Dostawa specjalistycznego wyposażenia w celu zwalczania klęsk żywiołowych dla jednostek ratowniczych w Gminie Gniewino.
Gmina Gniewino
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321309
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321309/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Delivery
- Opublikowano
- 2026-07-03 08:52
- Lokalizacja
- Gniewino, pomorskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-a293730f-51ee-48bd-9986-2f59b4e3a8f5
- Identyfikator
- 5882125449
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Oferenci
Firmy z części, w których nie udzielono zamówienia
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321309 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Dostawy
Dostawa specjalistycznego wyposażenia w celu zwalczania klęsk żywiołowych dla jednostek ratowniczych w Gminie Gniewino.
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gniewino
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 191675280
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Pomorska
1.5.2.) Miejscowość: Gniewino
1.5.3.) Kod pocztowy: 84-250
1.5.4.) Województwo: pomorskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL634 - Gdański
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: gniewino@gniewino.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.gniewino.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://platformazakupowa.pl/pn/gniewino1.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
Dostawa specjalistycznego wyposażenia w celu zwalczania klęsk żywiołowych dla jednostek ratowniczych w Gminie Gniewino.2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-a293730f-51ee-48bd-9986-2f59b4e3a8f5
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321309
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00004587/05/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.2.1 Doposażenie OSP
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Tak
2.12.) Nazwa projektu lub programu:
Niniejsze zamówienie dofinansowane jest ze środków Unii Europejskiej w ramach projektu pn.: „Program Fundusze Europejskie dla Pomorza na lata 2021 – 2027”2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00288148
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 1 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: 271.16.2026.RGIS
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Dostawy
Część 1
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa syren alarmowych wraz ze stacjami obiektowymi.4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
35121700-5 - Systemy alarmowe
4.5.5.) Wartość części: 54000,00 PLN
Część 2
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa pojazdu typu Quad dla OSP w Gniewinie.4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
34114110-3 - Pojazdy ratownicze
4.5.5.) Wartość części: 75860,00 PLN
Część 3
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Dostawa sprzętu ratowniczo-gaśniczego dla jednostek OSP4.5.3.) Główny kod CPV: 35110000-8 - Sprzęt gaśniczy, ratowniczy i bezpieczeństwa
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
42122000-0 - Pompy
42417210-7 - Podnośniki lub przenośniki ciągłe, koszowe
35112000-2 - Sprzęt ratunkowy i awaryjny
42122110-4 - Pompy gaśnicze
4.5.5.) Wartość części: 236550,00 PLN
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
Część 1
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 1)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie składania ofert w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły następujące oferty:
• Część 1
Premium Karol Świstak, ul. Trakt Brzeski 110c, 05-070 Sulejówek, NIP: 8222372261 – cena: 172 200,00 zł brutto.
Po szczegółowej analizie posiadanych środków, aktualnych zobowiązań finansowych oraz dotychczasowego wykonania budżetu, Zamawiający ustalił, że nie ma możliwości zwiększenia kwot przeznaczonych na realizację poszczególnych części zamówienia do cen najtańszych ofert.
W związku z tym, że cena jedynej oferty w Części 1, jedynej oferty w Części 2 oraz oferta z najniższą ceną w Części 3 przewyższają budżet, jakim dysponuje Zamawiający, unieważnienie postępowania w całości jest w pełni uzasadnione
i konieczne
Część 2
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 2)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie składania ofert w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły następujące oferty:
• Część 2
Premium Karol Świstak, ul. Trakt Brzeski 110c, 05-070 Sulejówek, NIP: 8222372261 – cena: 80 500,00 zł brutto.
Po szczegółowej analizie posiadanych środków, aktualnych zobowiązań finansowych oraz dotychczasowego wykonania budżetu, Zamawiający ustalił, że nie ma możliwości zwiększenia kwot przeznaczonych na realizację poszczególnych części zamówienia do cen najtańszych ofert.
W związku z tym, że cena jedynej oferty w Części 1, jedynej oferty w Części 2 oraz oferta z najniższą ceną w Części 3 przewyższają budżet, jakim dysponuje Zamawiający, unieważnienie postępowania w całości jest w pełni uzasadnione
i konieczne.
Część 3
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA (dla części 3)
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się unieważnieniem
5.2.) Podstawa prawna unieważnienia postępowania: art. 255 pkt 3 ustawy
5.2.1.) Przyczyna unieważnienia postępowania:
W terminie składania ofert w przedmiotowym postępowaniu wpłynęły następujące oferty:
• Część 3
- SANECO Sp. z o.o., ul. Dominikańska 9 bud. 1A, 02-738 Warszawa, NIP: 5210124596 – cena: 280 440,00 zł brutto (oferta z najniższą ceną).
- P.P.U.H. Supron 1 Spółka Jawna Zenon Piasny, Zygmunt Czarnota,
ul. Kluczewska 3, 32-300 Olkusz, NIP: 6370102888 – cena: 304 992,00 zł brutto.
- Premium Karol Świstak, ul. Trakt Brzeski 110c, 05-070 Sulejówek, NIP: 8222372261 – cena: 348 000,00 zł brutto.
Po szczegółowej analizie posiadanych środków, aktualnych zobowiązań finansowych oraz dotychczasowego wykonania budżetu, Zamawiający ustalił, że nie ma możliwości zwiększenia kwot przeznaczonych na realizację poszczególnych części zamówienia do cen najtańszych ofert.
W związku z tym, że cena jedynej oferty w Części 1, jedynej oferty w Części 2 oraz oferta z najniższą ceną w Części 3 przewyższają budżet, jakim dysponuje Zamawiający, unieważnienie postępowania w całości jest w pełni uzasadnione
i konieczne.
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Dostawy |