Administrowanie, bieżące utrzymanie oraz eksploatacja oczyszczalni ścieków wraz z przepompowniami i siecią kanalizacji sanitarnej w Gminie Woźniki
Gmina Woźniki
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00320872
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00320872/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-02 16:05
- Lokalizacja
- Woźniki, śląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-52149192-665b-11ed-abdb-a69c1593877c
- Identyfikator
- 5751865134
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320872 z dnia 2026-07-02 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Administrowanie, bieżące utrzymanie oraz eksploatacja oczyszczalni ścieków wraz z przepompowniami i siecią kanalizacji sanitarnej w Gminie Woźniki
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Woźniki
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 151398480
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Rynek 11
1.5.2.) Miejscowość: Woźniki
1.5.3.) Kod pocztowy: 42-289
1.5.4.) Województwo: śląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL228 - Bytomski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@wozniki.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.wozniki.pl/
1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Administrowanie, bieżące utrzymanie oraz eksploatacja oczyszczalni ścieków wraz z przepompowniami i siecią kanalizacji sanitarnej w Gminie Woźniki2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-52149192-665b-11ed-abdb-a69c1593877c
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320872
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00003830/15/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
2.3.1 Administrowanie, bieżące utrzymanie oraz eksploatacja oczyszczalni ścieków wraz z przepompowniami i siecią kanalizacji sanitarnej w Gminie Woźniki
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00443494/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy
3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:
Zamówienie udzielane jest przez zamawiającego Gminę Woźniki Gminnej Spółce Komunalnej Sp. z o. o. z siedzibą Woźnikach.Na podstawie art. 214 ust. 1 pkt 11 ustawy Prawo zamówień publicznych,spełnione są łącznie warunki:a) Gmina Woźniki jako jednostka sektora finansów publicznych jest jedynym właścicielem powołanej Spółki a więc sprawuje nad nią prawną kontrolę,odpowiadającą kontroli sprawowanej nad własnymi jednostkami,polegającą na dominującym wpływie na cele strategiczne oraz istotne decyzje dotyczące zarządzania sprawami Spółki.Powiązania prawno-kapitałowe wynikają z postanowień aktu założycielskiego zgodnie z którym funkcje Zgromadzenia Wspólników w jednoosobowej Spółce pełni Burmistrz Woźnik.b)100% działalności kontrolowanej osoby prawnej dotyczy wykonywania zadań powierzonych jej przez zamawiającego sprawującego kontrolę; c) w kontrolowanej osobie prawnej nie ma bezpośredniego udziału kapitału prywatnego.
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: ZP 271.20.2022
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiot zamówienia obejmuje:
1) administrowanie, bieżące utrzymanie oraz eksploatacja oczyszczalni ścieków wraz z przepompowniami i siecią kanalizacji
sanitarnej.
2) całodobowa i bezawaryjna obsługa oczyszczalni ścieków wraz z przepompowniami i siecią kanalizacji sanitarnej.
3) konserwacja urządzeń, usuwanie awarii i usterek oraz dbałość o stan techniczny oczyszczalni ścieków wraz z
przepompowniami i siecią kanalizacji sanitarnej.
Administrowanie oraz eksploatacja powinna odbywać się zgodnie z instrukcja technologiczną i eksploatacyjną oraz
parametrami określonymi w pozwoleniu wodno-prawnym.
4.5.3.) Główny kod CPV: 90000000-7 - Usługi odbioru ścieków, usuwania odpadów, czyszczenia/sprzątania i usługi ekologiczne
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 1300000 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1300000 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 1300000 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Gminna Spółka Komunalna Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 575-190-45-32
7.3.3) Ulica: Rynek 11
7.3.4) Miejscowość: Woźniki
7.3.5) Kod pocztowy: 42-289
7.3.6.) Województwo: śląskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2022-12-20
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 1300000 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
Od 2023-01-01 do 2023-12-318.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:
w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy
| 2026-07-02 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |