Usługa outsourcingu druku w zakresie drukowania, kopiowania i skanowania dokumentów oraz utrzymanie kompleksowej obsługi urządzeń wielofunkcyjnych

Miasto Gliwice

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00319499
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00319499/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-02 11:50
Lokalizacja
Gliwice, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-27dec49f-7b47-414e-93b0-8802b786c103
Identyfikator
6311006640
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie konserwacji fotokopiarekUsługi drukowania i powiązane

Wykonawcy

1 przyznane

F.U.H. CONTRAKT Adami GoikKatowice, PL · lot 0
189 429,84 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319499 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa outsourcingu druku w zakresie drukowania, kopiowania i skanowania dokumentów oraz utrzymanie kompleksowej obsługi urządzeń wielofunkcyjnych

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Gliwice

1.3.) Oddział zamawiającego: Wydział Organizacyjny

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255335

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Zwycięstwa 21

1.5.2.) Miejscowość: Gliwice

1.5.3.) Kod pocztowy: 44-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL229 - Gliwicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: za@um.gliwice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gliwice.eu/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-27dec49f-7b47-414e-93b0-8802b786c103

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa outsourcingu druku w zakresie drukowania, kopiowania i skanowania dokumentów oraz utrzymanie kompleksowej obsługi urządzeń wielofunkcyjnych

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-27dec49f-7b47-414e-93b0-8802b786c103

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319499

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00009757/12/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.3 Usługa outsourcingu druku w zakresie drukowania, kopiowania i skanowania dokumentów oraz utrzymamie kompleksowej obsługi urządzeń wielofunkcyjnych

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00235977

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: OR.271.60.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 138540,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem umowy jest usługa outsourcingu druku w zakresie drukowania, kopiowania i skanowania dokumentów oraz utrzymanie kompleksowej obsługi urządzeń wielofunkcyjnych:
1) własnych Zamawiającego - wykaz eksploatowanych urządzeń zawiera załącznik nr 13 do SWZ.
2) dostarczonych i zainstalowanych przez Wykonawcę u Zamawiającego (urządzenia wynajęte).
2. W ramach usługi outsourcingu druku Wykonawca będzie realizował wynajem urządzeń oraz bieżące utrzymanie w ciągłej sprawności (zapewniającej ciągłość i wysoką jakość wydruku, kopiowania i skanowania) urządzeń wynajętych i własnych Zamawiającego, w tym w szczególności:
1) dostarczy, zainstaluje i skonfiguruje w siedzibach Zamawiającego kompletne i sprawne urządzenia w liczbie oraz o parametrach technicznych, o których mowa w załączniku nr 12 do SWZ (urządzenia muszą być tego samego modelu dla danego typu urządzeń),
2) będzie świadczył opiekę serwisową realizowaną w siedzibach Zamawiającego dwa razy w tygodniu (we wtorki oraz czwartki od godziny 9.00) w zakresie:
a) dostarczania materiałów eksploatacyjnych do urządzeń, o których mowa w pkt. 1) - w tym celu Wykonawca dostarczy Zamawiającemu po dwa tonery/komplety tonerów dla każdego urządzenia (jeden zamontowany w urządzeniu i jeden zapasowy) i będzie je uzupełniał w miarę zużycia. Dostarczane materiały eksploatacyjne muszą być fabrycznie nowe oraz posiadać fabryczne, nieuszkodzone opakowania jednostkowe producenta,
b) bieżącego usuwania usterek urządzeń w celu zapewnienia ciągłości i wysokiej jakości wydruku, kopiowania i skanowania, w tym dostarczania oraz wymiany zużytych lub uszkodzonych części zamiennych. Dostarczane części zamienne muszą być fabrycznie nowe,
c) wykonywania przeglądów technicznych urządzeń zgodnie z zaleceniami producenta w tym dokonywania regulacji i kontroli stanu technicznego,
d) alokacji urządzeń wraz z ich podłączeniem i uruchomieniem zgodnie z potrzebami Zamawiającego.
3. W ramach realizacji przedmiotu umowy do obowiązków Wykonawcy będzie należało również:
1) bieżące odbieranie zużytych materiałów eksploatacyjnych oraz ich utylizacja. Wykonawca na swój koszt będzie odprowadzał odpady pochodzące z realizacji przedmiotu umowy, zgodnie z przepisami ustawy o odpadach oraz ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. Na własność Wykonawcy przechodzą wszelkie odpady powstałe w związku z realizacją przedmiotu umowy,
2) szkolenie pracowników Zamawiającego w zakresie obsługi wynajętych urządzeń w dniu ich zainstalowania oraz wg potrzeb zgłoszonych przez Zamawiającego w okresie obowiązywania umowy,
3) ubezpieczenie we własnym zakresie wynajętych urządzeń przez cały okres obowiązywania umowy. Ubezpieczeniem objęte muszą być m. in. szkody polegające na utracie, zniszczeniu lub uszkodzeniu wynajętych Zamawiającemu urządzeń,
4) odebranie wynajętych urządzeń na podstawie protokołu zdawczo-odbiorczego z siedzib Zamawiającego na swój koszt w momencie:
a) wygaśnięcia umowy lub jej rozwiązania przez którąkolwiek ze stron,
b) awarii urządzenia skutkującej koniecznością dostarczenia urządzenia zastępczego.
5) przed odebraniem urządzeń, o którym mowa w punkcie 4), zdemontowanie pod nadzorem i w siedzibie Zamawiającego (potwierdzone protokołem) wszystkich nośników pamięci z urządzeń (za wyjątkiem kości pamięci RAM) oraz ich przekazanie Zamawiającemu celem utylizacji.

4.5.3.) Główny kod CPV: 50313200-4 - Usługi w zakresie konserwacji fotokopiarek

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

79800000-2 - Usługi drukowania i powiązane

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 189429,84 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 189429,84 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 189429,84 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: F.H.U. CONTRAKT Adam Goik

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 954-234-57-11

7.3.3) Ulica: Karpacka 11

7.3.4) Miejscowość: Katowice

7.3.5) Kod pocztowy: 40-216

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 189429,84 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi