Dostawa pieczywa i nabiału dla ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim

Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej W Ostrowie Wielkopolskim

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00319969
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00319969/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Delivery
Opublikowano
2026-07-02 13:08
Lokalizacja
Ostrów Wielkopolski, wielkopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f1cd11b1-136a-411e-871f-e2eaef0a8663
Identyfikator
6222256387
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

PieczywoProdukty mleczarskie

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO WIELOBRANŻOWE SMAK - GRZEGORZ DOROSZ I BRONISŁAW DOROSZ SPÓŁKA JAWNACieszków, PL · lot 0
156 157,98 PLN

Oferenci

Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00319969 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa pieczywa i nabiału dla ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej W Ostrowie Wielkopolskim

1.3.) Oddział zamawiającego: Dział Zakupów

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000314187

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Limanowskiego 20/22

1.5.2.) Miejscowość: Ostrów Wielkopolski

1.5.3.) Kod pocztowy: 63-400

1.5.4.) Województwo: wielkopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL416 - Kaliski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia@szpital.osw.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.szpital.osw.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1314254

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dostawa pieczywa i nabiału dla ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f1cd11b1-136a-411e-871f-e2eaef0a8663

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00319969

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00170796/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.2.12 Dostawa pieczywa i nabiału do ZZOZ w Ostrowie Wielkopolskim

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00253172

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FDZP.226.29.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 651326,34 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy

Część 1

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Pieczywo.
Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku Nr 1A Formularzu asortymentowo-cenowym do specyfikacji stanowiącym integralną jej część.

4.5.3.) Główny kod CPV: 15811000-6 - Pieczywo

4.5.5.) Wartość części: 169680,00 PLN

Część 2

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Mleko i nabiał
Szczegółowy Opis przedmiotu zamówienia został zawarty w Załączniku Nr 1A Formularzu asortymentowo-cenowym do specyfikacji stanowiącym integralną jej część.

4.5.3.) Główny kod CPV: 15500000-3 - Produkty mleczarskie

4.5.5.) Wartość części: 481646,34 PLN

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

Część 1

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 156157,98 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 156157,98 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 156157,98 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA (dla części 1)

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

Wykonawca

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Wielobranżowe SMAK – Grzegorz Dorosz i Bronisław Dorosz Sp. jawna,

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9161000493

7.3.3) Ulica: ul. Grunwaldzka 44,

7.3.4) Miejscowość: Cieszków

7.3.5) Kod pocztowy: 56-330

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.3.8.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA (dla części 1)

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-09

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 156157,98 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 12 miesiące

Część 2

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem

5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy

5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:

Zamawiający działając na podstawie art. 260, w związku z art. 255 pkt 3) ustawy Prawo zamówień publicznych, zawiadamia o unieważnieniu przedmiotowego postępowania w zakresie pakietu nr 2 - Mleko i nabiał, przedstawiając poniżej uzasadnienie faktyczne i prawne.


UZASADNIENIE FAKTYCZNE:
Zamawiający zamierza przeznaczyć na realizację niniejszego zamówienia kwotę w wysokości 505 870,28 zł brutto.

W niniejszym postępowaniu w zakresie pakietu nr 2 złożono 3 oferty:
1) Spółdzielnia Mleczarska MLEKOVITA
ul. Ludowa 122, 18-200 Wysokie Mazowieckie
2) MAR-POL Hurtownia Artykułów Cukierniczych
Maciej Marciniak , Piotr Marciniak Sp. jawna
ul. Wiśniowa 9, 62-052 Komorniki
- Oferty podlegają odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt.5 ustawy Prawo zamówień publicznych

3) NOWACCY Sp. z o.o, Sp. k
ul. Batorego 41, 63-400 Ostrów Wielkopolski , NIP: 6221011620
Cena oferty brutto: 544 162,92 zł

Mając na uwadze zaistniałą sytuację, Zamawiający unieważnia postępowanie, ponieważ najkorzystniejsza oferta, przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia. Zamawiający nie może zwiększyć tej kwoty do ceny najkorzystniejszej oferty.
UZASADNIENIE PRAWNE:
Postępowanie zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt. 3) ustawy z 11 września 2019 r. Prawo zamówień publicznych , który stanowi:
„Zamawiający unieważnia postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli cena lub koszt najkorzystniejszej oferty lub oferta z najniższą ceną przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia, chyba że zamawiający może zwiększyć tę kwotę do ceny lub kosztu najkorzystniejszej oferty.”

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy