Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz plotera w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości danych ewidencyjnych oraz e-usług w powiecie Zawierciańskim” (2 Części)

Powiat Zawierciański

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00319578
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00319578/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-02 12:05
Lokalizacja
Zawiercie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-bfe78da2-7109-4669-a2b7-c2cae72954d0
Identyfikator
6492296830
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Urządzenia komputeroweKomputery przenośneWyświetlacze płaskiePamięci do przechowywania danychNadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)Plotery

Wykonawcy

1 przyznane

CANON POLSKA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄWarszawa, PL · lot 1
48 818,7 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319578 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz plotera w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości danych ewidencyjnych oraz e-usług w powiecie Zawierciańskim” (2 Części)

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzi podmiot, któremu powierzono przeprowadzenie postępowania

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Zawierciański

1.3.) Oddział zamawiającego: Starostwo Powiatowe w Zawierciu

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 27625525200000

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Sienkiewicza 34

1.5.2.) Miejscowość: Zawiercie

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-400

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22B - Sosnowiecki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sod@zawiercie.powiat.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://zawiercie.powiat.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1308934

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa sprzętu komputerowego wraz z oprogramowaniem oraz plotera w ramach projektu pn.: „Podniesienie jakości danych ewidencyjnych oraz e-usług w powiecie Zawierciańskim” (2 Części)

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bfe78da2-7109-4669-a2b7-c2cae72954d0

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319578

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Projekt „Podniesienie jakości danych ewidencyjnych oraz e-usług w Powiecie Zawierciańskim” realizowany w ramach Programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00239267

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SRZP261-0016/26

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 444919,94 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 1 – Dostawa sprzętu komputerowego obejmująca:
1/ Stacje robocze – laptopy wraz z systemem operacyjnym i aplikacją biurową – 23 szt.
2/ Monitory – 23 szt.
3/ Dyski twarde do serwera – 2 szt.
4/ Półki dyskowe do macierzy z wdrożeniem – 2 szt
2. Szczegółowy opis parametrów technicznych oraz minimalnych wymagań Zamawiającego w zakresie obydwu części zamówienia zawiera Formularz specyfikacji techniczno-cenowej, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30200000-1 - Urządzenia komputerowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

30213100-6 - Komputery przenośne

30231310-3 - Wyświetlacze płaskie

30234500-3 - Pamięci do przechowywania danych

30233141-1 - Nadmiarowa macierz niezależnych dysków (RAID)

4.5.5.) Wartość części: 401729,27 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Część nr 2 – Dostawa skanera wielkoformatowego/plotera – 1 szt.
2. Szczegółowy opis parametrów technicznych oraz minimalnych wymagań Zamawiającego w zakresie obydwu części zamówienia zawiera Formularz specyfikacji techniczno-cenowej, stanowiący Załącznik nr 2 do SWZ.

4.5.3.) Główny kod CPV: 30232140-7 - Plotery

4.5.5.) Wartość części: 43190,67 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający przeznaczył na sfinansowanie Części nr 1 zamówienia kwotę: 200 000,00 PLN ł brutto, a informacja o kwocie jaką Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia została opublikowana jako Komunikat publiczny na Platformie zakupowej Open Nexus, na której prowadzone jest postępowanie, w dniu 25.05.2026 r. bezpośrednio przed otwarciem ofert.
Cena najtańszej oferty przewyższa kwotę przeznaczoną na realizację przedmiotu zamówienia, a Zamawiający nie może zwiększyć kwoty do poziomu zaoferowanych cen.

W zaistniałych okolicznościach Zamawiający unieważnia postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3) ustawy Pzp

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 301657,50 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 504483,27 PLN

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 48818,70 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 51443,52 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 48818,70 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 2)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: CANON POLSKA Spółka z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5221005607

7.3.3) Ulica: Gottlieba Daimlera

7.3.4) Miejscowość: Warszawa

7.3.5) Kod pocztowy: 02-460

7.3.6.) Województwo: mazowieckie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 2)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 48818,70 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy