Budowa budynku magazynowego na dz. nr geod. 1/2 w obrębie Biała Piska - miasto

Gmina Biała Piska

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00321206
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00321206/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Works
Opublikowano
2026-07-03 08:24
Lokalizacja
Biała Piska, warmińsko-mazurskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-1bc09621-28b6-4df8-a87b-ae49df5d1888
Identyfikator
8491499704
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

Wykonawcy

1 przyznane

WOJCIECH JERMACZWiartel, PL · lot 0
2 097 346 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321206 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Budowa budynku magazynowego na dz. nr geod. 1/2 w obrębie Biała Piska - miasto

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Biała Piska

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 790671490

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Plac Adama Mickiewicza 25

1.5.2.) Miejscowość: Biała Piska

1.5.3.) Kod pocztowy: 12-230

1.5.4.) Województwo: warmińsko-mazurskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL623 - Ełcki

1.5.7.) Numer telefonu: 874241350

1.5.8.) Numer faksu: 874241351

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: um@bialapiska.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: https://bip.bialapiska.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-1bc09621-28b6-4df8-a87b-ae49df5d1888

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Budowa budynku magazynowego na dz. nr geod. 1/2 w obrębie Biała Piska - miasto

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-1bc09621-28b6-4df8-a87b-ae49df5d1888

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321206

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00058930/03/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.1.15 Budowa budynku magazynowego na dz. nr geod. 1/2 w obrębie Biała Piska - miasto

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00221111

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: Or.ZP.271.6.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 1912964,31 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest realizacja budowy budynku magazynowego na dz. o nr geod. 1/2 w obrębie Biała Piska - miasto na potrzeby obrony cywilnej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną w m. Biała Piska. Realizacja inwestycji jest przewidziana w 2 etapach (1 etap w 2026 r., 2 etap w 2027 r.). 2. Zakres robót w 1 etapie w 2026 roku obejmuje wykonanie robót budowlanych w zakresie określonym poniżej, stanowiących część całego zamierzenia inwestycyjnego tj.: a) roboty ziemne, b) fundamenty, c) ściany fundamentowe, konstrukcyjne nadziemne i działowe, d) stropy, słupy, belki, kominy wentylacyjne, e) więźba dachowa wraz z pokryciem, f) stolarka okienna i drzwiowa, g) docieplenie ściany wewnętrznej, h) tynki wewnętrzne i okładziny ścian, podłoża i posadzki, podłoga strychu, i) malowanie wewnątrz budynku. 3. Zakres robót w 2 etapie w 2027 roku obejmuje wykonanie pozostałych robót budowlanych tj.: a) roboty elektryczne, grzewcze, sanitarne, b) elewacja i docieplenie dachu, c) zagospodarowanie terenu.
4. Szczegółowy zakres prac został ujęty w dokumentacji tj. w: 1) Dokumentacji projektowej stanowiącej załącznik nr 10 do SWZ,
2) Przedmiarze robót stanowiącym załącznik nr 11 do SWZ, 3) Projektowanych postanowieniach umowy stanowiących załącznik nr 8 do SWZ. 5. Ze względu na wynagrodzenie ryczałtowe przedmiar robót ma charakter pomocniczy do wyceny przedmiotu zamówienia. 6. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia w zakresie przedmiotu zamówienia. 7. Zgodnie z art. 101 ust. 4 ustawy Prawo zamówień publicznych w sytuacji, gdyby w projekcie zagospodarowania terenu, szczegółowych specyfikacjach technicznych lub przedmiarze, a więc w dokumentach opisujących przedmiot zamówienia, zawarto odniesienie do norm, ocen technicznych, aprobat, specyfikacji technicznych i systemów referencji technicznych, o których mowa w art. 101 ust. 1 pkt 2 i 3 ustawy, a takim odniesieniem nie towarzyszyło wyrażenie „lub równoważne”, to Zamawiający dopuszcza rozwiązania równoważne opisywane, w normie, ocenie technicznej, aprobacie specyfikacji technicznej, systemie referencji technicznych. W związku z powyższym należy przyjąć, że każdej: normie, ocenie technicznej, aprobacie, specyfikacji technicznej, systemowi referencji technicznych występujących w opisie przedmiotu zamówienia towarzyszą wyrazy „lub równoważne”. Zgodnie z art. 101 ust. 5 ustawy Wykonawca, który powołuje się na rozwiązania równoważne opisywane w tych dokumentach, jest obowiązany udowodnić, poprzez dołączenie do oferty stosownych przedmiotowych środków dowodowych, o których mowa w art. 104 - 107 ustawy, że proponowane rozwiązania w równoważnym stopniu spełniają wymagania określone w opisie przedmiotu zamówienia. 8. Inwestycja realizowana jest w ramach otrzymanej dotacji na dofinansowanie zadań własnych z zakresu ochrony ludności i obrony cywilnej zgodnie z Programem Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej na lata 2025 –2026. WAŻNE: Warunki realizacji i płatności!!!
Zamawiający określa częściową płatność na następujących warunkach:
Wykonawca w harmonogramie rzeczowo-finansowym winien w taki sposób zaplanować realizację robót będących przedmiotem zamówienia, aby:
- do dnia 15.12.2026 r. zrealizować 1 Etap robót budowlanych określonych
w Rozdziale IV ust. 2 SWZ - do dnia 30.09.2027 r. zrealizować 2 Etap robót budowlanych określonych Rozdziale IV ust. 3 SWZ. Wykonawca będzie uprawniony do wystawienia faktur częściowych tj.: - w 2026 roku – po zrealizowaniu robót budowlanych 1 Etapu potwierdzonych protokołem odbioru, - w 2027 roku – po zrealizowaniu robót budowlanych 2 Etapu potwierdzonych protokołem odbioru. Zapłata za wykonanie robót budowlanych 2 etapu determinowana będzie przedłożeniem pozwolenia na użytkowanie obiektu budowlanego.

4.5.3.) Główny kod CPV: 45213221-8 - Roboty budowlane w zakresie budowy magazynów

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 6

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 6

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 5

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2097346,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2097346,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 2097346,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: MUR-INSTAL Wojciech Jermacz

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 8491274282

7.3.4) Miejscowość: Wiartel 14

7.3.5) Kod pocztowy: 12-200

7.3.6.) Województwo: warmińsko-mazurskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Tak

7.4.1.) Informacja o częściach zamówienia, których wykonanie zamierza powierzyć podwykonawcom, oraz nazwy ewentualnych podwykonawców, jeżeli są już znani:

INFINITE-PROJEKT Sp. z o.o. z siedzibą w Wilkasach - kluczowe roboty budowlane

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-02

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 2097346,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

do 2027-09-30

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane