Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1156K w km od 0+000,00 do km 5+387,00 w miejscowości Zadroże, Milonki i Tarnawa, Powiat Olkuski”.
Powiat Olkuski
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321209
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321209/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 08:24
- Lokalizacja
- Olkusz, małopolskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4a2c5a2a-ff55-47a9-be95-fb1375b4aca7
- Identyfikator
- 6372024678
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321209 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1156K w km od 0+000,00 do km 5+387,00 w miejscowości Zadroże, Milonki i Tarnawa, Powiat Olkuski”.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Powiat Olkuski
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276255045
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Mickiewicza 2
1.5.2.) Miejscowość: Olkusz
1.5.3.) Kod pocztowy: 32-300
1.5.4.) Województwo: małopolskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL21A - Oświęcimski
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: przetargi@sp.olkusz.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.sp.olkusz.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/transakcja/13212001.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Wykonanie robót budowlanych dla zadania pn.: „Remont drogi powiatowej 1156K w km od 0+000,00 do km 5+387,00 w miejscowości Zadroże, Milonki i Tarnawa, Powiat Olkuski”.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4a2c5a2a-ff55-47a9-be95-fb1375b4aca7
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321209
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00023076/04/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.1 Remont drogi powiatowej 1156K w km od 0+000,00 do km 5+387,00 w miejscowości Zadroże, Milonki i Tarnawa, Powiat Olkuski.
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00274968
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: OZP.272.17.2026
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 6588545,83 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia są roboty budowlane polegające na remoncie drogi powiatowej
nr 1156K, zlokalizowanej w miejscowościach Zadroże, Milonki i Tarnawa, na terenie Gminy Trzyciąż w Powiecie Olkuskim.
Zakres rzeczowy robót obejmuje w szczególności wykonanie kompleksowych robót rozbiórkowych, ziemnych, konstrukcyjnych oraz nawierzchniowych, w tym:
• mechaniczne nacinanie szczelin w istniejącej nawierzchni bitumicznej,
• mechaniczne frezowanie istniejących warstw nawierzchni asfaltowych,
• rozbiórkę istniejącej podbudowy z kruszywa kamiennego,
• załadunek, transport oraz utylizację materiałów z rozbiórek,
• wykonanie robót ziemnych z zastosowaniem koparek podsiębiernych,
• mechaniczne ścinanie poboczy,
• mechaniczne profilowanie podłoża oraz jego zagęszczenie pod warstwy konstrukcyjne,
• wykonanie warstwy odsączającej,
• mechaniczne zagęszczenie podłoża i warstw konstrukcyjnych,
• wykonanie podbudowy zasadniczej z kruszywa łamanego stabilizowanego mechanicznie,
• wykonanie podbudowy z mieszanek mineralno-bitumicznych AC 16 P,
• oczyszczenie nawierzchni drogowych,
• skropienie międzywarstwowe oraz skropienie pod warstwy bitumiczne emulsją asfaltową oraz mleczkiem wapiennym,
• wykonanie warstwy wiążącej z mieszanek mineralno-asfaltowych AC 16W,
• wykonanie warstwy ścieralnej z mieszanek mineralno-asfaltowych AC 11 S,
• wykonanie poboczy z tłucznia kamiennego,
• przebudowę, korektę geometrii oraz ujednolicenie zjazdów indywidualnych w granicach pasa drogowego,
• remont przepustów zlokalizowanych pod drogą.
• regulacja studzienek kanalizacji sanitarnej zlokalizowanych w poboczu oraz w jezdni.
Załadunek, transport oraz zagospodarowanie materiałów z rozbiórek, w tym frezu asfaltowego powstałego w wyniku frezowania warstw bitumicznych jezdni, przy czym zagospodarowanie (unieszkodliwienie lub odzysk) frezu asfaltowego musi zostać przeprowadzone zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa w zakresie gospodarki odpadami, w szczególności w przypadku stwierdzenia występowania w warstwach asfaltowych lepiszcza smołowego, zawierającego substancje niebezpieczne (m.in. WWA), z uwzględnieniem obowiązku klasyfikacji odpadu, wykonania badań identyfikacyjnych oraz przekazania odpadu do podmiotu posiadającego stosowne decyzje administracyjne na prowadzenie odzysku lub unieszkodliwiania tego rodzaju odpadów.
Szczegółowy opis przedmiotu zamówienia znajduje się w załączniku nr 10 do SWZ.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233140-2 - Roboty drogowe
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45233252-0 - Roboty w zakresie nawierzchni ulic
45233222-1 - Roboty budowlane w zakresie układania chodników i asfaltowania
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Zamawiający unieważnił postępowanie na podstawie art. 255 pkt 3 ustawy z dnia 11 września 2019 Prawo zamówień publicznych, ponieważ cena najkorzystniejszej oferty przewyższa kwotę, którą zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie zamówienia.SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 15
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 9
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 8285096,61 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 17698359,08 PLN
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |