Dokumentacja projektowa przebudowy ul. Granitowej – droga wewnętrzna od ośrodka zdrowia do PZS

Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń

wadium nieznane

Szczegóły

Numer referencyjny
2026/BZP 00321308
Numer ogłoszenia
2026/BZP 00321308/01
Typ
Tender Result Notice
Rodzaj zamówienia
Services
Opublikowano
2026-07-03 08:51
Lokalizacja
Bieruń, śląskie, PL
Kraj zamawiającego
PL
ID przetargu
ocds-148610-b3dab7f1-46bb-437b-94f9-5b4b4487a00e
Identyfikator
6461015103
Ostatnia aktualizacja
2026-08-02

Kody CPV

Wspólny Słownik Zamówień

Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnejPrzygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztówPlany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacjeUsługi inżynieryjne w zakresie projektowaniaNadzór nad projektem i dokumentacją

Wykonawcy

1 przyznane

"BIURO INŻYNIERSKIE MK" SPÓŁKA JAWNA M. KRAWCZYK, K. STRZEŻYKOŚWIĘCIM, PL · lot 0
185 730 PLN

Treść ogłoszenia

Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.

Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321308 z dnia 2026-07-03

Ogłoszenie o wyniku postępowania
Usługi
Dokumentacja projektowa przebudowy ul. Granitowej – droga wewnętrzna od ośrodka zdrowia do PZS

SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY

1.1.) Rola zamawiającego

Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego

1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń

1.3.) Oddział zamawiającego: Gmina Bieruń reprezentowana przez Burmistrza Miasta Bieruń

1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 276258285

1.5) Adres zamawiającego

1.5.1.) Ulica: Rynek

1.5.2.) Miejscowość: Bieruń

1.5.3.) Kod pocztowy: 43-150

1.5.4.) Województwo: śląskie

1.5.5.) Kraj: Polska

1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL22C - Tyski

1.5.7.) Numer telefonu: +48327080923

1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: zp@um.bierun.pl

1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bierun.pl

1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:

https://platformazakupowa.pl/pn/bierun

1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego

1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne

SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE

2.1.) Ogłoszenie dotyczy:

Zamówienia publicznego

2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie

2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:

Dokumentacja projektowa przebudowy ul. Granitowej – droga wewnętrzna od ośrodka zdrowia do PZS

2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-b3dab7f1-46bb-437b-94f9-5b4b4487a00e

2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321308

2.6.) Wersja ogłoszenia: 01

2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03

2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak

2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00037261/04/P

2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:

1.3.8 Dokumentacja projektowa przebudowy ul. Granitowej – droga wewnętrzna od ośrodka zdrowia do PZS

2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie

2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak

2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00229708

SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ

3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy

SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA

4.1.) Numer referencyjny: ZP.271.12.2026

4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie

4.4.) Rodzaj zamówienia: Usługi

4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia

1. Przedmiotem zamówienia jest
opracowanie kompleksowej dokumentacji projektowo-kosztorysowej przebudowy drogi wewnętrznej
ul. Granitowej, od ośrodka zdrowia do PZS, oraz pełnienie nadzoru autorskiego, w ramach zamówienia pn. „Dokumentacja projektowa przebudowy ul. Granitowej – droga wewnętrzna od ośrodka zdrowia do PZS”.
W ramach przedmiotu zamówienia, tj. w ramach wykonania zamówienia podstawowego, Wykonawca:
1) sporządzi wariantowy projekt koncepcyjny geometrii układu drogowego;
2) opracuje wielobranżową dokumentację projektowo-kosztorysową przebudowy drogi wewnątrz osiedla mieszkaniowego - ul. Granitowej o długości około 500 m;
3) przygotuje niezbędne materiały i dane do projektowania oraz uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego, w zależności od potrzeb: opinie, uzgodnienia, zgody lub pozwolenia, warunki techniczne i realizacyjne, porozumienia, decyzje, zatwierdzenia, odstępstwa i inne dokumenty, których obowiązek uzyskania wynika z przepisów;
4) uzyska w imieniu i na rzecz Zamawiającego ostateczną decyzję o pozwoleniu na budowę, przy czym decyzję o pozwoleniu na budowę Wykonawca uzyska także w przypadku, jeżeli wykonywanie robót budowlanych objętych dokumentacją projektowo-kosztorysową nie będzie wymagało takiej decyzji – uzyska ją na podstawie art. 29 ust. 5 ustawy Prawo budowlane: „Inwestor zamiast dokonania zgłoszenia dotyczącego budowy, o której mowa w ust. 1, lub robót budowlanych, o których mowa w ust. 3, może wystąpić z wnioskiem o wydanie decyzji o pozwoleniu na budowę”, w związku z ust. 3 pkt 1 lit. d artykułu 29 tej ustawy: „Nie wymaga decyzji o pozwoleniu na budowę, natomiast wymaga zgłoszenia, o którym mowa w art. 30, wykonywanie robót budowlanych polegających na: 1) przebudowie: […] d) dróg, torów kolejowych i urządzeń z nimi związanych, torów tramwajowych i urządzeń z nimi związanych”.
W ramach przedmiotu zamówienia, tj. w ramach wykonania zamówienia objętego prawem opcji, Wykonawca będzie sprawował nadzór autorski w trakcie wykonywania robót budowlanych realizowanych w oparciu o dokumentację projektowo-kosztorysową na zasadach i warunkach określonych w umowie i powszechnie obowiązujących przepisach prawa, do dnia dokonania przez Zamawiającego końcowego odbioru obiektu budowlanego tj. do dnia podpisania protokołu odbioru końcowego, który potwierdzi: odbiór robót budowlanych oraz dostarczenie przez wykonawcę robót budowlanych: kompletnej dokumentacji powykonawczej, geodezyjnej inwentaryzacji powykonawczej oraz zaświadczenia organu nadzoru budowlanego o braku podstaw do wniesienia sprzeciwu lub decyzji o pozwoleniu na użytkowanie, przy czym pełnienie nadzoru autorskiego jest zamówieniem objętym prawem opcji (§ 6 umowy).
Zamówienie objęte prawem opcji nie stanowi gwarantowanego zakresu przedmiotu zamówienia. Stanowi ono możliwy, przewidywany zakres przedmiotu zamówienia. Wykonanie tego zakresu albo rezygnacja z jego wykonania – pozostaje do przyszłego wyboru Zamawiającego.
Max. wartość wynagrodzenia za sprawowanie nadzoru autorskiego (prawo opcji): do 10 % wartości określonej dla zadania podstawowego netto.
2. Zakres prac oraz ich opis znajduje się w SWZ oraz załącznikach do SWZ tj: szczegółowym opisie przedmiotu zamówienia (SOPZ), w projektowanych postanowieniach umowy.
3. Stosownie do treści art. 95 ust. 1 Ustawy Prawo zamówień publicznych Zamawiający informuje, że nie stawia wymagań w zakresie zatrudnienia przez Wykonawcę lub Podwykonawcę na podstawie stosunku pracy osób wykonujących czynności w zakresie realizacji zamówienia polegające na wykonaniu pracy w sposób określony art. 22 § 1 ustawy z dnia 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1320 z późn. zm.).
4. Zamówienie nie jest objęte wsparciem finansowym.
5. Zamawiający nie dopuszcza możliwości składania ofert częściowych w ramach przedmiotowego zamówienia. W ocenie Zamawiającego brak podziału zamówienia na części nie ogranicza na płaszczyźnie ilościowej jak również jakościowej możliwości udziału wykonawców Małych i Średnich Przedsiębiorstw.
6. Zamawiający nie dopuszcza możliwości złożenia oferty wariantowej.
7. Zamawiający nie zastrzega obowiązku osobistego wykonania przez Wykonawcę kluczowych części zamówienia.
8. Zamawiający nie określił w opisie przedmiotu zamówienia wymagań związanych z realizacją zamówienia, o których mowa w art. 96 ustawy.
9. Zamawiający nie przewiduje zastrzeżenia możliwości ubiegania się o udzielenie zamówienia wyłącznie przez wykonawców, o których mowa w art. 94 ustawy.
10. Zamawiający informuje, że nie przewiduje możliwości udzielenia zamówienia dotychczasowemu wykonawcy usług, o którym mowa w art. 214 ust. 1 pkt 7 ustawy.
11. Zamawiający nie przewiduje organizowania dla Wykonawców wizji lokalnej oraz nie wymaga złożenia oferty po odbyciu wizji lokalnej lub sprawdzeniu dokumentów, o których mowa w art. 131 ust. 2 ustawy.
12. Rozliczenia pomiędzy Zamawiającym a przyszłymi Wykonawcami zamówienia odbywać się będą w złotych polskich. Zamawiający nie przewiduje rozliczeń w walutach obcych.
13. Zamawiający nie przewiduje zwrotu kosztów udziału w postępowaniu.
14. Zamawiający nie przewiduje zawarcia umowy ramowej.
15. Zamawiający nie przewiduje ustanowienia dynamicznego systemu zakupów.
16. Zamawiający nie przewiduje zastosowania aukcji elektronicznej.
17. Zamawiający nie przewiduje złożenia oferty w postaci katalogów elektronicznych.
18. Zamawiający nie stawia wymagań w zakresie przedmiotowych środków dowodowych.
19. Kod CPV dotyczący przedmiotu zmówienia:
Kod główny :
71322000-1 Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
Kody pomocnicze:
71242000-6 Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów
71245000-7 Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje
71320000-7 Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania
71248000-8 Nadzór nad projektem i dokumentacją

4.5.3.) Główny kod CPV: 71322000-1 - Usługi inżynierii projektowej w zakresie inżynierii lądowej i wodnej

4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:

71242000-6 - Przygotowanie przedsięwzięcia i projektu, oszacowanie kosztów

71245000-7 - Plany zatwierdzające, rysunki robocze i specyfikacje

71320000-7 - Usługi inżynieryjne w zakresie projektowania

71248000-8 - Nadzór nad projektem i dokumentacją

SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA

5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy

SEKCJA VI OFERTY

6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 3

6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0

6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0

6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 3

6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0

6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0

6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0

6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 185730,00 PLN

6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 355470,00 PLN

6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 185730,00 PLN

6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie

6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie

SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA

7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie

7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mikro przedsiębiorca

7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:

7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: Biuro Inżynierskie MK Spółka Jawna M. Krawczyk, K. Strzeżyk

7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: NIP: 5492431055

7.3.3) Ulica: Unii Europejskiej 10

7.3.4) Miejscowość: Oświęcim

7.3.5) Kod pocztowy: 32-602

7.3.6.) Województwo: śląskie

7.3.7.) Kraj: Polska

7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie

SEKCJA VIII UMOWA

8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-07-03

8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 185730,00 PLN

8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 45 miesiące

SEKCJA IX INFORMACJE DODATKOWE

1. Terminy realizacji zamówienia: do 45 m-cy od dnia zawarcia umowy, w tym:
1) Termin zakończenia realizacji przedmiotu umowy w ramach zamówienia podstawowego, tj. opracowania dokumentacji
projektowo-kosztorysowej wraz z uzyskaniem ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę: do 9 m-cy od dnia zawarcia
umowy.
2) Termin realizacji zamówienia, w ramach zamówienia objętego prawem opcji: do 36 m-cy od daty podpisania przez
Zamawiającego protokołu odbioru, który potwierdzi odbiór kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej oraz
ostatecznej decyzji o pozwoleniu na budowę.
Zakończenie wykonania przedmiotu umowy, w przypadku skorzystania przez Zamawiającego z prawa opcji, nastąpi
najpóźniej w dniu dokonania przez Zamawiającego końcowego odbioru obiektu budowlanego, o którym mowa w § 6 ust. 6
umowy.
3) Maksymalny termin realizacji zamówienia, z uwzględnieniem terminu realizacji zamówienia, w ramach zamówienia
podstawowego oraz terminu realizacji zamówienia, w ramach zamówienia objętego prawem opcji: do 45 m-cy od dnia
zawarcia umowy.
2026-07-03 Biuletyn Zamówień PublicznychOgłoszenie o wyniku postępowania - - Usługi