Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych na terenie Gminy Twardogóra
GMINA TWARDOGÓRA
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321223
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321223/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 08:30
- Lokalizacja
- Twardogóra, dolnośląskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-4bb80e6f-e5d9-11ec-9a86-f6f4c648a056
- Identyfikator
- 9111001183
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321223 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych na terenie Gminy Twardogóra
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: GMINA TWARDOGÓRA
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 931934822
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: ul. Ratuszowa 14
1.5.2.) Miejscowość: Twardogóra
1.5.3.) Kod pocztowy: 56-416
1.5.4.) Województwo: dolnośląskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL518 - Wrocławski
1.5.7.) Numer telefonu: +48713992200
1.5.8.) Numer faksu: +48713158142
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: ratusz@twardogora.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: twardogora.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://twardogora.ezamawiajacy.pl1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych na terenie Gminy Twardogóra2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-4bb80e6f-e5d9-11ec-9a86-f6f4c648a056
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321223
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2022/BZP 00020638/07/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.7 Poprawa efektywności energetycznej budynków oświatowych na terenie Gminy Twardogóra
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Projekt realizowany w ramach dofinasowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego Działanie 3.3.1 „Efektywność energetyczna w budynkach użyteczności publicznej i sektorze mieszkaniowym – konkursy horyzontalne” na 2014-2020 Działanie 3.3 Poprawa efektywności energetycznej z wykorzystaniem odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym i mieszkaniowym2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2022/BZP 00197656/01
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: IT.271.16.2022.AK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.3.) Wartość zamówienia: 5459614,00 PLN
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
W ramach części 1, głębokiej termomodernizacji poddany zostanie Budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze, ul. Batorego 5, 56-416 TwardogóraPrace w zakresie kosztów kwalifikowanych:
1. Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania,
2. Modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej,
3. Modernizacja źródła ciepła (wymiana kotłów gazowych oraz doposażenie w powietrzną pompę ciepła),
4. Wymiana okien zewnętrznych,
5. Wymiana drzwi zewnętrznych,
6. Modernizacja instalacji oświetlenia,
7. Montaż instalacji fotowoltaicznej.
8. System zarządzania energią
Prace w zakresie kosztów niekwalifikowanych:
1. Odświeżenie (mycie, malowanie) ścian zewnętrznych,
4.5.3.) Główny kod CPV: 45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331000-6 - Instalowanie urządzeń grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
45450000-6 - Roboty budowlane wykończeniowe, pozostałe
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 3720335,13 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budynek Szkoły Podstawowej nr 2 w Twardogórze, ul. św. Jadwigi 7, 56-416 Twardogóra1. Prace w zakresie kosztów kwalifikowanych:
1.1. Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania,
1.2. Modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej,
1.3. Ocieplenie stropodachu,
1.4. Wymiana okien zewnętrznych,
1.5. Ocieplenie ścian zewnętrznych w gruncie,
1.6. Wymiana drzwi zewnętrznych,
1.7. Ocieplenie ścian zewnętrznych,
1.8. Modernizacja wentylacji,
1.9. Modernizacja instalacji oświetlenia,
1.10. Montaż instalacji fotowoltaicznej.
2. Prace w zakresie kosztów niekwalifikowanych
2.1. Wykonanie pochylni ułatwiającej dostęp dla niepełnosprawnych,
2.2. Remont balustrad,
2.3. Remont dachu,
2.4. Przebudowa schodów,
2.5. Remont drabin i klamer z ewentualnym wydłużeniem elementów,
2.6. Odtworzenie nawierzchni utwardzonych wokół budynku,
2.7. Wymiana instalacji elektrycznej (oświetlenia i gniazd 230V),
2.8. Instalacja odgromowa,
2.9. Instalacja CCTV oraz okablowanie strukturalne.
4.5.3.) Główny kod CPV: 45000000-7 - Roboty budowlane
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
45261000-4 - Wykonywanie pokryć i konstrukcji dachowych oraz podobne roboty
45300000-0 - Roboty instalacyjne w budynkach
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
4.5.5.) Wartość części: 529901,16 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Budynek Szkoły Podstawowej w Goszczu, ul. Szkolna 1, 56-416 Twardogóra1. Prace w zakresie kosztów kwalifikowanych:
1.1. Modernizacja instalacji centralnego ogrzewania, Modernizacja instalacji ciepłej wody użytkowej (montaż powietrznej pompy ciepła),
1.2. Ocieplenie stropu pod nieogrzewanym poddaszem / stropodachu,
1.3. Modernizacja instalacji oświetlenia,
1.4. Montaż instalacji fotowoltaicznej.
1.5. System zarządzania energią
2. Prace w zakresie kosztów niekwalifikowanych:
2.1. Wykonanie pochylni ułatwiającej dostęp dla niepełnosprawnych
4.5.3.) Główny kod CPV: 45111291-4 - Roboty w zakresie zagospodarowania terenu
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45310000-3 - Roboty instalacyjne elektryczne
45330000-9 - Roboty instalacyjne wodno-kanalizacyjne i sanitarne
45331100-7 - Instalowanie centralnego ogrzewania
45421000-4 - Roboty w zakresie stolarki budowlanej
71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
4.5.5.) Wartość części: 1209377,71 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Cena złożonych ofert przekracza możliwości finansowe Zamawiającego
SEKCJA VI OFERTY (dla części 1)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 7676112,83 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 7907000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ceny złożonych ofert przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego
SEKCJA VI OFERTY (dla części 2)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 2
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 2
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 5942000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 6574719,81 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
Ceny złożonych ofert przekraczają możliwości finansowe Zamawiającego
SEKCJA VI OFERTY (dla części 3)
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 2370000,00 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 2370000,00 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |