Świadczenie usług cateringowych na potrzeby Przedszkola Samorządowego w Modlniczce w okresie od dnia 11.06.2026r. do dnia 31.07.2026r.

Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00321288
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00321288/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-03 08:46
Lokalizacja
Modlniczka, małopolskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-0d326f15-dc97-43fa-8e45-8cb7b9cd5987
Identyfikator
5130207713
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi dostarczania posiłków do szkółUsługi dowożenia posiłkówUsługi przygotowywania posiłków

Wykonawcy

1 przyznane

JACEK SPÓŁKA JAWNA SZPAK & SOBCZYKNawojowa Góra, PL · lot 0
99 900 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321288 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Świadczenie usług cateringowych na potrzeby Przedszkola Samorządowego w Modlniczce w okresie od dnia 11.06.2026r. do dnia 31.07.2026r.

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Przedszkole Samorządowe w Modlniczce

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 121271521

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Św. Faustyny 8

1.5.2.) Miejscowość: Modlniczka

1.5.3.) Kod pocztowy: 32-085

1.5.4.) Województwo: małopolskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL214 - Krakowski

1.5.7.) Numer telefonu: +48 123764218

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: sekretariat@psmodlniczka.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: http://www.przedszkole-modlniczka.pl/

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka budżetowa

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Edukacja

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Tak

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Świadczenie usług cateringowych na potrzeby Przedszkola Samorządowego w Modlniczce w okresie od dnia 11.06.2026r. do dnia 31.07.2026r.

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-0d326f15-dc97-43fa-8e45-8cb7b9cd5987

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321288

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Nie

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Nie

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie: art. 305 pkt 1 ustawy w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy

3.1.1.) Uzasadnienie faktyczne i prawne wyboru trybu negocjacji bez ogłoszenia albo zamówienia z wolnej ręki:

Podstawą faktyczną zastosowania trybu zamówienia z wolnej ręki było odstąpienie przez Zamawiającego od umowy zawartej z dotychczasowym Wykonawcą, ze skutkiem natychmiastowym z przyczyn leżących po stronie Wykonawcy. Odstąpienie od Umowy spowodowało konieczność niezwłocznego zapewnienia ciągłości świadczenia usług żywienia dzieci w przedszkolu i oddziałach przedszkolnych. Brak realizacji przedmiotowej usługi uniemożliwiałby prawidłowe funkcjonowanie placówki oraz wykonywanie przez Zamawiającego obowiązków związanych z zapewnieniem dzieciom wyżywienia.
Potrzeba udzielenia zamówienia wynikała z wyjątkowej sytuacji, której Zamawiający nie mógł przewidzieć na etapie prowadzenia pierwotnego postępowania, a która nie została wywołana jego działaniem. W związku z powyższym zaistniały przesłanki do udzielenia zamówienia w trybie zamówienia z wolnej ręki na podstawie art. 305 pkt 1 w zw. z art. 214 ust. 1 pkt 5 ustawy.

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.2.PS.M.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.3.) Wartość zamówienia: 92500 PLN

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem umowy jest wykonanie usługi pn.: „Świadczenie usług cateringowych na potrzeby Przedszkola Samorządowego w Modlniczce w okresie od dnia 11.06.2026r. do dnia 31.07.2026r.”, Usługa cateringu - przygotowanie i dostawa wyżywienia będzie realizowana dla maksymalnie 180 dzieci w wieku przedszkolnym 3-6 lat.
2. Przedmiot umowy obejmuje przygotowanie i dostawę trzech posiłków dziennie, tj. śniadania, obiadu dwudaniowego i podwieczorku dla grupy maksymalnie 180 dzieci, od dnia 11.06.2026r. do dnia 31.07.2026 r.,
3. Wartość kaloryczna posiłków: 1050 kcal.
4. Wykonawca będzie dostarczał posiłki od poniedziałku do piątku wg następującego harmonogramu:
1) śniadania – godz. 7:00;
2) obiad i podwieczorek – godz. 11:00.
5. Zamawiający określa wielkość zamówienia w okresie trwania umowy, tj. od dnia 11.06.2026r. do dnia 31.07.2026 r.,
1) 180 dzieci - 37 dni, tj. 6 660 śniadań, 6 660 obiadów dwudaniowych, 6 660 podwieczorków
6. Produkty w dziennym jadłospisie muszą być zgodne z Rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 26 lipca 2016 r. w sprawie grup środków spożywczych przeznaczonych do sprzedaży dzieciom i młodzieży w jednostkach systemu oświaty oraz wymagań, jakie muszą spełniać środki spożywcze stosowane w ramach żywienia zbiorowego dzieci i młodzieży w tych jednostkach (Dz. U. z 2016 r. poz. 1154)

4.5.3.) Główny kod CPV: 55524000-9 - Usługi dostarczania posiłków do szkół

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

55521200-0 - Usługi dowożenia posiłków

55321000-6 - Usługi przygotowywania posiłków

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 1

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 1

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 99900,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 99900,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 99900,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: JACEK Spółka Jana Szpak&Sobczyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 6760055731

7.3.3) Ulica: ul. Nawoja 67

7.3.4) Miejscowość: Nawojowa Góra

7.3.5) Kod pocztowy: 32-065

7.3.6.) Województwo: małopolskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-11

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 99900,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej:

Od 2026-06-11 do 2026-07-31

8.4.) Zamawiający przewiduje następujące wymagania związane z realizacją zamówienia:

w zakresie zatrudnienia na podstawie stosunku pracy, w okolicznościach, o których mowa w art. 95 ustawy

2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi