Świadczenie usługi żywienia pacjentów Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze sp. z o.o.

Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Spółka z ograniczona odpowiedzialnoscią

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00320882
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00320882/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-02 16:17
Lokalizacja
Kamienna Góra, dolnośląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-db1adf11-422e-4459-8f99-2c18b811f723
Identyfikator
6141536763
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi przygotowywania posiłkówUsługi gotowania posiłków

Wykonawcy

1 przyznane

PRZEDSIĘBIORSTWO GASTRONOMICZNO-HOTELOWE 'PRZY MIŁEJ' SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄZłotoryja, PL · lot 0
690 588,8 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00320882 z dnia 2026-07-02

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usługi żywienia pacjentów Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze sp. z o.o.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowe Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze Spółka z ograniczona odpowiedzialnoscią

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 231180960

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Bohaterów Getta 10

1.5.2.) Miejscowość: Kamienna Góra

1.5.3.) Kod pocztowy: 58-400

1.5.4.) Województwo: dolnośląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL515 - Jeleniogórski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: pcz@pcz.org.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.pcz.org.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/transakcja/1264145

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - osoba prawna, o której mowa w art. 4 pkt 3 ustawy (podmiot prawa publicznego)

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Zdrowie

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usługi żywienia pacjentów Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze sp. z o.o.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-db1adf11-422e-4459-8f99-2c18b811f723

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00320882

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-02

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00129930

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: TP 10/2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 546794,92 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest świadczenie usługi żywienia pacjentów Powiatowego Centrum Zdrowia w Kamiennej Górze sp. z o.o.
5.2. Zamówienie obejmuje całodzienne wyżywienie dla pacjentów (śniadanie, obiad i kolacja) świadczone przez 7 dni w tygodniu w tym dni ustawowo wolne od pracy. Usługa obejmuje przygotowanie i dostarczenie posiłku do siedziby Zamawiającego, a w szczególności: gotowanie, pakowanie i dostarczenie wraz z przeładunkiem na wózki transportowe posiłków przeznaczonych dla Zamawiającego oraz odbieranie, wywóz i utylizację odpadów pokonsumpcyjnych oraz odpadów związanych ze zużytymi opakowaniami jednorazowymi, zapakowanymi w worki o poj. 120 l, zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa.
5.3. Wykonawca zobowiązuje się do świadczenia na rzecz Zamawiającego usługi żywienia polegającej na:
a) zaplanowania i przygotowania racji pokarmowych, wartości kalorycznych i zawartości składników odżywczych, zgodnych z Normami żywienia dla populacji Polski, opracowanymi przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego PZH – Państwowy Instytut Badawczy, jak również z przepisami prawa w zakresie higieny żywienia
b) Odbieraniu, po każdej dostawie (tj. 3 razy dziennie) odpadów pokonsumpcyjnych oraz zużytych opakowań jednorazowych, zgodnie z wymaganiami Państwowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej
c) przestrzeganiu reżimu sanitarno- higienicznego, bhp i ppoż. zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami prawa
d) pobieraniu i przechowywaniu, zgodnie z obowiązującymi normami prawnymi, próbek żywności z każdego posiłku – tzw. próbek żywnościowych – na potrzeby kontroli sanitarno-epidemiologicznej
e) ponoszeniu pełnej odpowiedzialności za zatrucia pokarmowe u pacjentów (z winy Wykonawcy),
5.4. Szacunkowa, średnia dzienna ilość osobodni (całodziennego wyżywienia) jaką należy przyjąć do wyliczeń wynosi – 75 osób. Zamawiający zastrzega sobie prawo zmniejszenia lub zwiększenia dziennej ilości (+/- 5 posiłków) całodziennego wyżywienia w sytuacjach nagłych, których Zamawiający nie był w stanie przewidzieć wynikających z ilości hospitalizowanych pacjentów. Koszty poniesione zostaną za rzeczywistą ilość dostarczonych potraw/posiłków

4.5.3.) Główny kod CPV: 55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55322000-3 - Usługi gotowania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 745835,90 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 745835,90 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 745835,90 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Gastronomiczno-Hotelowe "Przy Miłej" Sp. z o.o.

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6941643153

7.3.3) Ulica: Aleja Miła 1

7.3.4) Miejscowość: Złotoryja

7.3.5) Kod pocztowy: 59-500

7.3.6.) Województwo: dolnośląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-03-16

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 690588,80 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 184 dni

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

Wartość umowy w zakresie podstawowym: 508 524,48 zł brutto.
2026-07-02 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi