Remont mostu w Ścinawce Średniej przy ul. 3 Maja dz. nr 800, 856

Gmina Radków

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00319107
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00319107/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-02 10:40
Lokalizacja
Radków, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d0eff0d2-3c6b-4f74-ba00-0a42910a7a73
Identyfikator
8851535030
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnejPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemneRoboty w zakresie burzenia, roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnejRoboty inżynieryjne i budowlane

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO ROBÓT INŻYNIERYJNYCH ONMAX GROUP SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄSmolec, PL · lot 0
2 581 958,69 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319107 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Remont mostu w Ścinawce Średniej przy ul. 3 Maja dz. nr 800, 856

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Radków

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718159

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek 1

1.5.2.) Miejscowość: Radków

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-420

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL517 - Wałbrzyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamow_publ@radkowklodzki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.radkowklodzki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1292230

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Remont mostu w Ścinawce Średniej przy ul. 3 Maja dz. nr 800, 856

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d0eff0d2-3c6b-4f74-ba00-0a42910a7a73

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319107

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00039063/07/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.22 Remont mostu w Ścinawce Średniej przy ul. 3 Maja dz. nr 800,856"

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00192941

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: PRiWT.271.21.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Projektowany obiekt jest częścią zamierzenia inwestycyjnego pn. Remont mostu w Ścinawce Średniej przy ul. 3 Maja dz. nr 800, 856.
1.1. Obiekt zlokalizowany jest w ciągu drogi gminnej ul. 3 Maja w miejscowości Ścinawka Średnia. Przeszkodę stanowi rzeka Ścinawka. Obiekt zlokalizowany jest pod katem około 90o w stosunku do osi przeszkody. Obiekt wykonano jako czteroprzęsłowy. Skrajne przęsła wykonano w formie kamiennego sklepienia, środkowe natomiast z prefabrykatów betonowych. Za podporą od strony północnej nasyp drogowy ograniczony jest kamiennymi murami oporowymi. Brak jest dostępnych informacji o posadowieniu natomiast można przypuszczać, że posadowiono go bezpośrednio. Obiekt prawdopodobnie nie posiada płyt przejściowych. Na moście wykonana jest nawierzchnia bitumiczna. Na krawędziach obiektu zamocowano balustrady o wysokości ok. 1,0m chroniące pieszych przed upadkiem z wysokości. Brak barier energochłonnych. System odwodnienia grawitacyjny – brak urządzeń w postaci wpustów czy studni. Wodę odprowadzono powierzchniowo za pomocą spadków na nawierzchni. Wzdłuż obiektu biegnie linia energetyczna. Przy podporze D poprzez otwór w pomoście przepuszczony jest słup elektryczny z latarnią. Za podporą A słup elektryczny znajduje się w skrajni chodnika i jezdni. Pod obiektem przebiega sieć wodociągowa.
Zakres przedmiotowego projektu nie obejmuje ingerencji w posadowienie istniejącego mostu. Z uwagi na zastosowane rozwiązania projektowe obciążenia przekazywane na podłoże będą porównywalne do obecnych. Przy fundamentach podpór pośrednich należy wykonać żelbetową opaskę.
Przewiduje się pozostawienie podpór istniejącego mostu. Podpory, ściany oporowe, filary oraz przęsła sklepione należy oczyścić poprzez hydropiaskowanie, ubytki uzupełnić, spoiny uzupełnić przy pomocy iniekcji ciśnieniowej.
Obiekt istniejący składa się z czterech przęseł i nasypu w murach oporowych. Środkowe przęsła wykonano z belek prefabrykowanych, skrajne jako sklepione kamienne. Do wymiany zakwalifikowano dwa środkowe przęsła. Przęsła skrajne i nasyp w murach oporowych zostaną wzmocnione. Wymieniany ustrój nośny obiektu zaprojektowano jako dwuprzęsłowy zespolony ciągły. Przekrój poprzeczny zaprojektowano jako płytowo-belkowy, zespolony z belek stalowych (profil walcowany HEB o wysokości 400 mm) zespolonych płytą żelbetową o grubości min. 0,24 m. W przekroju poprzecznym przyjęto 6 belek. W przekroju podporowym belki są połączone monolitycznie z żelbetową poprzecznicą opartą za pomocą łożysk neoprenowych na wymienionej podwalinie. Nad przęsłami sklepionymi i murami oporowymi zaprojektowano płytę żelbetową stanowiącą kontynuację przekroju z części środkowej. Nad przęsłami skrajnymi należy wykonać żelbetową opaskę dostosowaną kształtem do sklepienia. W profilu podłużnym obiekt znajduje się na spadku podłużnym, którego pochylenie dostosowane jest do niwelety drogi. Kąt skosu obiektu wynosi około 90°. W planie obiekt usytuowany jest na odcinku prostym.
Funkcja i lokalizacja obiektu pozostały niezmienne i zostały dobrane w sposób wykorzystujący istniejący kształt podpór i koryta cieku bez zmiany i ingerencji.
2. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określa dokumentacja projektowa oraz przedmiar robót - stanowiące załączniki do SWZ.
2.1. Wykonawca winien zapoznać się z całym projektem i STWiORB, tak aby w trakcie realizacji nie wystąpiły rozbieżności dotyczące samej realizacji obiektu co do jakości, ilości jak i przyjętych rozwiązań technicznych oraz wartości całej inwestycji określonej w ofercie. Wykonawca winien zapoznać się z obiektem oraz przed złożeniem oferty zaznajomić się z problematyką zadania. Jakiekolwiek wątpliwości nawet jeżeli miałyby skutki finansowe winny być przez Wykonawcę wykonane na poziomie kosztu ustalonego Umową. Podpisanie umowy jest ostatecznie potwierdzeniem przyjętych zapisów zawartych w Umowie jak i w STWiORB oraz w projekcie. Nie dopuszcza się jakichkolwiek zmian w trakcie realizacji bez uprzedniej zgody Inwestora oraz Inspektora Nadzoru. Wykonawca nie może wykorzystywać błędów lub uproszczeń w umowie, a o ich wykryciu winien natychmiast powiadomić Inwestora i Inspektora, którzy mogą dokonać odpowiednich zmian lub poprawek. Wszystkie wykonane roboty i dostarczone materiały będą zgodne z Dokumentacja Przetargową i STWiORB. Dane określone w Dokumentach Zamówienia i w STWiORB będą uważane za wartości docelowe, od których dopuszczalne są odchylenia w ramach określonego przedziału tolerancji.
2.2. Wszystkie wymagania określone w dokumentach wskazanych powyżej stanowią wymagania minimalne, a ich spełnienie jest obligatoryjne. Niespełnienie ww. wymagań minimalnych będzie skutkować odrzuceniem oferty jako niezgodnej z warunkami zamówienia na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy Pzp.
2.3. Kosztem Wykonawcy jest także sporządzenie planu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia, zgodnie z wymogami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane.
3. Dodatkowe obowiązki Wykonawcy.
Do dodatkowych obowiązków Wykonawcy należą wszelkie roboty przygotowawcze, porządkowe, zagospodarowania placu budowy, zaplecza budowy (np. naprawy, woda, energia elektryczna, ogrodzenie tymczasowe, dozorowanie budowy itp.).
3.1. Niniejsza specyfikacja opisuje przedmiot zamówienia w sposób wyczerpujący i kompletny. Jednakże w celu lepszego zapoznania się z przedmiotem zamówienia Zamawiający zaleca dokonanie przez Wykonawcę (na własny koszt) oględzin miejsca, w którym nastąpi realizacja przedmiotu zamówienia i jego otoczenia i zaleca szczegółowe zapoznanie się z dokumentacją techniczną.
3.2. Ilekroć w opisie przedmiotu zamówienia wskazane zostały znaki towarowe, patenty, pochodzenie, normy, aprobaty, specyfikacje techniczne i systemy referencji technicznych Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne. Równoważność polega na możliwości zaoferowania przedmiotu zamówienia o nie gorszych parametrach technicznych, konfiguracjach, wymaganiach normatywnych itp. W szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia mogą być podane niektóre charakterystyczne dla producenta wymiary. Nazwy własne producentów materiałów i urządzeń podane w szczegółowym opisie należy rozumieć jako preferowanego typu w zakresie określenia minimalnych wymagań jakościowych. Nie są one wiążące i można dostarczyć elementy równoważne, które posiadają co najmniej takie same lub lepsze normy, parametry techniczne, jakościowe, funkcjonalne, będą tożsame tematycznie i o takim samym przeznaczeniu oraz nie obniżą określonych w opisie przedmiotu zamówienia standardów.
Wszelkie „produkty” pochodzące od konkretnych producentów określają minimalne parametry jakościowe i cechy użytkowe, jakim muszą odpowiadać towary, by spełnić wymagania stawiane przez Zamawiającego i stanowią wyłącznie wzorzec jakościowy przedmiotu zamówienia. Poprzez zapis minimalnych wymagań parametrów jakościowych Zamawiający rozumie wymagania towarów zawarte w ogólnie dostępnych źródłach, katalogach, stronach internetowych producentów. Operowanie przykładowymi nazwami producenta ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego rozwiązania. Tak, więc posługiwanie się nazwami producentów/produktów/ ma wyłącznie charakter przykładowy. Zamawiający przy opisie przedmiotu zamówienia wskazując oznaczenie konkretnego producenta (dostawcy) lub konkretny produkt, dopuszcza jednocześnie produkty równoważne o parametrach jakościowych i cechach użytkowych, co najmniej na poziomie parametrów wskazanego produktu, uznając tym samym każdy produkt o wskazanych parametrach lub lepszych. W takiej sytuacji Zamawiający wymaga złożenia stosownych dokumentów, uwiarygodniających te materiały lub urządzenia. Będą one podlegały ocenie w trakcie badania oferty. Tam, gdzie w przedmiarze robót przedmiot zamówienia został opisany za pomocą wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, norm, aprobat, specyfikacji technicznej i systemów referencji, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt i ust. 3 ustawy Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45221000-2 - Roboty budowlane w zakresie budowy mostów i tuneli, szybów i kolei podziemnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne

45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne

45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 12

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 12

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 7

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2581958,69 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 3889996,46 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2581958,69 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych ONMAX GROUP Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8961582289

7.3.3) Ulica: ul. Łubinowa 12 / 7

7.3.4) Miejscowość: Smolec

7.3.5) Kod pocztowy: 55-080

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

roboty palowe

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2581958,69 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-12-20
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane