Poprawa efektywności energetycznej obiektu Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu
GMINA RAWICZ
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00319319
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00319319/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 11:19
- Lokalizacja
- Rawicz, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-2bed0eab-1d6b-4d4d-85c8-a1614ffcfecb
- Identyfikator
- 6991871057
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319319 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej obiektu Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA RAWICZ
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050729
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 21
1.5.2.) Miejscowość: Rawicz
1.5.3.) Kod pocztowy: 63-900
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL417 - Leszczyński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@rawicz.eu
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: bip.rawicz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13077881.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej obiektu Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-2bed0eab-1d6b-4d4d-85c8-a1614ffcfecb
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319319
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00045773/11/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.15 Poprawa efektywności energetycznej obiektu Szkoły Podstawowej nr 3 w Rawiczu.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
15. Zadanie jest dofinansowanie w ramach Krajowego Planu Odbudowy B1.1.3 Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół. Program Priorytetowy „Wymiana źródeł ciepła i poprawa efektywności energetycznej szkół”.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00234880
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ON-ZP.2710.14.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 3681532,98 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na poprawie efektywności energetycznej obiektu Szkoły Podstawowej w Rawiczu, realizowane w ramach zadania budżetowego pn.: „Poprawa efektywności energetycznej szkół i przedszkoli na terenie gminy Rawicz”.
2. Przedmiot zamówienia obejmuje wykonanie robót budowlanych zgodnie z zakresem i zapisami zawartymi w SWZ wraz z załącznikami w ramach zadnia budżetowego pn.: Poprawa efektywności energetycznej szkół i przedszkoli na terenie gminy Rawicz”,
1) Zakres prac przy realizacji zamówienia, obejmuje wykonanie wszelkich robót budowlanych zgodnie z załączoną dokumentacją projektową, przedmiarami wraz z kosztorysami zerowymi oraz obowiązującymi przepisami, w szczególności:
a) wymiana stolarki okiennej,
b) wymiana elementów konstrukcyjnych dachu,
c) impregnacja ogniochronna,
d) izolacja cieplna i akustyczna,
e) wykonanie podłóg z płyt OSB,
f) wykonanie podłóg z wykładziny PCV,
g) renowacja stolarki drzwiowej,
h) rozebranie posadzek,
i) wykonanie nowych kanałów sanitarnych,
j) wykonanie nowych izolacji poziomych,
k) docieplenie posadzek,
l) układanie płytek,
m) malowanie ścian i sufitów,
n) wykonanie ścianek z płyt g-k,
o) wykonanie kabin toaletowych z płyty HPL,
p) montaż drzwi wewnętrznych,
q) demontaż opraw oświetleniowych,
r) układanie przewodów,
s) montaż opraw oświetleniowych,
t) układanie kabli,
u) montaż kompletnej instalacji fotowoltaicznej,
v) rozebranie i odtworzenie nawierzchni,
w) montaż rozdzielnic,
x) montaż pomp ciepła,
y) demontaż i montaż rurociągów,
z) demontaż i montaż grzejników,
aa) montaż głowic termostatycznych,
bb) wykonanie niezbędnych prób i badań,
cc) montaż podgrzewaczy,
dd) demontaż urządzeń sanitarnych,
ee) montaż kompleksowy pompy gruntowej,
ff) konserwacja i serwisowanie urządzeń w okresie gwarancyjnym,
gg) weryfikacja i optymalizacja urządzeń w okresie gwarancyjnym celem minimalizacji kosztów eksploatacyjnych (obowiązkowe: po miesiącu i roku funkcjonowania obiektu; kolejne na wskazanie Zamawiającego),
hh) pozostałe prace towarzyszące prawidłowemu wykonaniu robót w tym przede wszystkim wywiezienie i utylizacja gruzu oraz prace porządkowe.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45320000-6 - Roboty izolacyjne
45453100-8 - Roboty renowacyjne
45453000-7 - Roboty remontowe i renowacyjne
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
45431000-7 - Kładzenie płytek
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
09332000-5 - Instalacje słoneczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45332000-3 - Roboty instalacyjne wodne i kanalizacyjne
42511110-5 - Pompy grzewcze
45442100-8 - Roboty malarskie
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 6438526,10 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7539000,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 6438526,10 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Tak
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia (dotyczy pełnomocnika, o którym mowa w art. 58 ust. 2 ustawy): Konsorcjum: Construction Stone Recycling Sp. z o.o. - Lider
Nazwy (firmy) pozostałych wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia: Przedsiębiorstwo Budowlane TEMPUS Sp. z o.o. - Partner
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 6991972226
7.3.3) Ulica: ul. Poznańska 6, Sierakowo
7.3.4) Miejscowość: Rawicz
7.3.5) Kod pocztowy: 63-900
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 6438526,11 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2026-10-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |