Opracowanie dokumentacji rozbudowy/przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 49 z drogą powiatową nr 1646K w miejscowości Gronków, Gmina Nowy Targ
Powiatowy Zarzad Dróg w Nowym Targu
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321162
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321162/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Services
- Opublikowano
- 2026-07-03 08:13
- Lokalizacja
- Nowy Targ, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-0ef7521f-60ce-4011-89a7-a076d423404d
- Identyfikator
- 491931399
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321162 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Opracowanie dokumentacji rozbudowy/przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 49 z drogą powiatową nr 1646K w miejscowości Gronków, Gmina Nowy Targ
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiatowy Zarzad Dróg w Nowym Targu
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 491931399
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Szpitalna 14
1.5.2.) Miejscowość: Nowy Targ
1.5.3.) Kod pocztowy: 34-400
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL219 - Nowotarski
1.5.7.) Numer telefonu: 182662888
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi.pzd@nowotarski.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://pzd.nowotarski.org.pl/
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/pzd_nowotarski1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Inna działalność
Zarządzanie drogami powiatowymi
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Opracowanie dokumentacji rozbudowy/przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 49 z drogą powiatową nr 1646K w miejscowości Gronków, Gmina Nowy Targ2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0ef7521f-60ce-4011-89a7-a076d423404d
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321162
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00061934/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.3.13 Opracowanie dokumentacji rozbudowy/przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 49 z drogą powiatową nr 1646K w miejscowości Gronków, Gmina Nowy Targ.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00245989
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: PZD-ZP.261.15.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Tak
4.3.) Łączna wartość poszczególnych części zamówienia: 902219,51 PLN
4.3.1) Wartość zamówienia stanowiącego przedmiot tego postępowania (bez VAT): 219512,20 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
1. Przedmiotem zamówienia jest opracowanie dokumentacji projektowej na rozbudowę/przebudowę skrzyżowania drogi krajowej nr 49 z drogą powiatową nr 1646K Skrzypne – Szaflary – Ostrowsko w miejscowości Gronków, wraz z uzyskaniem decyzji administracyjnych, umożliwiającej realizację ww. inwestycji, pełnienie nadzoru autorskiego.
2. Wszelkie opinie, uzgodnienia i decyzje administracyjne, w tym prawomocną decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID) Wykonawca zobowiązany jest uzyskać na rzecz Generalnego Dyrektora Krajowych i Autostrad (GDDKiA) jako inwestora, zgodnie z porozumieniem nr V/67/ZZ/Z-2/2025 z dnia 26 maja 2025 r. (zwanego dalej Porozumieniem)
3. Zadanie projektowe pn. Opracowanie dokumentacji rozbudowy/przebudowy skrzyżowania drogi krajowej nr 49 z drogą powiatową nr 1646K w miejscowości Gronków, Gmina Nowy Targ obejmuje w szczególności:
1) wielowariantową koncepcję techniczną uzgodnioną z GDDKiA,
2) uzgodniony przez GDDKiA kompletny wniosek o zezwolenie na realizację inwestycji drogowej lub pozwolenie na budowę (dokumentacja projektowa oraz wszystkie wymagane przepisami dokumenty, w szczególności opinie, uzgodnienia, pozwolenia i decyzje m.in. projekt budowlany, pozwolenie wodnoprawne, projekt stałej i/lub zmiennej organizacji ruchu, decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach wraz z ceną za sporządzenie raportu oddziaływania na środowisko),
3) uzyskanie prawomocnego zezwolenia na realizację inwestycji drogowej /pozwolenia na budowę,
4) projekt techniczny/wykonawczy,
5) specyfikacje techniczne wykonania i odbioru robót budowlanych,
6) przedmiar/y, kosztorysy inwestorski/e,
7) stabilizację punktów granicznych pasa drogowego oraz dokumentację geodezyjno-prawną (np. dokumentacja w trybie ustawy z dnia 13 października 1998 r. przepisy wprowadzające ustawy reformujące administrację publiczną).
4. W ramach wynagrodzenia z tytułu realizacji zamówienia, Wykonawca przeniesie na Zamawiającego autorskie prawa majątkowe do wszystkich utworów w rozumieniu ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, wytworzonych w trakcie realizacji zamówienia, w szczególności takich jak: mapy, wykresy, rysunki, plany, raporty, dane statystyczne, ekspertyzy, obliczenia i inne dokumenty oraz zezwoli na wykonywanie przez Zamawiającego praw zależnych. Szczegółowe postanowienia dot. przeniesienia praw wskazanych w zdaniu poprzednim, zostały określone w projektowanych postanowieniach umowy, stanowiących załącznik nr 2 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje
71244000-0 - Kalkulacja kosztów, monitoring kosztów
71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 5
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 2
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 325434,75 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 605898,00 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 325434,75 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Pracownia Inżynieryjna RENOWA Krzysztof Waniczek
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 73524940 6
7.3.3) Ulica: ul. Węgierska 146a
7.3.4) Miejscowość: Nowy Sącz
7.3.5) Kod pocztowy: 33-300
7.3.6.) Województwo: małopolskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 341434,75 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:
do 2027-11-30SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE
Cena Oferty nie uwzględnia opcji obejmującej nadzór autorski.Natomiast całkowita wartość umowy uwzględnia opcję (16 000,00 zł).
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi |