Odbudowa infrastruktury drogowej P. Pr. zniszczonej w wyniku powodzi we wrześniu 2024 r. Zadanie nr 2 -dr. nr 1837 O relacji Dobra-Rzepce, Zadanie nr 3 - dr. nr 1278 O relacji DP 1208 O-Kierpień

Powiat Prudnicki

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00321132
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00321132/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-03 07:59
Lokalizacja
Prudnik, opolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-092b07fc-df68-412e-8467-7806f8fb9be1
Identyfikator
7551917146
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty drogoweRoboty w zakresie budowy drógPrzygotowanie terenu pod budowęRoboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, drógRoboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowaniaRoboty odwadniające i nawierzchniowe

Wykonawcy

1 przyznane

ADRIAN BĄKGłubczyce, PL · lot 0
5 466 706,25 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321132 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Odbudowa infrastruktury drogowej P. Pr. zniszczonej w wyniku powodzi we wrześniu 2024 r. Zadanie nr 2 -dr. nr 1837 O relacji Dobra-Rzepce, Zadanie nr 3 - dr. nr 1278 O relacji DP 1208 O-Kierpień

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Prudnicki

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 531412600

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Kościuszki 76

1.5.2.) Miejscowość: Prudnik

1.5.3.) Kod pocztowy: 48-200

1.5.4.) Województwo: opolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL523 - Nyski

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@powiatprudnicki.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.powiatprudnicki.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-092b07fc-df68-412e-8467-7806f8fb9be1

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Odbudowa infrastruktury drogowej P. Pr. zniszczonej w wyniku powodzi we wrześniu 2024 r. Zadanie nr 2 -dr. nr 1837 O relacji Dobra-Rzepce, Zadanie nr 3 - dr. nr 1278 O relacji DP 1208 O-Kierpień

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-092b07fc-df68-412e-8467-7806f8fb9be1

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321132

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00036217/08/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.9 Odbudowa infrastruktury drogowej Powiatu Prudnickiego zniszczonej w trakcie powodzi 2024 r. Zadanie 2 - odbudowa dr. nr 1837 O Dobra - Rzepce, Zadanie 3 - odbudowa dr. nr 1287 O DP1208 O - Kierpień

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak

2.12.) Nazwa projektu lub programu:

Priorytet FEOP.13 Fundusze Europejskie na rzecz odbudowy i odporności opolskiego po powodzi [RESTORE] Działanie 13.3 Infrastruktura społeczno-publiczna (odbudowa po powodzi) w ramach programu regionalnego Fundusze Europejskie dla Opolskiego 2021-2027

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00252145

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.272.9.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 4571434,74 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

Przedmiotem zamówienia jest:
Zadanie nr 2 odbudowa odcinka drogi powiatowej nr 1837 O, relacji Dobra-Rzepce, w miejscowości Kierpień, uszkodzonej w trakcie powodzi z września 2024r. Odbudowa drogi powiatowej realizowana będzie na odcinku, od km 0+000,00 - 0+764,38. Łączna długość odcinka drogi powiatowej, przeznaczonego do odbudowy wynosi: 764,38 m. Kategoria obiektu: XXV.
Zakres prac obejmuje:
- roboty rozbiórkowe,
- odbudowę konstrukcji jezdni drogi,
- odbudowę zjazdów, chodników, poboczy i rowów,
- odbudowę systemu kanalizacji deszczowej,
- odbudowę przepustu drogowego, wraz z umocnieniem wlotu i wylotu,
- odbudowę konstrukcji zjazdów wraz z przepustami pod nimi.
W wyniku planowanych robót, w istniejącym obiekcie budowlanym jakim jest droga powiatowa nr 1837 O, realizowane będą roboty budowlane polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiące bieżącej konserwacji, przy czym przy pracach budowlanych związanych z odbudową drogi zastosowane będą wyroby budowlane, częściowo inne niż użyte w stanie pierwotnym.

Zadanie nr 3 odbudowa odcinka drogi powiatowej nr 1278 O, relacji DP1208 O-Kierpień, w miejscowości Kierpień, uszkodzonej w trakcie powodzi z września 2024r.
Odbudowa drogi powiatowej realizowana będzie na odcinkach:
km 0+804,97 – km 1+658,57,
km 2+983,81 – km 4+238,65.
Łączna długość odcinka drogi powiatowej, przeznaczonego do odbudowy wynosi: 2 108,44m.
Kategoria obiektu: XXV.
+Zakres prac budowlanych obejmuje:
- roboty rozbiórkowe,
- odbudowę konstrukcji jezdni drogi,
- odbudowę zjazdów, chodników, poboczy i rowów,
- odbudowę systemu kanalizacji deszczowej,
- odbudowę przepustów drogowych wraz z umocnieniem wlotu i wylotu,
- odbudowę konstrukcji zjazdów wraz z przepustami pod nimi.
W wyniku planowanych robót, w istniejącym obiekcie budowlanym jakim jest droga powiatowa nr 1278 O, realizowane będą roboty budowlane polegające na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiące bieżącej konserwacji, przy czym przy pracach budowlanych związanych z odbudową drogi zastosowane będą wyroby budowlane, częściowo inne niż użyte w stanie pierwotnym.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg

45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę

45233000-9 - Roboty w zakresie konstruowania, fundamentowania oraz wykonywania nawierzchni autostrad, dróg

45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania

45232451-8 - Roboty odwadniające i nawierzchniowe

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 10

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 8

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5466706,25 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 10159644,35 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 5466706,25 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Średni przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych Adrian Bąk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 530591485

7.3.3) Ulica: Sosnowiecka 11

7.3.4) Miejscowość: Głubczyce

7.3.5) Kod pocztowy: 48-100

7.3.6.) Województwo: opolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 5466706,25 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 5 miesiące

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane