„Budowa drogi gminnej na działce 233 i przebudowa drogi gminnej na działce nr 205/5 obręb Gębice w gminie Gubin”
Gmina Gubin
wadium nieznaneSzczegóły
- Numer referencyjny
- 2026/BZP 00321404
- Numer ogłoszenia
- 2026/BZP 00321404/01
- Typ
- Tender Result Notice
- Rodzaj zamówienia
- Works
- Opublikowano
- 2026-07-03 09:15
- Lokalizacja
- Gubin, lubuskie, PL
- Kraj zamawiającego
- PL
- ID przetargu
- ocds-148610-cb9d4e81-60c9-48a9-acae-f3ef3d1ccc64
- Identyfikator
- 9260008977
- Ostatnia aktualizacja
- 2026-08-02
Kody CPV
Wspólny Słownik Zamówień
Wykonawcy
1 przyznane
Treść ogłoszenia
Tekst z Biuletynu Zamówień Publicznych, bez zmian.
| Ogłoszenie nr 2026/BZP 00321404 z dnia 2026-07-03 |
Ogłoszenie o wyniku postępowania
Roboty budowlane
„Budowa drogi gminnej na działce 233 i przebudowa drogi gminnej na działce nr 205/5 obręb Gębice w gminie Gubin”
SEKCJA I - ZAMAWIAJĄCY
1.1.) Rola zamawiającego
Postępowanie prowadzone jest samodzielnie przez zamawiającego1.2.) Nazwa zamawiającego: Gmina Gubin
1.4) Krajowy Numer Identyfikacyjny: REGON 970770250
1.5) Adres zamawiającego
1.5.1.) Ulica: Obrońców Pokoju 20
1.5.2.) Miejscowość: Gubin
1.5.3.) Kod pocztowy: 66-620
1.5.4.) Województwo: lubuskie
1.5.5.) Kraj: Polska
1.5.6.) Lokalizacja NUTS 3: PL432 - Zielonogórski
1.5.7.) Numer telefonu: +48 68 3591640
1.5.9.) Adres poczty elektronicznej: urzad@gminagubin.pl
1.5.10.) Adres strony internetowej zamawiającego: www.bip.gminagubin.pl
1.6.) Adres strony internetowej prowadzonego postępowania:
https://ezamowienia.gov.pl/mp-client/search/list/ocds-148610-cb9d4e81-60c9-48a9-acae-f3ef3d1ccc641.7.) Rodzaj zamawiającego: Zamawiający publiczny - jednostka sektora finansów publicznych - jednostka samorządu terytorialnego
1.8.) Przedmiot działalności zamawiającego: Ogólne usługi publiczne
SEKCJA II – INFORMACJE PODSTAWOWE
2.1.) Ogłoszenie dotyczy:
Zamówienia publicznego
2.2.) Ogłoszenie dotyczy usług społecznych i innych szczególnych usług: Nie
2.3.) Nazwa zamówienia albo umowy ramowej:
„Budowa drogi gminnej na działce 233 i przebudowa drogi gminnej na działce nr 205/5 obręb Gębice w gminie Gubin”2.4.) Identyfikator postępowania: ocds-148610-cb9d4e81-60c9-48a9-acae-f3ef3d1ccc64
2.5.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00321404
2.6.) Wersja ogłoszenia: 01
2.7.) Data ogłoszenia: 2026-07-03
2.8.) Zamówienie albo umowa ramowa zostały ujęte w planie postępowań: Tak
2.9.) Numer planu postępowań w BZP: 2026/BZP 00051101/02/P
2.10.) Identyfikator pozycji planu postępowań:
1.1.3 Budowa drogi gminnej na działce nr 233 i przebudowa drogi gminnej na działce nr 205/5 obręb Gębice w gminie Gubin
2.11.) Czy zamówienie albo umowa ramowa dotyczy projektu lub programu współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej: Nie
2.13.) Zamówienie/umowa ramowa było poprzedzone ogłoszeniem o zamówieniu/ogłoszeniem o zamiarze zawarcia umowy: Tak
2.14.) Numer ogłoszenia: 2026/BZP 00217389
SEKCJA III – TRYB UDZIELENIA ZAMÓWIENIA LUB ZAWARCIA UMOWY RAMOWEJ
3.1.) Tryb udzielenia zamówienia wraz z podstawą prawną Zamówienie udzielane jest w trybie podstawowym na podstawie: art. 275 pkt 2 ustawy
SEKCJA IV – PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA
4.1.) Numer referencyjny: RR.271.1.3.2026.DK
4.2.) Zamawiający udziela zamówienia w częściach, z których każda stanowi przedmiot odrębnego postępowania: Nie
4.4.) Rodzaj zamówienia: Roboty budowlane
4.5.1.) Krótki opis przedmiotu zamówienia
Przedmiotem zamówienia jest: „Budowa drogi gminnej na działce 233 i przebudowa drogi gminnej na działce nr 205/5 obręb Gębice w gminie Gubin”
Przebudowa drogi gminnej na dz. o nr ew. 205/5 obręb Gębice oraz budowa drogi gminnej na dz. o nr ew. 233 obręb Gębice o łącznej długości 433,89 metrów.
Odc.1 droga gminna na dz. nr 205/5 długość 205,02 m. Odc.2 droga gminna na dz. nr 233 długość 228,87 m. Inwesty-cja znajduje się na terenie układu ruralistycznego ujętego w wojewódzkiej ewidencji zabytków. Roboty budowlane wykonane na podstawie dokumentacji projektowej.
Na odc. 1: wzmocnienie istniejącej konstrukcji mieszanką mineralno – asfaltową, wykonanie poboczy tłuczniowych
i odwodnienia, wybudowanie jednostronnego chodnika, oraz
zjazdów na przyległe posesje.
Na odc. 2: wykonanie jezdni z mieszanki mineralno – asfaltowej na nowej podbudowie wraz z poboczami tłucznio-wymi oraz wybudowanie zjazdów do przyległych posesji. Przebudowa dróg ma znacząco poprawić wygląd miejsco-wości, walory turystyczne, bezpieczeństwo mieszkańców oraz usprawnić transport drogowy oraz ruch pieszych.
Wykonawca jest zobowiązany do przestrzegania ustaleń zawartych w wyniku przeprowadzonych nieinwazyjnych i inwazyjnych badań archeologicznych na działce ewidencyjnej nr 205/5, nr 233, obręb Gębice.
Zakres i rodzaj niezbędnych badań archeologicznych ustala wojewódzki konserwator zabytków w drodze decyzji, wyłącznie w takim zakresie, w jakim roboty budowlane albo roboty ziemne lub zmiana charakteru dotychczasowej działalności na terenie, na którym znajdują się zabytki archeologiczne, zniszczą lub uszkodzą zabytek archeologiczny. Inwestor przed rozpoczęciem prac winien uzyskać pozwolenie Lubuskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków na prowadzenie badań archeologicznych w drodze decyzji administracyjnej zgodnie z art.36 ust.1 pkt 5 ustawy z dnia 23 lipca 2003r. o ochronie zabytków i opiece nad zabytkami.
Zamawiający wymaga aby wykonawca przeprowadził całą procedurę odbiorową wraz z uzyskaniem zgody na użytkowanie.
Przedmiot zamówienia szczegółowo określa dokumentacja techniczna, która stanowi integralną część SWZ. (Załącznik nr 8 do SWZ)
4.5.3.) Główny kod CPV: 45233120-6 - Roboty w zakresie budowy dróg
4.5.4.) Dodatkowy kod CPV:
45100000-8 - Przygotowanie terenu pod budowę
45110000-1 - Roboty w zakresie burzenia i rozbiórki obiektów budowlanych; roboty ziemne
45111200-0 - Roboty w zakresie przygotowania terenu pod budowę i roboty ziemne
45112700-2 - Roboty w zakresie kształtowania terenu
45200000-9 - Roboty budowlane w zakresie wznoszenia kompletnych obiektów budowlanych lub ich części oraz roboty w zakresie inżynierii lądowej i wodnej
45220000-5 - Roboty inżynieryjne i budowlane
SEKCJA V ZAKOŃCZENIE POSTĘPOWANIA
5.1.) Postępowanie zakończyło się zawarciem umowy albo unieważnieniem postępowania: Postępowanie/cześć postępowania zakończyła się zawarciem umowy
SEKCJA VI OFERTY
6.1.) Liczba otrzymanych ofert lub wniosków: 5
6.1.1.) Liczba otrzymanych ofert wariantowych: 0
6.1.2.) Liczba ofert dodatkowych: 0
6.1.3.) Liczba otrzymanych od MŚP: 0
6.1.4.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwach EOG innych niż państwo zamawiającego: 0
6.1.5.) Liczba ofert wykonawców z siedzibą w państwie spoza EOG: 0
6.1.6.) Liczba ofert odrzuconych, w tym liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.1.7.) Liczba ofert zawierających rażąco niską cenę lub koszt: 0
6.2.) Cena lub koszt oferty z najniższą ceną lub kosztem: 683247,69 PLN
6.3.) Cena lub koszt oferty z najwyższą ceną lub kosztem: 1024051,30 PLN
6.4.) Cena lub koszt oferty wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: 683247,69 PLN
6.5.) Do wyboru najkorzystniejszej oferty zastosowano aukcję elektroniczną: Nie
6.6.) Oferta wybranego wykonawcy jest ofertą wariantową: Nie
SEKCJA VII WYKONAWCA, KTÓREMU UDZIELONO ZAMÓWIENIA
7.1.) Czy zamówienie zostało udzielone wykonawcom wspólnie ubiegającym się o udzielenie zamówienia: Nie
7.2.) Wielkość przedsiębiorstwa wykonawcy: Mały przedsiębiorca
7.3.) Dane (firmy) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia:
7.3.1) Nazwa (firma) wykonawcy, któremu udzielono zamówienia: AŻUR Krzysztof Sawicki
7.3.2) Krajowy Numer Identyfikacyjny: 9261444976
7.3.3) Ulica: Podgórna 17
7.3.4) Miejscowość: Gubin
7.3.5) Kod pocztowy: 66-620
7.3.6.) Województwo: lubuskie
7.3.7.) Kraj: Polska
7.4.) Czy wykonawca przewiduje powierzenie wykonania części zamówienia podwykonawcom?: Nie
SEKCJA VIII UMOWA
8.1.) Data zawarcia umowy: 2026-06-29
8.2.) Wartość umowy/umowy ramowej: 683247,69 PLN
8.3.) Okres realizacji zamówienia albo umowy ramowej: 6 miesiące
| 2026-07-03 Biuletyn Zamówień Publicznych | Ogłoszenie o wyniku postępowania - - Roboty budowlane |