Usuwanie zatorów i zanieczyszczeń oraz prace interwencyjne na terenie Miasta Poznania
Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00320816
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00320816/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-02 15:32
- Lokalizacja
- Poznań, wielkopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-ef93d86d-79c4-4fe4-af8a-ffaa8d36f389
- Identyfikator
- 2090001440
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320816 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Usuwanie zatorów i zanieczyszczeń oraz prace interwencyjne na terenie Miasta Poznania
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Miasto Poznań - Urząd Miasta Poznania
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 631257822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Plac Kolegiacki 17
1.5.2.) Miejscowość: Poznań
1.5.3.) Kod pocztowy: 61-841
1.5.4.) Województwo: wielkopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL415 - Miasto Poznań
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zpb@um.poznan.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.poznan.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Usuwanie zatorów i zanieczyszczeń oraz prace interwencyjne na terenie Miasta Poznania2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-ef93d86d-79c4-4fe4-af8a-ffaa8d36f389
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320816
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00030424/12/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.65 Usuwanie zatorów i zanieczyszczeń oraz prace interwencyjne na terenie Miasta Poznania
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00279823
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 2 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamawiający przeprowadził w trybie podstawowym z możliwością prowadzenia negocjacji zgodnie z art. 275 pkt 2 ustawy postępowanie o udzielenie zamówienia na „Usuwanie zatorów i zanieczyszczeń oraz prace interwencyjne na terenie Miasta Poznania" (nr ref.: ZPb-II.271.27.2026.PP), które zostało unieważnione na podstawie art. 255 pkt 2 ustawy, gdyż jedyna złożona oferta podlegała odrzuceniu na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 5 ustawy (jej treść była niezgodna z warunkami zamówienia). W obecnym postępowaniu pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione, zatem zostały spełnione przesłanki uprawniające Zamawiającego do zastosowania art. 305 pkt 2 ustawy, zgodnie z którym Zamawiający może udzielić zamówienia publicznego w trybie zamówienia z wolnej ręki, jeżeli w postępowaniu prowadzonym uprzednio w trybie podstawowym wszystkie oferty zostały odrzucone na podstawie art. 226 ust. 1 pkt 2 lub 5 ustawy, a pierwotne warunki zamówienia nie zostały w istotny sposób zmienione.
3.1.2.) Identyfikator wcześniejszego postępowania: ZPb-II.271.27.2026.PP
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZPb-II.271.73.2026.PP
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 186797,06 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1) Przedmiotem zamówienia jest:
a) wykonanie prac związanych z utrzymaniem stałej drożności urządzeń wodnych i budowli hydrotechnicznych poprzez usuwanie zatorów i zanieczyszczeń we wskazanych lokalizacjach na terenie Miasta Poznania; przedmiot zamówienia obejmuje prace na obiektach:
‒ stawach w Parku Sołackim w Poznaniu,
‒ zbiorniku wodnym – jezioro Rusałka,
‒ urządzeniu wodnym – rowie Wierzbak,
‒ Strzeszyńskich Stawach retencyjnych,
‒ rzece Cybinie i kanale Młyńskim;
b) wykonanie prac interwencyjnych na terenie Miasta Poznania.
2) Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia określony został w Opisie przedmiotu zamówienia, stanowiącym załącznik nr 1 do umowy, zwanym dalej: OPZ.
3) Szczegółowy opis warunków realizacji przedmiotu zamówienia określony został we Wzorze umowy (wraz z załącznikami), stanowiącym załącznik nr 6 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71330000-0 - Różne usługi inżynieryjne
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
90511300-5 - Usługi zbierania śmieci
90512000-9 - Usługi transportu odpadów
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Maciej Olejnik Zakład Usług Leśnych i Melioracyjnych
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 7811336424
7.3.3) Ulica: ul. Janusza Zeylanda nr 8 lok. 2
7.3.4) Miejscowość: Poznań
7.3.5) Kod pocztowy: 60-808
7.3.6.) Województwo: wielkopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak
7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:
Wykonawca zamierza powierzyć wykonanie części zamówienia, w zakresie: wywozu i utylizacji odpadów, podwykonawcy: EKO-TOM Turguła Spółka Jawna z siedzibą w Bolechowie (NIP: 9720997902).
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 219928,00 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 539 dni
8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
obejmujące, zgodnie z art. 96 ustawy: - aspekty srodowiskowe
SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Termin wykonania zamówienia wynosi: 77 tygodni od dnia zawarcia umowy.| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |