Budowa obiektu typu P&R w miejscowości Sarby

Gmina Przeworno

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00320255
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00320255/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-02 13:49
Lokalizacja
Przeworno, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-f262bd9d-9cee-459a-807f-56daeaca7431
Identyfikator
9141515538
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneRoboty budowlane w zakresie parkingówRoboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemneRoboty budowlane w zakresie obiektów typu "parkuj i jedź"Malowanie nawierzchni parkingówInstalowanie znaków drogowych

Wykonawcy

1 przyznane

TOMASZ BARTKÓWPrzeworno, PL · lot 0
243 540 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320255 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa obiektu typu P&R w miejscowości Sarby

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Przeworno

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 890718515

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kolejowa

1.5.2.) Miejscowość: Przeworno

1.5.3.) Kod pocztowy: 57-130

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski

1.5.7.) Numer telefonu: +48748102052

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@przeworno.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.przeworno.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gwprzeworno.e-zp.finn.pl/procurements

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa obiektu typu P&R w miejscowości Sarby

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-f262bd9d-9cee-459a-807f-56daeaca7431

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320255

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00041801/01/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Budowa obiektu typu P&R w miejscowości Sarby

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Postępowanie realizowane jest w ramach projektu pn. „Budowa obiektu typu P&R w miejscowości Sarby” nr FEDS.03.02-IZ.00-0001/25 w ramach Priorytetu nr 3 „Fundusze Europejskie na rzecz mobilności miejskiej Dolnego Śląska” Działania nr 3.2 „Ekotransport miejski i podmiejski – IIT” Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00218940

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: FZP.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 258847,18 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest wykonanie robót budowlanych polegających na budowie obiektu typu P&R w miejscowości Sarby.
2. Szczegółowy zakres robót oraz sposób ich wykonania określa dokumentacja techniczna stanowiąca załącznik nr 3 do SWZ.
3. Szczegółowy zakres obowiązków wykonania przedmiotu zamówienia oraz zasady dotyczące płatności znajdują się we wzorze umowy stanowiącym projektowane postanowienia umowy w rozumieniu art. 281 ust. 1 pkt 7 uPzp. Wzór umowy stanowi załącznik nr 4 do SWZ.
4. Z uwagi na fakt, że przedmiot zamówienia będzie współfinansowany ze środków Unii Europejskiej, jego realizacja musi być zgodna z zasadą DNSH (Do No Significant Harm – „nie czyń poważnej szkody”). W związku z powyższym zarówno prowadzone roboty budowlane, jak i zastosowane rozwiązania techniczne, materiały oraz technologie muszą pozostawać w zgodności z każdym z sześciu celów środowiskowych określonych w zasadzie DNSH:
a) łagodzenie zmian klimatu,
b) adaptacja do zmian klimatu,
c) zrównoważone wykorzystanie i ochrona zasobów wodnych i morskich,
d) gospodarka o obiegu zamkniętym,
e) zapobieganie zanieczyszczeniu i jego kontroli,
f) ochrona i odbudowa bioróżnorodności i ekosystemów.
5. Powyższe wynika z rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2020/852 z dnia 18 czerwca 2020 r. w sprawie ustanowienia ram ułatwiających zrównoważone inwestycje, zmieniające rozporządzenie (UE) 2019/2088 https://eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/?uri=CELEX%3A32020R0852.
6. W celu potwierdzenia spełnienia zasady DNSH, o której mowa w pkt 5, Wykonawca zobowiązany będzie w szczególności do:
a) przestrzegania przepisów prawa w zakresie ochrony środowiska na każdym etapie realizacji zamówienia,
b) stosowania materiałów, wyrobów i urządzeń dopuszczonych do obrotu i stosowania w budownictwie oraz – na żądanie Zamawiającego – przedkładania dokumentów potwierdzających ich jakość, bezpieczeństwo oraz zgodność z wymaganiami środowiskowymi (w szczególności deklaracji właściwości użytkowych, kart technicznych, atestów, certyfikatów),
c) prowadzenia gospodarki odpadami zgodnie z obowiązującymi przepisami, w tym ich selektywnego zbierania, magazynowania oraz przekazywania uprawnionym podmiotom,
d) zagospodarowania lub unieszkodliwienia odpadów powstałych w trakcie realizacji robót zgodnie z ustawą o odpadach oraz przepisami wykonawczymi,
e) podejmowania działań ograniczających negatywne oddziaływanie robót na środowisko, w szczególności w zakresie emisji hałasu, zapylenia oraz zanieczyszczeń do powietrza, gleby i wód,
f) prowadzenia robót w sposób niepowodujący przekroczenia dopuszczalnych norm środowiskowych, w tym – w miarę możliwości organizacyjnych – w porze dziennej,
g) uporządkowania terenu budowy po zakończeniu robót oraz przywrócenia go do stanu zgodnego z dokumentacją projektową i wymaganiami Zamawiającego.
7. Realizacja zamówienia ma odbywać się z należytą starannością i zgodnie ze wszystkimi wymogami zawartymi w SWZ z załącznikami i ewentualnymi informacjami dla Wykonawców. Wykonawca na etapie realizacji zamówienia, wykonuje przedmiot zamówienia zgodnie z wymogami Zamawiającego.
8. Oferta musi być jednoznaczna i kompleksowa tj. obejmować cały przedmiot zamówienia. Wykonawca zobowiązany jest do złożenia oferty, której treść pozwoli Zamawiającemu na zweryfikowanie oferty pod względem jej zgodności z treścią SWZ. Treść oferty Wykonawcy musi odpowiadać treści SWZ. Tym samym Wykonawca zobowiązany jest do jednoznacznego określenia ceny oferowanej zgodnie z kalkulacją cenową przedstawioną w załączniku nr 1 do SWZ – formularz ofertowy.
9. Wykonawca zobowiązuje się wykonać przedmiot zamówienia zgodnie z dokumentacją techniczną, wzorem umowy, SWZ oraz zgodnie z wymaganiami ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. Prawo budowlane (Dz. U. z 2025 r., poz. 418) i innymi obowiązującymi przepisami i normami, jak również zgodnie z wiedzą techniczną, zasadami sztuki budowlanej i przepisami BHP.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45223300-9 - Roboty budowlane w zakresie parkingów

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne

45223320-5 - Roboty budowlane w zakresie obiektów typu parkuj i jedź

45233270-2 - Malowanie nawierzchni parkingów

45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 243540,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 362727,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 243540,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Usługi Transportowe i Roboty Ziemne Tomasz Bartków

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 890449400

7.3.3) Ulica: Klonowa 1

7.3.4) Miejscowość: Przeworno

7.3.5) Kod pocztowy: 57-130

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-01

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 243540,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 60 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane