Budowa iluminacji świetlnych na moście zwodzonym w Dziwnowie
Gmina Dziwnów
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00320395
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00320395/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 14:12
- Lokalizacja
- Dziwnów, zachodniopomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-94d755d7-4113-4424-a33c-2e5dba8f31cd
- Identyfikator
- 9860156976
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320395 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa iluminacji świetlnych na moście zwodzonym w Dziwnowie
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Dziwnów
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 811684918
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szosowa 5
1.5.2.) Miejscowość: Dziwnów
1.5.3.) Kod pocztowy: 72-420
1.5.4.) Województwo: zachodniopomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL428 - Szczeciński
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: wzp@dziwnow.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.dziwnow.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/dziwnow1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Budowa iluminacji świetlnych na moście zwodzonym w Dziwnowie2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-94d755d7-4113-4424-a33c-2e5dba8f31cd
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320395
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2025/BZP 00603097/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Iluminacja mostu zwodzonego
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Zamówienie dofinansowane ze środków unijnych realizowanych w ramach Planu Strategicznego dla Wspólnej Polityki Rolnej.2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00263013
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: WZP.271.4.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest budowa iluminacji świetlnej mostu zwodzonego w Dziwnowie, polegającej na wykonaniu instalacji elektrycznej, montażu energooszczędnych opraw oświetleniowych LED wraz z niezbędną infrastrukturą zasilającą i sterującą.
Zakres robót obejmuje w szczególności:
montaż projektorów iluminacyjnych RGB/RGBW oraz liniowych opraw świetlnych na istniejącej konstrukcji mostu,
wykonanie instalacji elektrycznej zasilającej i sterującej (w tym przewodów, rur osłonowych oraz elementów mocujących),
montaż szaf zasilająco-sterowniczych,
wykonanie niezbędnych pomiarów oraz uruchomienie instalacji.
Budowa instalacji iluminacji realizowana jest na istniejącym obiekcie mostowym i nie powoduje ingerencji w jego konstrukcję nośną ani w elementy drogi.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w Załączniku nr 1 do niniejszej SWZ, stanowiącym jej integralną część.
4.5.3.) Główny kod CPV: 31211100-9 - Tablice do aparatury elektrycznej
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45316000-5 - Instalowanie systemów oświetleniowych i sygnalizacyjnych
45314000-1 - Instalowanie urządzeń telekomunikacyjnych
45311000-0 - Roboty w zakresie okablowania oraz instalacji elektrycznych
45312000-7 - Instalowanie systemów alarmowych i anten
45231400-9 - Roboty budowlane w zakresie budowy linii energetycznych
45316100-6 - Instalowanie urządzeń oświetlenia zewnętrznego
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Uzasadnienie prawne:Zamawiający unieważnia przedmiotowe postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 i 7 ustawy p.z.p.
Uzasadnienie faktyczne:
W prowadzonym postępowaniu jako najkorzystniejsza została wybrana oferta złożona przez Wykonawców wspólnie ubiegających się o udzielenie zamówienia – Konsorcjum w składzie: LBL sp. z o.o. ul. Wiejska 12d, 58-580 Szklarska Poręba oraz RIS Kotes - Marek Włodarczyk ul. Peryferyjna 8, 26-600 Radom.
W dniu 01.07.2026 r. powyższy Wykonawca złożył pisemne oświadczenie o rezygnacji z podpisania umowy w sprawie zamówienia publicznego. Powyższe działanie wyczerpuje znamiona uchylenia się wybranego wykonawcy od zawarcia umowy w sprawie zamówienia publicznego. Zaistniała sytuacja
stanowi podstawę do unieważnienia postępowania w oparciu o art. 255 pkt 7 ustawy p.z.p. (z uwzględnieniem art. 263 ustawy p.z.p.).
W związku z uchyleniem się najwyżej ocenionego Wykonawcy od zawarcia umowy, Zamawiający zbadał możliwość wyboru kolejnej oferty. Druga złożona w postępowaniu oferta, należąca do firmy SOLT Sp. z o.o. ul. Henryka Sienkiewicza 28c/28, 78-100 Kołobrzeg, opiewa na kwotę 639 600,00 zł brutto. Cena ta przewyższa kwotę, którą Zamawiający zamierzał przeznaczyć
na sfinansowanie zamówienia, i nie ma możliwości jej zwiększenia do poziomu pozwalającego na zawarcie umowy. Tym samym zachodzi jednoznaczna podstawa do unieważnienia postępowania na mocy art. 255 pkt 3 ustawy p.z.p.
Wobec powyższego, realizacja zamówienia w ramach ob
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |