Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego p.n. ,, Budowa ścieżki rowerowo-pieszej Stara Góra - Rogów Górowski – Osetno,,

Gmina Góra

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00320553
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00320553/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-02 14:33
Lokalizacja
Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-d36abd7e-6af9-4d24-be8b-88199c856e71
Identyfikator
6931940518
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszychRoboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowychRoboty w zakresie budowy drógRoboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

Wykonawcy

1 przyznane

DROGTRANZ SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄGóra, PL · lot 0
4 630 337,08 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320553 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego p.n.
,, Budowa ścieżki rowerowo-pieszej Stara Góra - Rogów Górowski – Osetno,,

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Góra

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 411050669

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Adama Mickiewicza 1

1.5.2.) Miejscowość: Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 56-200

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL516 - Legnicko-głogowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pomieszcz@gora.com.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://gora.com.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://gora.ezamawiajacy.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego p.n.
,, Budowa ścieżki rowerowo-pieszej Stara Góra - Rogów Górowski – Osetno,,

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-d36abd7e-6af9-4d24-be8b-88199c856e71

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320553

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00038856/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.2 Wykonanie robót budowlanych w ramach zadania inwestycyjnego pn.: „Budowa ścieżki rowerowo-pieszej Stara Góra - Rogów Górowski – Osetno”

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Zadanie pn. „Budowa ścieżki rowerowo-pieszej Stara Góra - Rogów Górowski – Osetno” dofinansowane jest w ramach Priorytetu 5 Fundusze Europejskie na rzecz zrównoważonego rozwoju społecznego na Dolnym Śląsku Działanie 5.2 Kultura i turystyka Programu Fundusze Europejskie dla Dolnego Śląska 2021–2027 oraz z budżetu państwa

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00262097

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: BZP.271.44.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak

4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 7836127,00 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Budowa ścieżki rowerowo-pieszej o nawierzchni bitumicznej, budowę wyniesionego przejścia/przejazdu przez drogę powiatową, zjazdu bitumicznego do posesji prywatnej, doświetlenie przejścia/przejazdu poprzez montaż dwóch latarni zasilanych solarnie, montaż wpustów deszczowych, montaż studni rewizyjnej, wykonanie wylotów do rowów z umocnieniem skarpy narzutem kamiennym, przebudowa przepustu o śr. 500 mm, utworzenie rowów, utworzenie nowych rowów, wycięcie i karczowanie drzew, usunięcie i wywóz krzewów, wykonanie nowych nasadzeń drzew zgodnie z decyzją zezwolenia na usunięcie drzew oraz ze Standardami projektowymi i wykonawczymi dla infrastruktury rowerowej województwa dolnośląskiego (załącznik do uchwały nr 3597/vi/21 Zarządu województwa dolnośląskiego z dnia 20 kwietnia 2021 r.) Standardy projektowe i wykonawcze kształtowania oraz ochrony zieleni w otoczeniu tras rowerowych tom 2.
Dodatkowo należy wykonać oznakowanie terenu na czas robót, wprowadzić docelową organizację ruchu oraz zabudować urządzenie pomiaru natężenia ruchu rowerowego.
Wymagania dla urządzenia dotyczącego pomiaru natężenia ruchu: urządzenie niewymagające stałego zasilania, technologia pomiaru oparta na pętli indukcyjnej zatopionej w nawierzchni rowerowej. Zasilanie bateryjne. Urządzenie powinno umożliwiać przesyłanie danych z pomiaru do Zamawiającego drogą elektroniczną.
W ramach zamówienia przewiduje się również wykonanie Miejsca Obsługi Rowerzystów.

Lokalizacja:
Stara Góra, dz. nr 279, 280, 281 obręb 0026 Stara Góra,
Rogów Górowski, dz. nr 182, obręb 0023 Rogów Górowski,
Osetno, dz. nr 233, 257, 308, obręb 0019 Osetno
W ramach przedmiotu zamówienia należy wykonać m.in. następujące zakresy robót:

- kanały z rur PVC – ok. 17,40 m + 7,840 m,
- wykonanie przepustu z rur betonowych – 3,0m,
- przepust z rury przepustowej – ok. 14,0 m
- rozbiórka nawierzchni asfaltowej jezdni drogi powiatowej- ok. 277,00 m2,
- wykonanie nawierzchni z mieszanek mineralno – bitumicznych warstwa ścieralna – ok. 261 m2 + 305,00 m2+ 12 089 m2,
- nawierzchnia z kostki betonowej – ok. 45,00 m2
- humusowanie i obsianie skarp- ok. 148,0 m2 + 12 258,00 m2
- wykonanie pionowe i poziome, urządzenia bezpieczeństwa ruchu,
- montaż latarni doświetlenia przejścia dla pieszych – 2 szt.
- nawierzchnia z płyty betonowej żółtej z guzami ok. 5,00 m + 0,4 m,
- nawierzchnia z płyty betonowej z prążkami ok. 9,00 m + 4,0 m
- usuniecie drzew i krzewów,
- nasadzenia drzew- 38 szt.
- utwardzenie nawierzchni ( kostka brukowa betonowa) pod altanę, dostawa i montaż: wiaty 4X5 wraz z fundamentowaniem, ławki- szt. 2, ławki dla niepełnosprawnych szt. 1, stołu- szt. 1, stojaka na rowery – szt. 2, tablicy edukacyjnej – szt. 1 (Gmina Góra przekaże grafikę do umieszczenia na tablicy) o wymiarach 80 cm x 120 cm, zamontowana na trwałym, podwójnym słupku stalowym ocynkowanym– 1 egz., dostawa toalety przenośnej.

Wykonawca zapewni obsługę geodezyjną wraz z wykonaniem inwentaryzacji geodezyjnej powykonawczej.

Dokładny opis przedmiotu zamówienia stanowią odpowiednio: dokumentacja projektowa wraz z uzupełniającymi ją przedmiarami robót oraz specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót, wszelkie postanowienia SWZ wraz z pytaniami i odpowiedziami jeżeli takowe padły w postępowaniu i zostały opublikowane na stronie, na której postępowanie było prowadzone.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233161-5 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek pieszych

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233162-2 - Roboty budowlane w zakresie ścieżek rowerowych

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4630337,08 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5641668,43 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4630337,08 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: DROGTRANZ Sp. z o. o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 5010075657

7.3.3) Ulica: Witosa

7.3.4) Miejscowość: Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 56-200

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4630337,08 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2026-10-12

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane