„Przebudowa drogi powiatowej nr 1102F Królów-Jasionów-Niwica od km 0+000 do km 5+302 – etap III od km 3+341 do km 5+302”.

Powiat Żarski

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00319277
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00319277/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-02 11:11
Lokalizacja
Żary, lubuskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-c9983bdf-a4d7-4b3b-87df-1b17945c4ab3
Identyfikator
9281742518
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogowe

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄPodbrzezie Dolne, PL · lot 0
4 985 041,44 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319277 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Przebudowa drogi powiatowej nr 1102F Królów-Jasionów-Niwica od km 0+000 do km 5+302 – etap III od km 3+341 do km 5+302”.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Żarski

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970777803

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Aleja Jana Pawła II 5

1.5.2.) Miejscowość: Żary

1.5.3.) Kod pocztowy: 68-200

1.5.4.) Województwo: lubuskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski

1.5.7.) Numer telefonu: 68 4790600

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@powiatzarski.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.powiatzary.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-c9983bdf-a4d7-4b3b-87df-1b17945c4ab3

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

„Przebudowa drogi powiatowej nr 1102F Królów-Jasionów-Niwica od km 0+000 do km 5+302 – etap III od km 3+341 do km 5+302”.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-c9983bdf-a4d7-4b3b-87df-1b17945c4ab3

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319277

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00060559/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.11 Przebudowa drogi powiatowej nr 1102F Królów-Jasionów-Niwica - etap III

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00209217

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: WPZ.272.07.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie zadania pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1102F Królów-Jasionów-Niwica – etap III” na odcinku od km 3+341,00 do km ok. 5+302 dla potrzeb prawidłowego funkcjonowania układu komunikacyjnego. Przebudowywana droga stanowi połączenie miejscowości Królów z Niwicą poprzez miejscowości Bogaczów i Jasionów. Obecny etap będzie realizowany od Jasionowa do Niwicy. Przedmiotowa droga posiada obecnie jezdnię o nawierzchni bitumicznej o zmiennej szerokości oraz zróżnicowanym spadku podłużnym i poprzecznym wraz z poboczami gruntowymi i terenami zielonymi. Odwodnienie drogi odbywa się powierzchniowo na przyległy teren, lokalnie do rowów przydrożnych.
Na terenie objętym inwestycją występuje uzbrojenie podziemne i naziemne, niekolidujące z niniejszą inwestycją:
- linie energetyczne napowietrzne,
- linie telekomunikacyjne,
- sieć wodociągowa.
.2. Zadanie realizowane jest przy udziale środków pochodzących z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.
3. Podstawowy zakres inwestycji:
a) przebudowa drogi powiatowej o szerokości jezdni 5,5m dwukierunkowej;
b) przebudowa istniejących skrzyżowań;
c) przebudowa istniejących dojść do posesji
d) przebudowa istniejących zjazdów zgodnie z projektem oraz budowa nowych zjazdów na każdą przylegającą nieruchomość;
e) utwardzenie poboczy szerokości 0,75 m;
f) remont rowów;
g) przebudowa istniejących przepustów i budowa nowych;
h) budowę kompletnego oznakowania drogi (100% nowych znaków) – poziome i pionowe;
i) wykonanie tymczasowej organizacji ruchu;
j) wykonanie terenów zielonych poprzez humusowaniem z obsianiem trawą;
k) wycinka kolidujących elementów zieleni;
l) regulacja pionowa elementów dla urządzeń podziemnych.
4. Charakterystyka projektowanej drogi:
a) kategoria drogi - Powiatowa,
b) klasa techniczna - L,
c) kategoria ruchu - KR3,
d) obciążenie - 115 kN/oś,
e) szerokość jezdni - 5,5 m,
f) pobocza - 2 x 0,75 m.
5. Konstrukcja jezdni składa się z następujących warstw:
a) warstwa ścieralna z SMA 11 gr. 5 cm,
b) warstwa wiążąca z AC16W gr. 6 cm,
c) podbudowa zasadnicza z AC22P gr. 7 cm,
d) podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie gr. 20 cm,
e) warstwa gruntu stabilizowanego spoiwem o Rm=2,5 MPa (cementem) gr. 15 cm.
6. Konstrukcja poboczy: kruszywo łamane 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie gr. 12 cm, zamknięte miałem kamiennym 0/4 mm.
7. Konstrukcja zjazdów składa się z następujących warstw:
a) warstwa ścieralna z kostki betonowej z fazą koloru czerwonego gr.8 cm,
b) podsypka cementowo – piaskowa 1:4 gr. 5 cm,
c) podbudowa pomocnicza z kruszywa łamanego 0/31,5mm stabilizowanego mechanicznie gr. 20 cm,
d) warstwa gruntu stabilizowanego spoiwem o Rm=2,5MPa (cementem) gr. 15 cm.
8. Szczegółowy opis i zakres prac określono w OPZ stanowiącym załącznik nr 1 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 8

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 6

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4985041,44 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5348948,74 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4985041,44 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: PRZEDSIĘBIORSTWO DROGOWE BUD-DRÓG SP. Z O.O.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 382157688

7.3.3) Ulica: Podbrzezie Dolne, ul. Leśna 9,

7.3.4) Miejscowość: Kożuchów

7.3.5) Kod pocztowy: 67-120

7.3.6.) Województwo: lubuskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4985041,44 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 11 miesiące

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane