SZP/243-183/2026 Zakup lasera diodowego 488nm , kamery oraz modułu ochronnego do posiadanego przez Zamawiającego mikroskopu Leica SP8.
POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00319245
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00319245/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-02 11:04
- Lokalizacja
- Wrocław, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-b1208028-994f-4be1-87e3-0679881f1ad6
- Identyfikator
- 000001614
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319245 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
SZP/243-183/2026 Zakup lasera diodowego 488nm , kamery oraz modułu ochronnego do posiadanego przez Zamawiającego mikroskopu Leica SP8.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: POLITECHNIKA WROCŁAWSKA
1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów i Zamówień Publicznych
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000001614
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: wyb. Stanisława Wyspiańskiego 27
1.5.2.) Miejscowość: Wrocław
1.5.3.) Kod pocztowy: 50-370
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL514 - Miasto Wrocław
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ewa.kowalek@pwr.edu.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://przetargi.pwr.edu.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-b1208028-994f-4be1-87e3-0679881f1ad61.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - uczelnia publiczna
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
SZP/243-183/2026 Zakup lasera diodowego 488nm , kamery oraz modułu ochronnego do posiadanego przez Zamawiającego mikroskopu Leica SP8.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b1208028-994f-4be1-87e3-0679881f1ad6
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319245
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00620025/26/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.75 doposażenie mikroskopu Leica SP8: laser diodowy 488 nm BLD-XT; kamera, moduł ochronny
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00268964
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: SZP/243-183/2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 186707,33 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest zakup lasera diodowego 488nm , kamery oraz modułu ochronnego do posiadanego przez Zamawiającego mikroskopu Leica SP8.
Zakup lasera diodowego 488 nm, kamery oraz modułu ochronnego do mikroskopu konfokalnego Leica SP8 jest niezbędny dla zapewnienia wysokiej jakości kształcenia studentów kierunków medycznych oraz utrzymania nowoczesnej infrastruktury dydaktyczno-badawczej wykorzystywanej w procesie edukacji przyszłych lekarzy.
Krótki opis urządzenia: Laser diodowy 488 nm przeznaczony jest do wymiany zużytego źródła wzbudzenia w mikroskopie konfokalnym Leica SP8. Nowy laser zapewni wyższą stabilność pracy, lepsze parametry emisji oraz poprawę jakości obrazowania fluorescencyjnego. Kamera oraz moduł ochronny zastąpią uszkodzone elementy obecnego systemu, zapewniając niezawodną rejestrację obrazu oraz bezpieczną pracę urządzenia.
Szczegółowe parametry poszczególnych urządzeń zostały wyspecyfikowane w Opisie Przedmiotu Zamówienia - w Załączniku nr 3 SWZ.
Przedmiotem zamówienia obejmuje dostawę sprzętu, montaż, instalację, uruchomienie i instruktaż w siedzibie Zamawiającego. Miejsce dostawy: Politechnika Wrocławska, w budynku L1, pokój 58, Na Grobli 15, 50-421 Wrocław.
2. Kod CPV: 38519000-6.
3. Wymagany termin realizacji przedmiotu umowy wynosi: do 30.06.2026 ze względu na zakończenie projektu.
4. Szczegóły dotyczące terminu i warunków realizacji przedmiotu zamówienia znajdują się we wzorze umowy, stanowiącym Załącznik nr 2 do SWZ.
5. Zgodnie z art. 257 uPzp Zamawiający przewiduje możliwość unieważnienia przedmiotowego postępowania, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia, nie zostały mu przyznane.
6. Zamawiający oświadcza, że przedmiot zamówienia został dofinansowany z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności w zakresie: modernizacja i doposażenie obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne. w ramach: Komponentu D „Efektywność, dostępność i jakość systemu ochrony zdrowia” Inwestycji D2.1.1 „Inwestycje związane z modernizacją i doposażeniem obiektów dydaktycznych w związku ze zwiększeniem limitów przyjęć na studia medyczne” Wskaźnika D31G „Liczba zmodernizowanych obiektów dydaktycznych do celów kształcenia przedklinicznego (w tym centrów symulacji medycznych), dostosowanych obiektów bazy klinicznej wykorzystywanych do kształcenia w centralnych szpitalach klinicznych, zmodernizowanych infrastruktur bibliotek i akademików na uniwersytetach medycznych”. Tytuł projektu - Doposażenie infrastruktury dydaktycznej Wydziału Medycznego Politechniki Wrocławskiej na potrzeby zwiększenia limitów przyjęć na studia medyczne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 38519000-6 - Różne kompozycje do mikroskopów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 227471,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 227471,69 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 227471,69 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: "KAWA.SKA" SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 015722782
7.3.3) Ulica: ul. Zaczarowanej Róży 1
7.3.4) Miejscowość: Zalesie Górne
7.3.5) Kod pocztowy: 05-540
7.3.6.) Województwo: mazowieckie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-26
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 227471,69 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-06-30| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |