Usługa transportowa

Centrum Usług Społecznych w Konopiskach

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00320583
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00320583/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-02 14:38
Lokalizacja
Konopiska, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-fd995964-18c7-4f3d-acc0-b55b9d44e16b
Identyfikator
5732414778
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

Wykonawcy

1 przyznane

MARCIN GROSZEKOpole, PL · lot 0
293 953,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320583 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usługa transportowa

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Centrum Usług Społecznych w Konopiskach

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 002767183

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Lipowa

1.5.2.) Miejscowość: Konopiska

1.5.3.) Kod pocztowy: 42-274

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL224 - Częstochowski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gops@konopiska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://konopiska.naszcus.pl/

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://e-zamowienia.konopiska.pl

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Usługa transportowa

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-fd995964-18c7-4f3d-acc0-b55b9d44e16b

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320583

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00033348/02/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.1 Usługa transportowa

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

„A w sercu ciągle maj” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021-2027 (Europejski Fundusz Społeczny+) dla Priorytetu: FESL.07.00-Fundusze Europejskie dla społeczeństwa, Działania: FESL.07.04-Usługi społeczne.

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00259010

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: CUS.271.2.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 331324,56 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

4.1. Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usług transportowych w zakresie dowozu
osób uczęszczających do Dziennego Domu Pomocy w Konopiskach, ul. Częstochowska
26, zamieszkałych na terenie Gminy Konopiska.
4.2. Przedmiot zamówienia obejmuje transport z miejsca zamieszkania uczesnika
Dziennego Domu Pomocy oraz z Dziennego Domu Pomocy do domu uczestnika.
4.3. Usługą planuje się objąć 24 osoby z niepełnosprawnością uczęszczające do
Dziennego Domu Pomocy w okresie od 01.07.2026r. do 30.11.2027r.
4.4. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi załącznik nr 1a do SWZ.
4.5. Szacowana ilość wkm realizowana dziennie wynosi 90 km przez planowaną liczbę dni
dowozu.
4.6. Wykonawca zobowiązany jest do zatrudnienia osób wykonujących czynności
dotyczące przewożenia osób, przez cały okres realizacji umowy. Dla udokumentowania
tego faktu Wykonawca przedstawi na każde pisemne wezwanie Zamawiającego
oświadczenie lub dokumenty potwierdzające spełnienie powyższego zobowiązania.
4.7. Wykonawca zobowiązuje się do stosowania przepisów Rozporządzenia Parlamentu
Europejskiego i rady EU 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób
fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego
przepływu takich danych oraz usunięcia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporzadzenie o
ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016 r.) i ustawy z dnia 10 września 2018 r. o
ochronie danych osobowych (Dz. U. Z 2019 r. Poz. 1781 ze zm.). Po zawarciu umowy w
sprawie zamówienia publicznego w wyniku rozstrzygnięcia niniejszego postępowania,
Wykonawca zobowiązuje się do zawarcia umowy powierzenia przetwarzania danych
osobowych z Zamawiającym (administratorem danych) zgodnie z powyższymi przepisami.
4.8. Zamawiający zastrzega sobie prawo do nadzoru nad realizacją zamówienia, w
szczególnosci do:
1) żądania do wglądu dokumentów potwierdzających sprawność pojazdów
samochodowych oraz dowodów rejestracyjnych pojazdów samochodowych,
2) żądania do wglądu dokumentów kierowców, potwierdzających kwalifikacje do
wykonywania przedmiotu zamówienia 3) kontrolowania terminowości, punktualności i zatrudnienia osób wykonywanej usługi, na
podstawie zatwierdzonego harmonogramu dowozu osób.
4.9. Rozliczenia między Zamawiającym, a przyszłymi Wykonawcami zamówienia odbywać
się będą w złotych polskich. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych.
4.10. Biorąc pod uwagę wymogi art. 100 ust. 1 i ust. 2 ustawy Pzp, tj. aby przedmiot
zamówienia został zrealizowany z uwzględnieniem potrzeb wszystkich użytkowników, w
tym zapewnienia dostępności dla osób niepełnosprawnych, Zamawiający informuje, że
adekwatnie do przedmiotu zamówienia, Zamawiający wymaga, aby pojazdy przeznaczone
do realizacji zamówienia spełniały wszystkie wymagania dotyczące transportu osób
niepełnosprawnych, w tym pojazd powinien być wyposażony w podnośnik, lub w windę,
lub podjazd umożliwiający swobodne dostanie się do pojazdu osoby niepełnosprawnej
poruszającej się na wózku.
4.11. Wykonawca zobowiązany jest zrealizować zamówienie na zasadach i warunkach
opisanych w projekcie umowy stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
4.12. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach
programu Fundusze Europejskie w ramach programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego
2021 2027, (Europejski Fundusz Społeczny+) dla Priorytetu: FESL.07.00-Fundusze
Europejskie dla społeczeństwa, Działania: FESL.07.04-Usługi społeczne.
4.13. Dodatkowe wymagania związane z realizacją zamówienia:
Zamawiający określa wymagania związane z realizacją zamówienia stosownie do posta
nowień art. 96 ust. 2 pkt 2 lit e) ustawy PZP, dotyczących klauzuli społecznych –
zatrudnienia osób niepełnosprawnych w rozumieniu ustawy z dnia 27 sierpnia 1997r. o
rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnieniu osób niepełnosprawnych.
4.14. Zatrudnienie lub oddelegowanie osób zgodnie z pkt 4.13 SWZ może dotyczyć za
równo osób nowo zatrudnionych, jak również osób wcześniej zatrudnionych przez
Wykonawcę, skierowanych/oddelegowanych do realizacji niniejszego zamówienia.
4.15. Wykonawca zobowiązany będzie zatrudnić lub oddelegować do realizacji
zamówienia osoby, o których mowa w pkt 4.13 SWZ, na podstawie umowy o pracę lub
spółdzielczej umowy o pracę.
4.16. Zatrudnienie osób, o których mowa powyżej, winno trwać przez cały okres realizacji
zamówienia.

4.5.3.) Główny kod CPV: 60130000-8 - Usługi w zakresie specjalistycznego transportu drogowego osób

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8,95 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 14,44 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 8,95 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

6.7.) Wskazanie, czy najkorzystniejsza oferta wykonawcy, któremu udzielono zamówienia uwzględnia określone w kryteriach:

zgodnie z art. 242 ust. 2 ustawy - aspekty środowiskowe

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: GROSZEK TRANS - Marcin Groszek

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9910312221

7.3.3) Ulica: Różana 30

7.3.4) Miejscowość: Opole

7.3.5) Kod pocztowy: 45-920

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 293953,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-07-01 do 2027-11-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty społeczne

2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi