Rozbudowa drogi powiatowej nr 3119E na odcinku Kozenin – Popławy
Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczyńskiego
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00320794
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00320794/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-02 15:24
- Lokalizacja
- Opoczno, łódzkie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-bb295a2c-e5e2-439a-b10e-ee0f333222f5
- Identyfikator
- 7681789238
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320794 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Rozbudowa drogi powiatowej nr 3119E na odcinku Kozenin – Popławy
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Opoczyński reprezentowany przez Zarząd Powiatu Opoczyńskiego
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 590648439
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Kwiatowa 1a
1.5.2.) Miejscowość: Opoczno
1.5.3.) Kod pocztowy: 26-300
1.5.4.) Województwo: łódzkie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL713 - Piotrkowski
1.5.7.) Numer telefonu: 44 741-49-00
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zamowienia_publiczne@opocznopowiat.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.opocznopowiat.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-bb295a2c-e5e2-439a-b10e-ee0f333222f51.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Rozbudowa drogi powiatowej nr 3119E na odcinku Kozenin – Popławy2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-bb295a2c-e5e2-439a-b10e-ee0f333222f5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320794
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00047347/03/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.2 Rozbudowa drogi powiatowej nr 3119Ena odcinku Kozenin-Popławy
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00227325
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IiZP.272.8.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 4885904,09 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Zamówienie obejmuje wykonanie robót zgodnie z dokumentacją projektową oraz specyfikacją techniczną wykonania i odbioru robót. Dokumentacja jest opracowana dla całego ciągu drogowego natomiast realizowana będzie tylko w zakresie obejmującym odcinek w 0+417 do km 1+900 w wielkościach określonych przedmiarem robót.
Inwestycja zaplanowana do wykonania w tym etapie obejmuje odcinek drogi o długości 1.483 km. Rozpoczyna się za skrzyżowaniem z drogą krajową nr 12 w Kozeninie i przebiega przez Kamilówkę do Popław. Projekt rozbudowy drogi obejmuje odcinek od km 0+417 do km 1+900.
2. Źródła finansowania:
Zamówienie jest dofinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg
Zamawiający na podstawie art. 310 ustawy Pzp może unieważnić postępowanie o udzielenie zamówienia, jeżeli środki, które Zamawiający zamierzał przeznaczyć na sfinansowanie całości lub części zamówienia w ramach ww. źródła finansowania, nie zostały mu przyznane.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia:
Szczegółowy zakres rzeczowy przewidziany do realizacji obejmuje roboty wskazane w przedmiarze robót.
Wydzielone zostały 2 odcinki, na których przewiduje się wykonanie następujących robót:
Poszerzenie jezdni do szer. 5,5 m w terenie zabudowy (odcinek nr 1) i do szer. 6 m poza terenem zabudowy (odcinek nr 2), po uprzednim całkowitym rozebraniu zniszczonej i wykonaniu pełnej konstrukcji jezdni na całości przekroju i poszerzeniach, wzmocnienie lub wykonanie nowej konstrukcji podbudowy, wykonanie nawierzchni składającej się z warstw : ścieralna (5cm), wiążąca (7cm). Wyspy wjazdowe w miejscowości Kozenin i na wjeździe do Popław, w celu uspokojenia ruchu. Budowa jednostronnego chodnika usytuowanego w m. Kamilówka przy jezdni, szerokości 2m z kostki betonowej gr. 8 cm w terenie zabudowy. Rozbudowa 1 skrzyżowania z drogą kategorii gminnej nr 107575E. Wykonanie przystanków autobusowych z peronami z kostki betonowej (strona prawa i lewa drogi) oraz wiatami przystankowymi w m. Kozenin.
Pobocza do wykonania z kostki bet. o szer. 1,5 m i utwardzone kruszywem o szer. 1m i grubości warstwy 10 cm. Remont przepustów żelbetowych pod drogą, wykonanie rowów przydrożnych na całej długości realizowanych robót w tym ich umocnienie płytami ażurowymi i częściowo ułożenie korytek betonowych. Wykonanie zjazdów o nawierzchni z kostki betonowej z rurami o średnicy 40cm, (w tym zjazdy publiczne). Oznakowanie poziome grubowarstwowe w tym przejścia dla pieszych i oznakowanie pasami z chemoutwardzalnej masy strukturalnej w kolorze czerwonym przed wyspami i przejściem dla pieszych, oraz oznakowanie pionowe, w tym aktywne wszystkie znaki D-6 i C-9. Ustawione zostaną również bariery energochłonne oraz balustrady zabezpieczające ruch pieszy. Wycięcie starych drzew rosnących w pasie drogi i wykonanie nasadzeń.
Ponadto Wykonawca oznakuje roboty zgodnie z istniejącym projektem organizacji ruchu oraz zapewni obsługę geodezyjną – wyznaczenie punktów głównych obiektu, obsługę w trakcie realizacji i inwentaryzację powykonawczą wraz z wykazem zmian gruntowych.
Koszty te nie podlegają odrębnej zapłacie i zostaną uwzględnione w cenie ofertowej.
Wykonawca w trakcie wykonywania robót jest zobowiązany do zabezpieczenia punktów geodezyjnych. W przypadku zniszczenia zobowiązany jest na własny koszt do ich odtworzenia.
Przydatne materiały z rozbiórki stanowią własność Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest zagospodarować je zgodnie z dokumentacją projektową. Pozostałe materiały przydatne, po oczyszczeniu przewieźć na plac Obwodu Drogowo Mostowego w Opocznie i tam w sposób uporządkowany złożyć na wskazanym miejscu. Przydatność materiałów oceni w porozumieniu z Zamawiającym Inspektor Nadzoru.
Drzewa z wycinki stanowią własność Zamawiającego. Wykonawca zobowiązany jest odwieźć je na plac Obwodu Drogowo Mostowego w Opocznie i tam posegregowane złożyć na wskazanym miejscu.
Pozostałe materiały z rozbiórki, w tym gruz i zanieczyszczenia, nadmiar gruntu i grunt nieprzydatny oraz cienkie gałęzie i karpina z wycinki drzew winny być na koszt Wykonawcy usunięte poza teren budowy i zutylizowane przy przestrzeganiu przepisów ustawy z dnia 14 grudnia 2012 r. o odpadach. Wykonawcę obciążają wszelkie obowiązki i koszty wynikające z przepisów ustawy o odpadach.
Wszystkie materiały użyte do wykonania ww. zadania powinny posiadać świadectwa jakości, deklaracje zgodności z normą, aprobaty techniczne zatwierdzone przez IBDiM.
Wykonawca pokryje ewentualne koszty badań potrzebnych dla udokumentowania wymaganej jakości wykonywanych robót i wbudowywanych materiałów, i jest zobowiązany uwzględnić to w cenie ofertowej.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111000-8 - Roboty w zakresie burzenia, roboty ziemne
45112710-5 - Roboty w zakresie kształtowania terenów zielonych
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45231300-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy wodociągów i rurociągów do odprowadzania ścieków
45233320-8 - Fundamentowanie dróg
45233220-7 - Roboty w zakresie nawierzchni dróg
45233290-8 - Instalowanie znaków drogowych
45233221-4 - Malowanie nawierzchi
45233292-2 - Instalowanie urządzeń ochronnych
45213315-4 - Roboty budowlane w zakresie wiat na przystankach autobusowych
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 1
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 4182536,83 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 5196832,51 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 4182536,83 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: TRAKT SPÓŁKA AKCYJNA
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9591267282
7.3.4) Miejscowość: Szczukowskie Górki 1
7.3.5) Kod pocztowy: 26-065
7.3.6.) Województwo: świętokrzyskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
roboty rozbiórkowe, ziemne, przygotowawcze, brukarskie, oznakowanie i ubr, kształtowanie terenów zielonych, roboty wykończeniowe
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 4182536,83 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 23 miesiące
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |