Modernizacja sanitariatów uczniowskich

Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Mickiewicza

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00320819
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00320819/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-02 15:34
Lokalizacja
Siemianowice Śląskie, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-baee70fb-f654-40b0-8c6e-201b6c74d555
Identyfikator
6431433327
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlaneUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacjąRoboty instalacyjne elektryczneRoboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarneUsługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

Wykonawcy

1 przyznane

JACEK SZYMAŃSKISiemianowice Śląskie, PL · lot 0
274 400 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320819 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Modernizacja sanitariatów uczniowskich

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Szkoła Podstawowa nr 5 im. Adama Mickiewicza

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 000726659

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Michałkowicka 15

1.5.2.) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

1.5.3.) Kod pocztowy: 41-100

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22A - Katowicki

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@sp5siemianowice.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp5siemianowice.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-baee70fb-f654-40b0-8c6e-201b6c74d555

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Modernizacja sanitariatów uczniowskich

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-baee70fb-f654-40b0-8c6e-201b6c74d555

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320819

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00044064/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.1 Modernizacja sanitariatów uczniowskich

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00234183

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: SP5.272.02.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 303374,27 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja zamierzenia inwestycyjnego polegającego na modernizacji pomieszczeń sanitariatów mieszczących się na parterze budynku Szkoły Podstawowej nr 5, w podziale na sanitariaty dla chłopców i dziewcząt w trybie zaprojektuj i wybuduj.
2. Zakres prac obejmuje:
a) opracowanie dokumentacji projektowo-wykonawczej wraz z uzyskaniem wszystkich wymaganych uzgodnień,
b) demontaż elementów sanitarnych (m.in. umywalek, misek ustępowych, podgrzewaczy elektrycznych, przewodów rurowych),
c) demontaż osłon grzejnikowych oraz grzejników,
d) skucie i usunięcie okładzin z płytek ceramicznych ze ścian i posadzek,
e)demontaż istniejącego osprzętu instalacji elektrycznej,
f) demontaż istniejącej stolarki drzwiowej,
g) rozbiórkę ścianek działowych w pomieszczeniach nr 0.02, 0.03, 0.05, 0.06, 0.07, 0.08, 0.09, 0.10,
h) demontaż istniejących zabudów,
i) skucie tynków ze ścian,
j) rozbiórkę posadzek (wraz z warstwą jastrychów cementowych) wraz z demontażem istniejącej instalacji kanalizacji sanitarnej,
k) udrożnienie istniejących przewodów kominowych,
l) wykonanie nowych instalacji wodno-kanalizacyjnych oraz elektrycznych,
m)wykonanie nowej mechanicznej wentylacji wywiewnej,
n) wykonanie nowych ścian działowych w technologii lekkiej zabudowy GKBI, z obustronnym podwójnym poszyciem z płyt oraz wypełnieniem z wełny mineralnej, w systemie wybranym przez Wykonawcę,
o) wykonanie okładzin ściennych z płytek ceramicznych do wysokości sufitu podwieszanego,
p) wykonanie nowych jastrychów cementowych wraz z ułożeniem płytek gresowych,
q) montaż nowego systemowego sufitu podwieszanego kasetonowego, przeznaczonego do pomieszczeń o podwyższonej wilgotności,
r) montaż nowej stolarki drzwiowej,
s)montaż kabin sanitarnych z płyt HPL,
t) wykonanie tzw. białego montażu sanitarnego i elektrycznego,
u) zakup i montaż wyposażenia łazienkowego zgodnie z obowiązującymi przepisami dla tego typu pomieszczeń
v) odtworzenie posadzki (lastriko) w części korytarza po wykonaniu nowej podposadzkowej instalacji kanalizacyjnej,
w) opracowanie dokumentacji powykonawczej i odbiorowej.
3. Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia stanowi:
• Program Funkcjonalno-Użytkowy (Dodatek nr 3 do SWZ)
• Projektowane postanowienia umowy (Dodatek nr 4 do SWZ)
4. Na przedmiot zamówienia wybrany Wykonawca udzieli Zamawiającemu gwarancji i rękojmi na okres zgodny z ofertą Wykonawcy, jednak nie krótszy niż 60 miesięcy, licząc od dnia następnego po dniu protokolarnego odbioru bez zastrzeżeń całości przedmiotu zamówienia.
5. Zamawiający zastrzega, że prace mogą być wykonywane na czynnym, użytkowanym przez uczniów i pracowników budynku. Zalecane jest aby roboty generujące hałas, drgania, zapylenie lub inne uciążliwości były wykonywane poza godzinami przebywania uczniów w szkole w szczególności po zakończeniu zajęć dydaktycznych lub w dniach wolnych od zajęć, a w przypadku braku takiej możliwości, np. ze względu na technologię wykonania lub konieczność zachowania ciągłości robót, były wykonywane po uprzednich ustaleniach z Dyrektorem szkoły. Wykonawca zobowiązany jest tak zorganizować proces realizacji, aby zapewnić bezpieczeństwo uczniów i personelu oraz nie zakłócać bieżącego funkcjonowania szkoły. Harmonogram prowadzenia robót na bieżąco musi być omawiany i uzgadniany z Dyrektorem szkoły. Harmonogram powinien uwzględniać specyfikę funkcjonowania szkoły, w tym godziny zajęć dydaktycznych, przerwy oraz inne wydarzenia szkolne.
6. Zamawiający opisał przedmiot zamówienia bez wskazania znaków towarowych, patentów lub pochodzenia, źródła lub szczególnego procesu, który charakteryzuje produkt lub usługi dostarczane przez konkretnego wykonawcę. Jeżeli wykonawca stwierdzi, że przedmiot zamówienia został opisany w sposób, o którym mowa w art.99 ust.5 ustawy, tj. zostało wskazane pochodzenie (marka, znak towarowy, producent, dostawca) materiałów, a nie podano kryteriów stosowanych w celu oceny równoważności, powinien zwrócić się do Zamawiającego o wskazanie, jakie kryteria będą stosowane w celu oceny równoważności.
7. Jeżeli w dokumentacji stanowiącej Szczegółowy Opis Przedmiotu Zamówienia znajdą się odniesienia do norm, ocen technicznych, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 oraz ust. 3 ustawy Pzp, Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywanym. Użycie w dokumentacji danej normy, oceny technicznej, specyfikacji technicznych i systemu referencji technicznej ma jedynie na celu doprecyzowanie poziomu oczekiwań Zamawiającego w stosunku do określonego materiału/urządzenia/produktu.
8. Zamawiający nie zastrzega możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez Wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy Pzp, tj. mających status zakładu pracy chronionej, spółdzielnie socjalne oraz innych wykonawców, których głównym celem lub głównym celem działalności ich wyodrębnionych organizacyjnie jednostek, które realizowały zamówienia, jest społeczna i zawodowa integracja osób społecznie marginalizowanych.
9. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia uwzględnił wymagania w zakresie dostępności dla osób niepełnosprawnych oraz projektowania z przeznaczeniem dla wszystkich użytkowników, o których mowa art. 100 ust. 1 Pzp.
10. Zamawiający w opisie przedmiotu zamówienia nie określił wymagań dotyczących wydajności lub funkcjonalności, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 1 Pzp.
11. Zamawiający nie żąda od Wykonawcy etykiety oraz nie wskazuje mających zastosowanie wymagań określonej etykiety, o których mowa w art. 104 Pzp.
12. Zamawiający umożliwi Wykonawcom przeprowadzenie wizji lokalnej terenu i obiektu Urzędu Miasta Siemianowice Śląskie. Zaleca się dokonanie przez Wykonawców wizji lokalnej w celu zapoznania się ze specyfiką zamówienia.
Wizja lokalna stanowi funkcję pomocniczą przy prawidłowej wycenie przedmiotu zamówienia i umożliwia uwzględnienie przez Wykonawcę wszystkich uwarunkowań wynikających z realizacji zamówienia.
Termin wizji ustala się na dzień 14.05.2026 r. godz. 9:00
Odbycie wizji lokalnej przez Wykonawcę jest fakultatywne. Chęć udziału w wizji lokalnej zainteresowany Wykonawca zobowiązany jest zgłosić e-mailem na adres sekretariat@sp5siemianowice.pl do godziny 15:00 dnia poprzedzającego dzień, w którym wizja ma się odbyć. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko osób, które mają wziąć udział w wizji. Zbiórka zainteresowanych Wykonawców nastąpi przy wejściu do budynku szkoły.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne

45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne

71221000-3 - Usługi architektoniczne w zakresie obiektów budowlanych

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 4

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 4

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 274400,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 648210,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 274400,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Jacbud Usługi Remontowo Budowlane i Handel Jacek Szymański

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP:6431726940

7.3.3) Ulica: Łukasińskiego 44

7.3.4) Miejscowość: Siemianowice Śląskie

7.3.5) Kod pocztowy: 41-103

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-30

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 274400,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 90 dni

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Termin realizacji zamówienia: 90 dni od dnia podpisania umowy, z zachowaniem terminów pośrednich.
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane