- 8510309410
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00318990 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Ekspertyzy techniczne dotychczasowych budowli ochronnych w obiektach oświatowych Gminy Miasto Szczecin
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA MIASTO SZCZECIN
1.3.) Oddział zamawiającego: Biuro ds. Zamówień Publicznych Urzędu Miasta Szczecin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684232
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Armii Krajowej 1
1.5.2.) Miejscowość: Szczecin
1.5.3.) Kod pocztowy: 70-456
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL424 - Miasto Szczecin
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: bzp@um.szczecin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://bip.um.szczecin.pl/chapter_11760.asp
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Ekspertyzy techniczne dotychczasowych budowli ochronnych w obiektach oświatowych Gminy Miasto Szczecin2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-620396d1-2427-4504-9add-57326364cdb7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00318990
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00027767/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.33 Ekspertyzy techniczne dotychczasowych budowli ochronnych w obiektachoświatowych Gminy Miasto Szczecin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00260562
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
W akcie założycielskim Spółki Szczeci9ńskie Inwestycje Miejskie Miasto Szczecin wskazało, iż podstawowym celem jej działania jest wykonywanie obsługi inwestycyjnej na rzecz Gminy Miasto Szczecin, związanej z procesami budowlanymi, obejmującymi budowy, rozbudowy, przebudowy i remonty wszelkich obiektów gminnych, czyli wykonywania zadań polegających na bieżącym i nieprzerwanym zaspokajaniu zbiorowych potrzeb ludności.
Obszar 1 Programu Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025-2026 wskazuje, że jednym z kryteriów wsparcia finansowego będą opinie i dokumentacja techniczna w zakresie sprawdzenia obiektów istniejących, które w przeszłości budowane były jako schrony i ukrycia.
Udzielenie przez GMS spółce SIM zamówienia w trybie art. 214 ust. 1 pkt 11 pzp jest uzasadnione spełnieniem wszystkich warunków, wskazanych w ustawie pzp, łącznie.
Z uwagi na limit znaków pełna treść uzasadnienia faktycznego i prawnego zawarta jest w informacjach dodatkowych ogłoszenia o zamiarze zawarcia umowy.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: BZP/38/26
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest wykonanie ekspertyz technicznych dotychczasowych budowli ochronnych w obiektach oświatowych Gminy Miasto Szczecin
4.5.3.) Główny kod CPV: 71000000-8 - Usługi architektoniczne, budowlane, inżynieryjne i kontrolne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71312000-8 - Usługi doradcze w zakresie inżynierii konstrukcyjnej
71328000-3 - Usługi kontroli projektu konstrukcji nośnych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Szczecińskie Inwestycje Miejskie Sp. z o.o.
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 8513235304
7.3.4) Miejscowość: Szczecin
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 757680,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-12-05| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |