Usługa odbioru i zagosp. odpadów z zamiesz. nieruchomości powst.„u źródła”,przeterminowanowanych leków i baterii z punktów zbiórki oraz odbiór odpadów z PSZOK” w terminie od 01.07.2026r.do 30.09.2026r

GMINA ŁAZY

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00319090
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00319090/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-02 10:37
Lokalizacja
Łazy, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-34241fd5-c77e-4d89-beac-a97af1ecd722
Identyfikator
6492268348
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi związane z odpadamiUsługi wywozu odpadówUsługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi transportu odpadówUsługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowychUsługi recyklingu odpadówPojemniki i kosze na odpady i śmieci

Wykonawcy

1 przyznane

ALBA MIEJSKIE PRZEDSIĘBIORSTWO GOSPODARKI KOMUNALNEJ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOSCIĄDąbrowa Górnicza, PL · lot 0
993 381,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319090 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa odbioru i zagosp. odpadów z zamiesz. nieruchomości powst.„u źródła”,przeterminowanowanych leków i baterii z punktów zbiórki oraz odbiór odpadów z PSZOK” w terminie od 01.07.2026r.do 30.09.2026r

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA ŁAZY

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258865

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Traugutta 15

1.5.2.) Miejscowość: Łazy

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-450

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.7.) Numer telefonu: 326729422

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wirum@lazy.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.umlazy.finn.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-34241fd5-c77e-4d89-beac-a97af1ecd722

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa odbioru i zagosp. odpadów z zamiesz. nieruchomości powst.„u źródła”,przeterminowanowanych leków i baterii z punktów zbiórki oraz odbiór odpadów z PSZOK” w terminie od 01.07.2026r.do 30.09.2026r

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-34241fd5-c77e-4d89-beac-a97af1ecd722

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319090

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00308314

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

W związku z rozwiązaniem z dniem 30.06.2026 r. umowy WID.272.4.2026 z dnia 02.04.2026r. z dotychczasowym Wykonawcą, zachodzi jednocześnie pilna potrzeba udzielenia zamówienia z uwagi na konieczność zapewnienia bieżącego i nieprzerwanego odbioru odpadów od mieszkańców. Z tego względu Zamawiający przewiduje udzielenie zamówienia do 30 września 2026 r.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WID.271.19.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 919798 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Zamówienie polega na świadczeniu usług odbioru i zagospodarowaniu odpadów komunalnych.
Zapotrzebowanie Zamawiającego:
Odbiór i zagospodarowanie niesegregowanych (zmieszanych) odpadów komunalnych - 480Mg
Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych - 160Mg
Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych- odpady pochodzące z palenisk w gospodarstwach domowych (popioły) - 40Mg
Odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych bioodpadów - 220Mg
Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych- wielkogabarytowych z PSZOK - 40Mg
Odbiór i zagospodarowanie selektywnie zebranych odpadów komunalnych z PSZOK - 40Mg
Odbiór i zagospodarowanie przeterminowanych lub niewykorzystanych leków odebranych z punktów zbiórki - 0,2Mg

4.5.3.) Główny kod CPV: 90500000-2 - Usługi związane z odpadami

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

90511000-2 - Usługi wywozu odpadów

90511200-4 - Usługi gromadzenia odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90512000-9 - Usługi transportu odpadów

90513100-7 - Usługi wywozu odpadów pochodzących z gospodarstw domowych

90514000-3 - Usługi recyklingu odpadów

34928480-6 - Pojemniki i kosze na odpady i śmieci

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: ALBA Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 271588322

7.3.3) Ulica: Starocmentarna 2

7.3.4) Miejscowość: Dąbrowa Górnicza

7.3.5) Kod pocztowy: 41-300

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 993381,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-09-30
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi